rejstracja strego-nowego traktora

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
miro2778
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2015, 21:16

rejstracja strego-nowego traktora

Post autor: miro2778 »

Witam jest to mój pierwszy post mam takie pytanie czy da radę zarejestrować traktor masley ferguson na który jest faktura zakupu który nigdy nie był jeszcze zarejestrowany. Traktor zakupiony w PL
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: rejstracja strego-nowego traktora

Post autor: jacek0106 »

Witam. Pewnie nie ma świadectwa homologacji bo dawniej nie było wymagane. Mogą chcieć papier od rzeczoznawcy w sprawie dopuszczenia do ruchu, albo wystarczy im specyfikacja techniczna napisana przez diagnostę przy pierwszym przeglądzie. Zarejestrujesz bez problemu.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: rejstracja strego-nowego traktora

Post autor: Jacek ze Skansena »

Przegląd techniczny i rejestrujesz kolego, Wszystko. No trzeba ubezpieczyć.
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: rejstracja strego-nowego traktora

Post autor: vauxhall »

Nie do konca sprecyzowales czy traktor ten jest polskiej produkcji, z faktura zakupu np. w Agromie-wtedy rejestracja na warunkach jak podpowiedzieli przedmowcy raczej jest mozliwa.
Nie do konca jest tak rozowo w przypadku ciagnika sprowadzonego do PL, ktory w kraju z ktorego go przywieziono nie byl zarejestrowany.
Przerabialem taki temat w przypadku Fergusona 35 z Danii, i w takim przypadku WK wymaga (nie wszystkie urzedy traktuja sprawe jednolicie) zaswiadczenia (oswiadczenia ) z Policji danego kraju pochodzenia pojazdu, ze ciagnik rejestrowany nie byl ,bo nie ma lub w danym czasie nie bylo takiego wymogu.Tak min. traktowane sa pojazdy z np.Danii i Holandii. Wymagana jest rowniez faktura zakupu.
miro2778
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2015, 21:16

RE: rejstracja strego-nowego traktora

Post autor: miro2778 »

dzięki traktor kupiony w agromie i jest faktura na to właśnie obawiałem się tej homologacji
ODPOWIEDZ