traktor Foton

Dyskusje na temat innych ciągników
Awatar użytkownika
marsosno
Posty: 72
Rejestracja: 06 paź 2016, 9:44

traktor Foton

Post autor: marsosno »

Czy może mi ktoś podpowiedzieć czy warto kupić taki ciągnik 25-35KM. Ma służyć do wszystkiego i niczego :D

W firmie do odśnieżania czy pracy turem z przyczepą. W domu obróbka działki 0,5 ha trochę oranie, bronowanie może kiedyś kupię glebogryzarkę do niego czy kosiarkę...

Liczyłem na SMAa, którego opisałem na forum ale jest za słaby na dodatek co pójdzie w robotę to trzeba naprawiać :@
Awatar użytkownika
rycho711
Posty: 83
Rejestracja: 06 paź 2013, 23:38

RE: traktor Foton

Post autor: rycho711 »

Krótka informacja o firmie produkującej ciągniki FOTON
http://www.elrol.eu/foton.html
Nie wiadomo jaka dostępność części zamiennych.
Trudno cokolwiek powiedzieć o trwałości tych ciągników.
Osobiście szukałbym sprawdzoną markę.
Awatar użytkownika
marsosno
Posty: 72
Rejestracja: 06 paź 2016, 9:44

RE: traktor Foton

Post autor: marsosno »

Niby tak ale do sporadycznego używania jest to jedyny nowy sprzęt w tak niskiej cenie...
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 843
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: traktor Foton

Post autor: Majo »

Moje pytanie brzmi: czy musi to być ciągnik nowy?
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: traktor Foton

Post autor: krypton »

Były takie ciągniki tanie i ładne Farmot 25D . Spróbuj kupić do tego części do skrzyni biegów. Składane w Polsce z chińskich części, a zapytaj jak z niezawodnością. Do Władka czy Ursusa do dziś kupisz wszystko. Tak może być z kliszą fotograficzną FOTON Bydgoszcz. Sorry pomyliły mi się stare czasy , tak może być z traktorem Foton made in China.
Awatar użytkownika
rycho711
Posty: 83
Rejestracja: 06 paź 2013, 23:38

RE: traktor Foton

Post autor: rycho711 »

Też miałem na myśli ciągniki Farmot. Z założenia nowy ciągnik powinien minimum posłużyć 10 lat bez awarii. Ale w dzisiejszych czasach gdzie w nowych samochodach renomowanej marki silniki zacierają się po 100 tyś. km trudno raczej mówić o trwałości,a zwłaszcza o trwałości chińskich produktów. Płacąc niższą cenę zgadzasz się na niższą jakość. Nowy nie zawsze znaczy lepszy. Nie namawiam Cię też na kupno starego ciągnika bo to skarbonka bez dna. Szczerze mówiąc masz trudny wybór. Powodzenia
Awatar użytkownika
marsosno
Posty: 72
Rejestracja: 06 paź 2016, 9:44

RE: traktor Foton

Post autor: marsosno »

Dzięki za podpowiedzi

Traktor ma być do wszystkiego i niczego ale jak jest potrzeby to ma odpalić i zrobić swoje ...

Przerabiałem to z kilkoma sprzętami.
Mam starego widlaka i używam 1-2 razy miesiącu - jest ok. Ale jak zaczęliśmy remont domu i musiał śmigać kilka tygodni ro się zaczęły remonty...
Teraz znowu jest ok bo nie musi dużo pracować.
Podobnie było z kosiarką samojezdną John deere - jak czasami kosiła nie było problemu. Jak teraz mam do obróbki 0,5 ha bo kuc mis ie pochorował i nie daje rady wyjadać albo na siano nie urosła a trzeba było skosić to poszła skrzynia potem coś z gaźnikiem itd.
Miałem c355 z turem - głównie do odśnieżania, ciągania przyczepy sporadycznie czy obróbki ziemi pod trawę. Jak zaczął się sypać to wszystko po kolei sprzęgło, hydraulika, zawieszenie o przyczepie nie wspomnę - co wyjazd to najpierw robiłem koła...

Dlatego teraz powoli zmieniam, sprzęty na nowe ale chińskie - przy tak małym wykorzystaniu posłużą długo :-)

Podobnie mam z samochodami osobowymi. Czasami uda się kupić egzemplarz dobry używany ale to marne szanse bo jak ktoś coś sprzedaje to wiadomo że zaczyna się psuć :-( (sam tak robię)

Traktorek Esa kupiłem z myślą o remoncie i sporadycznym używaniu - niestety jest za słaby i ledwo naprawiłem skrzynie to przecieka mi silnik.
Zakup był tez z myślą o kolekcji silników ESA :-)Co do remontów - nie mam w okolicy dobrego mechanika
Inaczej NIE MA DOBREGO MECHANIKA - chyba , że naprawiasz sam ale na to nie ma czasu i możliwości...:-)
starszy
Posty: 18
Rejestracja: 21 lip 2016, 4:32

RE: traktor Foton

Post autor: starszy »

Syn kupil trzy dzialki.Lacznie 1,91ha.Uprawiam ja.
Dlugo szukalem ciagnika,bo proszenie po sasiadach za wlasne pieniadze,denerwowalo.
Kupilem "wladka" z 1981 roku.3400 motogodzin. Chodzi,orze,bronuje,kultywatoruje,malo pali i nie nawala.W razie czego czesci tanie i dostepne.
Polecam
ODPOWIEDZ