Dzik ciężko odpala

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Kacper100
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2023, 19:10

Dzik ciężko odpala

Post autor: Kacper100 »

Witam.Posiadam silnik od Dzika z roku 1982.Problem polega na tym że silnik bardzo ciężko odpala,czasem po długim szarpaniu odpali.Mam zamontowany gaźnik Jikov 30 POH ,leje sie z niego paliwo ,cały jest mokry.Wcześniej był zastosowany zapłon akumulatorowy jednak nic to nie pomagało, więc powróciłem do oryginału ,ogólnie myślę że zapłon jest w porządku.Na początku zapłon był źle ustawiony, strzelał w dolot jednak teraz już jest lepiej.Gaźnik czyściłem,zauważyłem że śruba regulacji składu biegu jałowego była zakręcona do oporu.Wykręciłem ją o jeden obrót.Gdy próbóję go odpalić to świeca jest raczej sucha,na ssaniu czy bez,po podaniu np.paliwa lub plaka pod świecę silnik ruszył i potem zaciągnął normalnie paliwo.Podejrzewam problem z uszczelniaczami i gaźnikiem ,jednak mogę się mylić,nie znam się jakoś dobrze na tym silniku.Pomoże ktoś?
Zdjęcia:
Obrazek


Obrazek
Fredrigez#9146
Posty: 67
Rejestracja: 10 maja 2022, 10:41

Re: Dzik ciężko odpala

Post autor: Fredrigez#9146 »

Z gaznika nie powinno leciec paliwo, to dobre gazniki ale wymagaja troche pracy, sprawdz czy plywak nie jest "zalany" i podejrzewam ze jest za wysoki poziom paliwa w komorze pływakowej.
ODPOWIEDZ