jak zarejstrowac zetora t 25

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
marek zetor t 25
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2015, 23:03

jak zarejstrowac zetora t 25

Post autor: marek zetor t 25 »

witam dostalem 10 lat temu od dziadka mojej zony zetora t 25 1950 roku bez dokumentuw.odnowilem go i wlasnie chcalem go zarejstrowac ale w wydziale komunikacji w mielcu twierdzom ze sie nieda .bo niema starego dowodu ale ja niewiem czy on byl kiedykolwiek zarejestrwany.bo nienam sondowego prawa wlasnosci bo umowa darowizny albo kupna nie wystarczy i co najlepsze nie mam na niego swiadectwa chomologacji .jak podejsc do tego tematu bo oni sami chyba nie wiedza i mnie tak zbywaja
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: jak zarejstrowac zetora t 25

Post autor: marek »

Podjedź na stację diagnostyczną i może tam się coś dowiesz , bo diagności mają sporą wiedzę. Spróbuj zarejestrować jako zabytek.Wbij w Google ,,rejestracja zabytkowego pojazdu" i sobie poczytaj, a jest co.
marek zetor t 25
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2015, 23:03

RE: jak zarejstrowac zetora t 25

Post autor: marek zetor t 25 »

nie maja oni aktualnej wiedzy na ten temat bo sie w tym roku necie teraz pozmienialo.a w necie kazdy pisze co innego. a nikt nie napisal jeszcze ze sie mu to udalo w 2014 lub 2015 roku.jako zabyte to jest troche poblemow ,bo nie mozna go urzytkowac ,robic coskolwiek przy nim bez zgody konserwatora
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: jak zarejstrowac zetora t 25

Post autor: jacek0106 »

Poczytaj sobie na temat pojazdów unikatowych lub mających szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji. W tym przypadku potrzebny jest rzeczoznawca z uprawnieniami (D) i tablice będą białe. Z praktyki wiem że jak pojazd jest odrestaurowany to nie ma problemu, z wyjątkiem kosztów oczywiście. Ustawodawca daje w ten sposób możliwość zalegalizowania pojazdu który na złom trafić nie powinien. I nie pomyl tego z pojazdem zabytkowym czy historycznym, bo to co innego. A i jeszcze musisz udokumentować prawo własności
marek zetor t 25
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2015, 23:03

RE: jak zarejstrowac zetora t 25

Post autor: marek zetor t 25 »

Prawo wlasnosci to znaczy oc umowa sprzedarzy ,darowizny (w wydziale komunikacji w mielcu chca sondowy akt wlasnosci...apsurd),czy lepiej faktura ze zlomu. Akoszty mniej wiecej jakie.(w tysiacach)
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: jak zarejstrowac zetora t 25

Post autor: marek_79 »

Jak minęło 10 lat, to wystąp do sądu o zasiedzenie ruchomości. W tym przypadku ciągnika. Potrzebujesz dowodu posiadania zetorka, np faktur zakupów części. Po sprawie sądowej, najcześniej w trybie zaocznym staniesz się właścicielem. Obecnie jesteś posiadaczem :D A później na zabytek. Czyli rzeczoznawca ~500zł, wpis do ewidencji. No i WK :)
marek zetor t 25
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2015, 23:03

RE: jak zarejstrowac zetora t 25

Post autor: marek zetor t 25 »

Z tym sondem to juz pytalem i twierdzom ze w moim przypadku nie ma mowy o zasiedzeniu bo go dostalem a poprzedni wlasciciel jeszcze zyje i to on powinien mi dac umowe zakupu (wlasnosci) on takiej nie ma bo kupil go w latach 70.Dla wydzialu komunikacji to nie wystarczy .Moze faktura ze zlomu ze go kupilem jako zlom i w dodatku niekompletny.





Popraw byki .... *saycheese*
tomekm131
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:04

RE: jak zarejstrowac zetora t 25

Post autor: tomekm131 »

Wejdź na stronę www.oldtimerbazar.pl skontaktuj się z panem Kawałkiem on ci wszystko powie.Zarejestrujesz na zabytek bez żadnych papierów i wszystko załatwisz korespondencyjnie.Koszt około 1300zł.Traktor musi przejść badanie techniczne,można go używać jak normalną maszyna rolnicza.
marek zetor t 25
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2015, 23:03

RE: jak zarejstrowac zetora t 25

Post autor: marek zetor t 25 »

Wielkie dzeki .
No i sory za moje byki.
ODPOWIEDZ