Śrutownik-młyn kamienny

Ogłoszenia kupna
colt
Posty: 93
Rejestracja: 06 gru 2007, 18:18

Śrutownik-młyn kamienny

Post autor: colt »

Kupię śrutownik na kamienie, nadający się do mielenia ziarna na mąkę razową, ewentualnie też
odsiewacz do mąki.
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Śrutownik-młyn kamienny

Post autor: krzmaz7 »

Widzę, że nie tylko ja wpadłem na pomysł z mieleniem ziarna na mąkę w domowych warunkach :) nie pomogę z tym śrutownikiem, ale mam prośbę, jak już zrobisz trochę mąki tym sposobem, to pochwal się jak to wyszło.
colt
Posty: 93
Rejestracja: 06 gru 2007, 18:18

RE: Śrutownik-młyn kamienny

Post autor: colt »

Nie ma co się chwalić, razowa wychodzi super. Miałem kiedyś taki śrutownik, lecz w czasie moich wojaży trafił przypadkiem na złom, czego bardzo żałuję.
bergman31
Posty: 1258
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

RE: Śrutownik-młyn kamienny

Post autor: bergman31 »

Ja jeszcze mam śrutownik kamieniowy. Obecnie ojciec sporadycznie go urzywa do śrutowania kukurydzy na zanęte dla ryb.
Awatar użytkownika
batonik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2012, 15:17

RE: Śrutownik-młyn kamienny

Post autor: batonik »

Cześć, posiadam akurat takowy śrutownik, drewniany z kamieniami. Te zostały założone nowe na krótko przed tym jak zaczęliśmy korzystać z "baką" tak więc sa praktycznie nowe. Sam śrutownik produkcji jeszcze przedwojennej-niemiecki oczywiście. Marki nie pamiętam choć coś tam na deskach było wymalowane. Stan oceniam na hmmmm. Na pewno do jakiegoś remontu, stoi już kilka lat nie używany. Jak by co to jest do zabrania za niewielkie pięniądze w okolicach Krosna Odrzańskiego.
ODPOWIEDZ