Samochody elektryczne, Coś dla nawiedzonych ekologów

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Samochody elektryczne, Coś dla nawiedzonych ekologów

Post autor: marek »

Pomysł super i kluczyk pasuje do wielkości tego autka,ale moim zdaniem to jest żart :) Dlaczego? Bo trzeba by włożyć mnóstwo własnej energii żeby przejechać odpowiedni kawałek drogi odpowiadający wielkości włożonej energii minus straty. Jak ktoś wreszcie wymyśli perpetuum mobile to taki napęd miałby sens bo raz pchnięty taki samochodzik mógł by jechać po idealnie równej drodze tysiące kilometrów. Niestety perpetuum mobile istnieje tylko w teorii.Ale autko super wygląda. Moim zdaniem te kratki widoczne nad tylnym kołem to wlot powietrza do jak najbardziej nieekologicznego silnika.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Samochody elektryczne, Coś dla nawiedzonych ekologów

Post autor: Ursus »

Oczywiście, zwykły Smart forTwo z imitacją kluczyka do nakręcania :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
RysiuM
Posty: 97
Rejestracja: 05 lis 2023, 21:30

Re: Samochody elektryczne, Coś dla nawiedzonych ekologów

Post autor: RysiuM »

marek pisze: 19 gru 2023, 10:42 Pomysł super i kluczyk pasuje do wielkości tego autka,ale moim zdaniem to jest żart :)
Żart i to podwójny :D . Zdjęcie zrobiłem prawie dokładnie 12 lat temu - wtedy o elektrykach to się za dużo nie mówiło, w każdym razie nie tak fanatycznie jak teraz. Oryginalny żart był ze Smart'a, że taki maciupki, jak samochodzik na kluczyk. No a teraz to żart, że taka jest przyszłość motoryzacji.

W każdym razie jakby co, to po zakupy będę Ursusem jeździł. Jak zamontuję ławeczkę, to też będzie "for two".
Pozdrawiam
RysiuM
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Samochody elektryczne, Coś dla nawiedzonych ekologów

Post autor: marek »

Przeczytajcie i zobaczcie jak to z tą ekologią bywa na prawdę..https://www.youtube.com/watch?v=DCvJqZMpl4I
Awatar użytkownika
pop
Posty: 787
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Samochody elektryczne, Coś dla nawiedzonych ekologów

Post autor: pop »

Nasze zdanie w tej kwestii się nie liczy,to są sprawy polityczne i narzucane nam z góry.Lewicowe ugrupowania wciągają całą europę w bardzo kosztowne ekoprojekty,które w wielu przypadkach powodują opłakane i trudno odwracalne skutki.W obecnym rządzie też mamy największą zakałę i niszczyciela gospodarek,czyli chorą partię zielonych,która być może nie wiele ,ale zawszy wbije nam jakiegoś "klina".
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Samochody elektryczne, Coś dla nawiedzonych ekologów

Post autor: marek »

Planujesz zakup elektryka? Przeczytaj i przemyśl ten pomysł jeszcze raz.https://www.youtube.com/watch?v=yokey1sPsdA
Mat11.1988@wp.pl
Posty: 21
Rejestracja: 04 lut 2024, 18:31

Re: Samochody elektryczne, Coś dla nawiedzonych ekologów

Post autor: Mat11.1988@wp.pl »

Niestety zachciało się UE i mamy to co mamy:_)
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Samochody elektryczne, Coś dla nawiedzonych ekologów

Post autor: marek »

Mat11.1988@wp.pl pisze: 10 mar 2024, 10:28 Niestety zachciało się UE i mamy to co mamy:_)
Jak by się kto pytał to ja już 20 lat temu głosowałem przeciw.30 lat byłem w komunie i wiedziałem że wschodni czy zachodni kołchoz to jest tylko kołchoz.I rządzi się tymi samymi prawami.Ale takiego szaleństwa nie przewidziałem.A to dopiero początek.
ODPOWIEDZ