Fordson (Super) Dexta - warto?

Dyskusje na temat innych ciągników
Rasoir
Posty: 119
Rejestracja: 18 gru 2013, 9:51

Fordson (Super) Dexta - warto?

Post autor: Rasoir »

Witajcie! Wróciłem po 3 miesiącach tułaczki! :)

Pytanie jakie posiadam do Was wszystkich:

Mam możliwość zakupu traktora Fordson (Super) Dexta, wg. opisu i rozmowy z właścicielem jest to Super Dexta, z 1969 roku, z 45 konnym silnikiem, ale powiedzcie mi czy to prawda na pierwszy rzut oka? Jest to możliwe? Wiem że zdjęcia są marnej jakości ale może znajdzie się jakiś spec.

Oryginalna maska jest, silnik podobno zaliczył szlif wału, regenerację głowicy, nowe wtryski i wymianę pierścieni.

Pytanie jak jest z częściami do tego traktora, idzie je gdzieś dostać czy to raczej zabytek?

Dokumentów brak, ale mówi że sąsiad ma i może dołożyć. Cena jaka za niego chce to 4500zł (bez dokumentów). Transport ok. 150zł.

Co o tym sądzicie? Idzie coś jeszcze wykrzesać z tego traktorka?

Tam jest chyba silnik Perkins A3.152, czy jakieś części pasują z AD3.152UR (3P)???

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: Fordson (Super) Dexta - warto?

Post autor: vauxhall »

To jest stara Dexta, lub raczej Major.Nie jestem az tak zorientowany, ale ta wersja (deklarowana jako Super) powinna juz miec pompe rotacyjna, a na zdjeciach widac ze to rzedowy SIMS, nie widac dokladnie czy nie jest nawet jeszcze z podcisnieniowa regulacja dawki paliwa.Ogolnie to zawsze mozna cos znalezc do tego traktora,do starszych modeli tragedii nie ma w dostepie do czesci, pojazd jest konstrukcja dosc trwala.
ron
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2014, 14:17

RE: Fordson (Super) Dexta - warto?

Post autor: ron »

Z 1969 roku? Po prostu kłamstwo. To nie po raz pierwszy widzę że polak chce polakowi wprowadzić w błąd.
ODPOWIEDZ