pompa pz-18a

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
kulman
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2015, 20:19

pompa pz-18a

Post autor: kulman »

Witam, od dłuższego czasu przeglądam forum, ale dopiero dzisiaj się zarejestrowałem ponieważ mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Mianowicie chodzi o uszczelnienie pompy pz-18a w moim ciapku...na schemacie jaki oglądałem w sklepie sa dwa oringi na tylnej ścianie pompy, więc założyłem dwa o grubości 3mm i jak skręce dekiel to nie można ruszyć pompą, włożyłem całość do ciągnika to silnik przygasa...co może być przyczyną dodam że nie mogę sie sugerowac starymi ponieważ ze starości sie rozleciały.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: pompa pz-18a

Post autor: Ursus »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
kulman
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2015, 20:19

RE: pompa pz-18a

Post autor: kulman »

To są zdjęcia mojej pompy, na drugim widać jak założyłem oringii...ps dzięki admin że napisałeś czego dotyczą.
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: pompa pz-18a

Post autor: Roman1313 »

Daj mniejszej grubości i posmaruj olejem przed skręceniem.
Tam gdzie masz silikon na zdjęciu powinna być też uszczelka i grubość oringów powinna współgrać z grubością tej uszczelki tak mi się wydaje.
kulman
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2015, 20:19

RE: pompa pz-18a

Post autor: kulman »

Chciałem dać uszczelkę i orginalne oringi ale w sklepie nie mieli. gdzieś wyczytałem że powinny być 3mm. Spróbuje dac grubszą uszczelkę i skręcić.



Witam, dałem papierową uszczelkę, oringi zostawiłem i działa
ODPOWIEDZ