IH 434

Dyskusje na temat innych ciągników
szylke78
Posty: 28
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29

IH 434

Post autor: szylke78 »

Witam na forum. Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym właścicielem ciągnika ih 434 INTERNATIONAL. Ruinę kupiłem ale tylko z wyglądu. Piękny staroć do restauracji. Mam mały problem z rzeczą - nie wiem jak to nazwać . Po między kolumną kierowniczą a pokrywą skrzyni biegów znajduje się jakieś urządzenie z przełącznikiem z góry .Nie wiem do czego to służy .Wygląda to na jakiś rozdzielacz lecz przełączając nic się nie dzieje. Nie mam pomysłu co to może być.
Pomocy... Bo go rozkręcę w mak.
ihc 64
Posty: 221
Rejestracja: 12 wrz 2007, 21:51

RE: IH 434

Post autor: ihc 64 »

Cześć , prawdopodobnie to przełączenie biegów szosowych na terenowe , leży to szosowe - do góry to terenowe , żeby sprawdzić musisz ruszyć .Jest tam gdzieś też wyłącznik WOM , to sprawdzisz już bez ruszania.*annoy*
szylke78
Posty: 28
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29

RE: IH 434

Post autor: szylke78 »

To chyba zły trop bo przełącznik szosowe - polowe ma po lewej stronie i załącza mechanicznie. W desce rozdzielczej przy lewej stronie kierownicy jest otwór który prowadzi po prostej linii na przełącznik w tym urządzeniu ,tyle zdążyłem na razie ustalić.
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: IH 434

Post autor: claas »

silnik jest w ruchu jak zmieniasz położenie wajchy? Ja sugeruje, że jest albo włączenie hydrauliki lub przełączenie rewersu, jeżeli w przekładni nie ma biegu wstecznego. Takie sugestie.
szylke78
Posty: 28
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29

RE: IH 434

Post autor: szylke78 »

Otworzyłem pokrywkę tego urządzenia i w środku znajdował się filtr rozbieralny do czyszczenia. Po wyczyszczeniu złożyłem i efekt był taki że przez pewien moment ciągnik nie ciągnął na biegu .Prawdopodobnie dopóki nie zebrało się tam ciśnienie oleju i nie zacisnęło jakiś tarczek w skrzyni. Toen element to na pewno jakiś rozdzielacz tylko czego -zmiana kierunku jazdy czy coś w rodzaju żółw -zając. Wiadome tylko to że nie działa.
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: IH 434

Post autor: claas »

Możliwe, że to właśnie rewers. Znajomy ma z tym problem. Kupił Internationala, w którym rewers nie działa, czyli jedzie tylko do przodu. Był w naprawie i działał, ale ostatnio znów rewers nie załącza.
szylke78
Posty: 28
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29

RE: IH 434

Post autor: szylke78 »

Wiem .Otworzyłem pokrywę z dołu i okazało się że to /był/ rewers .Wymontowane dwa koła zębate i zaspawany mechanizm planetarny.
Pewnie już tego nie naprawię ale będę miał ten temat na uwadze. Jedna pocieszająca rzecz -koła zębate wewnątrz zdrowiutkie ,powiedział bym [nowe].
Dzięki za porady.
ODPOWIEDZ