heblarka- wałek

Jeśli kogoś lub czegoś poszukujesz...
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

heblarka- wałek

Post autor: brutal66 »

Witam, panowie poszukuję wałka do stołowej heblarki/ grubościówki. Gdyby ktoś posiadał na sprzedaż proszę o info.
Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: heblarka- wałek

Post autor: Wicher »

Jak znajdziesz wałek daj znać, mam noże i mogę tanio sprzedać :)
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: heblarka- wałek

Post autor: brutal66 »

Dzięki Wicherku. Już mam dwa ciekawe namiary. A właściwie to teraz już trzy. Jak będę miał dostęp do komputera to sprawdzę.
Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: heblarka- wałek

Post autor: dawid25 »

Gość się rozmyślił, jednak nie będzie sprzedawał. Będzie robił heblareczkę, ale znając życie to pewnie będzie leżał.
Awatar użytkownika
S 60 bombaj
Posty: 91
Rejestracja: 21 lis 2009, 20:48

RE: heblarka- wałek

Post autor: S 60 bombaj »

Mam na sprzedaż strugarko-grubościówkę własnej konstrukcji wał 40 cm dwu-nożowy z nożami jeśli jesteś zainteresowany to proszę na PW.Oddam z małe pieniądze.Pozdrawiam
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: heblarka- wałek

Post autor: Mariuszczs »

Wałów jest opór przecież. W razie czego mam na 3 noże ( bez noży ) . Odbiór raczej osobisty bo podnieść go trudno jest to pewnie na palecie musiałby iść . 200 zł .
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: heblarka- wałek

Post autor: brutal66 »

Dawid, pomimo wszystko dzięki za chęci.
Wał nie może być zbyt duży. Ma to być piła i heblarka w jednym. Na jednym stole i napędzana silnikiem jednofazowym o mocy minimum 2,8kW. Więc dziękuję za inne propozycje ale chyba nie spełniają moich wymagań.
Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 844
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: heblarka- wałek

Post autor: Majo »

Nie masz w domu instalacji 400V? 2.8kW na 230V to nie jest zbyt dobry pomysł...
Awatar użytkownika
S 60 bombaj
Posty: 91
Rejestracja: 21 lis 2009, 20:48

RE: heblarka- wałek

Post autor: S 60 bombaj »

No no 2.8kw na 230V ups *no*to nie za dobry pomysł.Jako elektryk to bym odradzał
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: heblarka- wałek

Post autor: brutal66 »

Spokojnie. Moc podniesiona do maks dla prądu jednofazowego. Instalacja elektryczna nowa dostosowana do tych parametrów według warunków technicznych Enei. Poza tym jeśli są takie silniki są produkowane to w chyba po to żeby pracowały. W odkurzaczach były 2,2- 2,4kW, więc nie wiem w czym problem.
Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 844
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: heblarka- wałek

Post autor: Majo »

Bo w przypadku użycia takiego silnika do takich maszyn jak heblarka lub pilarka istnieje duże ryzyko przeciążenia i zadziałania zabezpieczenia. Z kolei przeciążenie powoduje nagrzewanie się elementów czynnych urządzenia i instalacji co może powodować zadziałanie wyłącznika RCD.
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: heblarka- wałek

Post autor: brutal66 »

Z całym szacunkiem. Wróć i przeczytaj co napisałem wcześniej. Poza tym to nie jest dyskusja na temat czy to będzie działać i dlaczego nie mam "siły" tylko zapytanie o wałek. Gdybym miał siłę to bym nie kombinował. Ale nie mam wolnych 7tys. I muszę sobie radzić. Koniec dyskusji i dziękuję.
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: heblarka- wałek

Post autor: Mariuszczs »

Elektrycy nie ogarniają tematu prądu ? Co to jest 3 kW jak pewnie ma przydziału min 5 kW ? A grzejnik 3 kW to co nie widzieli, czajnik 2,5 kW - też nie ? A płyta idukcyjna wszystkie palniki na raz przy przydziale jednofazowym ?
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: heblarka- wałek

Post autor: Roman1313 »

Nie podałeś jaki ten wałek ma być: średnica, szerokość, ile noży
Ja mam dwunożowy wałek w heblarce jednak polecałbym z 3 nożami minmum.

Co do silnika 3kW to ma w stanie ustalonym a do tego potrzebujemy jeszcze zapas na rozruch czego nie potrzebuje czajnik, grzejnik czy płyta grzejna.
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 844
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: heblarka- wałek

Post autor: Majo »

Mariusz jest różnice między heblarką a grzejnikiem itp...

Po pierwsze nie wiemy jakie kolega ma zabezpieczenie oraz przewody na obwodzie heblarki. Jeśli 16A (norma dla gnoazd 230V) to heblarka przy obrotach jałowych będzie brała ponad 12A (dla silnika idealnego) do ok. 15A (w zależności od cos φ silnika).

Zauważ, że grzejnik, czajnik itp. grzeją powoli. Silnik przy rozruchu bierze duży prąd, rzędu nwet 3 x In. Nie zasrosowanie soft-startu lub falownika do rozruchu stwarza duże ryzyko zadziałania wyłącznika podczas rozruchu.

Co do płyt indukcyjnych to jest osobny temat, gdyż tam elektronika steruje całym układem i zazwyczaj nie podaje pełnej deklarowanej mocy.
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: heblarka- wałek

Post autor: Mariuszczs »

A odkurzacz przy rozruchu prądu dużego nie bierze ? Przy okazji może być włączony piekarnik do tego i mamy dopiero przekroczenie prądu .
Są też płyty w kuchenkach oporowe i tutaj idą pełną parą nieraz kilka kW .
Zresztą po to są te silniki żeby je używać, a jeśli zabezpieczenie nie pozwoli to tylko tyle .

Ja włączam 11kW kompresor bez soststartu (na 3 fazy) i dopiero to jest obciążenie. Aż rok temu energetyka musiała zmienić całą linie na dwie wsie bo wszystko tam w tym momencie gasło . I w tym momencie już wszystko jest dostosowane to używania tego .
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 844
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: heblarka- wałek

Post autor: Majo »

Wszystko wszystkim... U wielu działa coś co na zdrowy rozum nie ma racji bytu...

Ja sam jeśli miałbym zakładać jakikolwiek silnik to w miarę możliwości wpycham go na 3x400V i tyle. W niektórych miejscach wiadomo, nie można lub nie jest to opłacalne, ale w warsztacie, garażu itp. wszystkie możliwe napędy na 3f.
ODPOWIEDZ