Glebogryzarka

Ogólne dyskusje o maszynach rolniczych
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

Glebogryzarka

Post autor: Mars »

Znalazłem takie oto cóś. Czy ktoś wie jakiej jest produkcji ?
Zdjęcia niebawem.
pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Glebogryzarka

Post autor: Ursus »

Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Glebogryzarka

Post autor: Mars »

Czyżby nikt nie wiedział ? Nie wierzę *flower*Czyli Czeski film :D
Poszukam gdzie indziej ....Z tabliczki znamionowej udało mi się odczytać "M3 FREZA ... ZAWOD"
Wszystkie napisy wykonane cyrylicą - czyli maszyna Radziecka. Pozostaje mi tylko znaleźć, kto je produkował i jak się nazywa ? Wicher i Sławek ! Wy wiecie wszystko ! ;)
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Glebogryzarka

Post autor: Wicher »

Ja tam nic nie wiem, wiem tylko że może być i jugosławiańska na przykład... Jakaś taka nietypowa, ale jak dobra to może chodzić.

Jej bardzo dużą zaletą jest przekładnia na górze i napęd łańcuchem z boku :D

Dej no więcej zdjęć tej maszyny, może coś wydebatujemy :D
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Glebogryzarka

Post autor: Mars »

Jutro porobię i wrzucę. Dziś się mocowałem z nożami. W końcu jednen wykręciłem ;) Mechanicznie maszyna tip top. Tylko noże wymienię i maszyna przeżyje nas wszystkich ;)
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

RE: Glebogryzarka

Post autor: Muran001 »

Na zdjęciu są jakieś resztki napisów na glebogryzarce. Może da radę odczytać?

Mars, to ty kolekcjonujesz stare maszyny rolnicze, skoro masz bzika na ich punkcie?
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Glebogryzarka

Post autor: Mars »

Nie da się ich odczytać. Próbowałem, ale jeszcze nie daję za wygraną ;)
Szanuję stare maszyny, za ich solidność i trwałość. Stąd kupuję tylko takie. Dzisiejsze maszyny zarabiają dla producentów, a nie dla rolników. To mi się nie podoba. Jak będzie trzeba, kupie tokarkę i będę dorabiał potrzebne części, ale tego złomu nazywanego nowoczesnością, a wykonanego z gównolitu, to nie chcę za darmo. Co zarobisz, to wydasz na remont. Gdzie tu sens i logika ?? Pozdrawiam.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Glebogryzarka

Post autor: Wicher »

Gównoilit :D Mądrze chłop gada...



Wczoraj badałem książkę (głupio mi jak coś nie wiem) i takie glebogryzarki były produkowane w Polsce, normalnie przekładnia siedzi w połowie wału, ale ja w tej maszynie widzę perspektywy właśnie przez ta zewnętrzną przekładnię! :D

Jeśli da się łatwo wymienić bęben z nożami, to można dać bęben do cięcia darni na podsiew z nożami prostymi, bęben do mulczowania (trzeba na wałku patentować skrzynię z Żuka żeby kręcił ładniej) i szczotkę do zamiatania dać też!

Poza tym przekładnia będzie mega wytrzymała, bo prędzej łańcuch strzeli jak się coś zablokuje, zatrze albo urwie.

Ja brałbym w ciemno, jak dobra kasa za to!
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Glebogryzarka

Post autor: Mars »

No włąśnie ją kupiłem i przywiozłem. Rzeczywiście jest mocna. Jak ją zobaczyłem, to też pomyślałem o zmianie bębna z nożami na wał do mulczowania z płaskimi zębami do darcia pniaków ;) porobię zdjęcia później, bo roboty mam teraz sporo. W każdym razie jest bardzo solidna ;) Jej długość to chyba 2 metry ;)
ODPOWIEDZ