Alternator w esioku

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
chicken1224
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2015, 15:09

Alternator w esioku

Post autor: chicken1224 »

Witam. Zakupilem instalacje elektryczna z ursusa 330 podlaczylem swiatla zegar z wskaznikami itp w moim esioku sprawdzalem i naszczescie wszystko swieci i klakson dziala :) tylko teraz mam problem. Posiadam alternator z fiata czinkłeczento. Na schemacie gruby czerwony kabel z stacyjki idzie do rozrusznika, ja rozrusznika nie posiadam . I teraz panowie pytanie jak to podlaczyc do alternatora a pozniej do akmulatora? Czy ten kabel mam podlaczyc na alternator? Prosze o szybka odpowiedz. Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Alternator w esioku

Post autor: Bolszewik »

W kupę *flower*

Zacisk na rozruszniku łączy alternator, rozrusznik i dodatni słupek akumulatora.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
chicken1224
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2015, 15:09

RE: Alternator w esioku

Post autor: chicken1224 »

Tylko ja nie mam rozrusznika. Jak podlaczyc te kable zamiast do rozrusznika to do alternatora?



Tylko ja nie mam rozrusznika. Jak podlaczyc te kable zamiast do rozrusznika to do alternatora?
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1545
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Alternator w esioku

Post autor: marek »

Kabel o którym piszesz do akumulatora na +. tam też grubym przewodem z grubszego wyjścia alternatora ,a do cieńszego poprzez kontrolkę z żarówką 5 W12V wyjście ze stacyjki tam gdzie po wciśnięciu kluczyka pojawia się napięcie 12V.
chicken1224
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2015, 15:09

RE: Alternator w esioku

Post autor: chicken1224 »

Dziekuje bardzo o to mi chodzilo. Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ