Steyr 180 - jakieś info

Dyskusje na temat innych ciągników
Rasoir
Posty: 119
Rejestracja: 18 gru 2013, 9:51

Steyr 180 - jakieś info

Post autor: Rasoir »

Witajcie,

macie jakieś dane na temat tego traktora? Opłaca się go kupić dla siebie pod lekkie zastosowania? Cena to jakieś 2500zł?
warsztat777
Posty: 445
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:46

RE: Steyr 180 - jakieś info

Post autor: warsztat777 »

Witaj możesz wstawić jakieś fotki*tup*
Rasoir
Posty: 119
Rejestracja: 18 gru 2013, 9:51

RE: Steyr 180 - jakieś info

Post autor: Rasoir »

Niestety nie posiadam.

Wiem że brak mu oryginalnej maski, reszta ponoć w pełnym oryginale.

Z tego co poszperałem to:

silnik dwucylindrowy diesel, chłodzony cieczą, poj. 2.7l i moc 26KM
skrzynia 5+1 ale nie mam pojęcia czy posiada reduktor czy nie
blokada mostu, WOM oraz podnośnik

Ogólnie za takie pieniądze byłbym skłonny go kupić, bo jakby nie patrzeć to oryginalny ciągnik w cenie S7 na podzespołach żuka bez nawet podnośnika. Rok produkcji ponoć końcówka lat 40-tych.

Miałem kiedyś Hanomaga R19 z 1954 roku, z silnikiem 1.4l 19KM, również miał wałek, reduktor, podnośnik, blokadę, skrzynia 10+2 i mówiąc szczerze jak dotąd to najlepszy ciągnik jaki miałem. Ursusy, Zetory, MF nawet z początku lat 90-tych umywały się do "technologicznej prostoty" jaka była tam zastosowana i do niezawodności jaką ten traktor oferował. Przez 15 lat jakie go posiadałem nie dołożyłem ani złotówki, a przeszedł ze mną wiele ;)

Dlatego też zastanawiam się czy nie skusić się na ten ciągnik bo czuję że tutaj może być podobnie :)
warsztat777
Posty: 445
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:46

RE: Steyr 180 - jakieś info

Post autor: warsztat777 »

Kolega przywozi takie szteyerki z Austrii różnego typu i sam robiłem jedno cylindrowca i wiem że są bardzo wytrzymałe i proste zresztą jak wszystkie z tamtych lat a za taką cene i na chodzie to nie znajdziesz lepszego traktorka. Moim zdaniem warty zakupu. Pozdro.*tup*
Rasoir
Posty: 119
Rejestracja: 18 gru 2013, 9:51

RE: Steyr 180 - jakieś info

Post autor: Rasoir »

A jak jest w ogóle z jakimiś częściami np. do silnika, bo gość dokłada wał, głowice, oraz cały zestaw naprawczy i do tego łożysko na wał, które podobno jest do wymiany w silniku, Dużo z tym jest roboty?
warsztat777
Posty: 445
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:46

RE: Steyr 180 - jakieś info

Post autor: warsztat777 »

No to kolego zajebiście w tej cenie jeszcze tyle części a z dostępem to nie ma problemu wszystko w austrii dostaniesz*sarcasm*
Rasoir
Posty: 119
Rejestracja: 18 gru 2013, 9:51

RE: Steyr 180 - jakieś info

Post autor: Rasoir »

Zastanawia mnie jeszcze ile musiałbym zapłacić za oryginalne blachy na przód, żeby nabrał oryginalnego wyglądu a nie pseudo "30".
ODPOWIEDZ