C-360 3P zarejestrowany ale brak dokumentów

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
Rasoir
Posty: 119
Rejestracja: 18 gru 2013, 9:51

C-360 3P zarejestrowany ale brak dokumentów

Post autor: Rasoir »

Witam, mam możliwość kupienia za marne grosze URSUSA C-360 3P, z przebiegiem od nowości 1400mtg z roku 1986. Chcę go kupić od żony pierwszego właściciela, który nie żyje już ponad 7 lat. Ciągnik dostali z przydziału. Od osoby która była przy odbieraniu tego URSUSA, dowiedziałem się że wszystko było zarejestrowane, z fakturą zakupu itp. Problem w tym, że na chwilę obecną właścicielka nie ma pojęcia gdzie są dokumenty i czy w ogóle były.

Czy da się taki ciągnik zarejestrować na mnie? Na podstawie umowy kupna-sprzedaży z żoną zmarłego właściciela i wyciągnąć kopię dowodu i tablicy na podstawie tabliczki znamionowej? Mniemam że przegląd i OC nieważne jakieś 20 lat :)
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: C-360 3P zarejestrowany ale brak dokumentów

Post autor: krakerss »

Jak by miał 30 lat i był kompletny mógłbyś zarejestrować bez problemu, bez dokumentów w wydziale komunikacji jako pojazd z adnotacją zabytkowy / na zwykłe białe tablice. Piszę się dodatkowo oświadczenie pod rygorem prawa że maszyna nie pochodzi z kradzieży lub czynu przestępczego i rejestrują. Nie wiem czy taki coś przejdzie przy maszynie młodej. Pytaj w lokalnym wydziale komunikacji.
Rasoir
Posty: 119
Rejestracja: 18 gru 2013, 9:51

RE: C-360 3P zarejestrowany ale brak dokumentów

Post autor: Rasoir »

No tylko że on jest na pewno zarejestrowany w tym samym WK w którym ja bym go rejestrował. Nie można zgłosić jakiegoś zaginięcia dokumentów i tablicy? Po numerze z tabliczki nic nie da rady odzyskać?
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: C-360 3P zarejestrowany ale brak dokumentów

Post autor: krakerss »

Z pewnością są jakieś procedury które o tym stanowią. W dużej mierze zależy to od urzędu ( od ludzi i ich wiedzy). Nie bez znaczenia jest fakt śmierci właściciela maszyny. Jeśli ciągnik był zgłoszony do masy spadkowej po właścicielu to będzie ok Teoretycznie ma nowego właściciela gorzej jeśli nikt nic z tym nie zrobił przez ten czas.
Rasoir
Posty: 119
Rejestracja: 18 gru 2013, 9:51

RE: C-360 3P zarejestrowany ale brak dokumentów

Post autor: Rasoir »

A nie jest tak, że po śmierci męża majątek przechodzi z automatu na żonę? Kiedyś kumpel kupił T-25 który należał do mojego wujka, wujek zmarł i umowa była na ciotkę a ciągnik zarejestrowany na wujka.
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: C-360 3P zarejestrowany ale brak dokumentów

Post autor: krakerss »

Dziedziczą również dzieci itd. itp. Jak ich będzie "granda" to może być wesoło. Ja nie jestem prawnikiem zapytaj jakiegoś zaprzyjaźnionego radcę prawnego lub notariusz. A na pewno powiedzą w WK jeśli jest dobrej maści. U mnie na pewno byś nie załatwił. Powodzenia
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2570
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: C-360 3P zarejestrowany ale brak dokumentów

Post autor: SEBRIGHT »

Z tego co wiem przy śmierci męża, jeśli nie spisał testamentu 50% majątku przechodzi na żonę, a pozostałem 50% dzieli się równo na dzieci, albo jeśli nie żyją, pomiędzy ich spadkobierców. Stąd czasami nagle się okazuje że 20arów pola ma kilkunastu właścicieli, zwłaszcza jeśli od kilku pokoleń własność nie była formalnie przeprowadzana :D

Jeśli spadek ciągnika jest formalnie przeprowadzony na żonę, spisujesz z nią umowę, plus u notariusza robicie kopię dokumentu potwierdzającego jej prawo do spadku i w ten sposób masz ciągłość umów do osoby która powinna figurować w zagubionym dowodzie.

A odnośnie odszukania papierów na podstawie numeru fabrycznego - tu już chyba wszystko zależy od dobrej lub złej woli pań z Twojego WK
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
ODPOWIEDZ