Chłodnica ursus c-330

Wszystko o naszych Ursusach
kriss
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2023, 14:13

Chłodnica ursus c-330

Post autor: kriss »

Witam,
Jaką chłodnicę polecacie do Ursusa C-330.
Czy taka sama pasuje też do C-28?
W starej chłodnicy z braku cieczy ciśnienie rozszczelniło całą górną pokrywę tam gdzie jest wlew płynu - można to jakoś regenerować.

Będę wdzięczny za linki do dobrych chłodnic

pozdrawiam
Czeslaw
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2011, 23:10

Re: Chłodnica ursus c-330

Post autor: Czeslaw »

O ile mosiężne blachy są w dobrym stanie (chodzi o grubość, bez wżerów i ubytków) to można z powodzeniem z powrotem taką chłodnicę polutować ( lutownica 300W) Przed tym należy dokładnie oczyścić miejsce lutowania. Ciśnienie nie mogło rozszczelnić chłodnicy ( w korku jest sprężyna która poddaje się i zapobiega wzrostowi ciśnienia). Być może nie było to sprawne i wtedy mogło uszkodzić chłodnicę.
kriss
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2023, 14:13

Re: Chłodnica ursus c-330

Post autor: kriss »

Bezpośrednią przyczyną było mało płynu lub jego brak a zabezpieczenie w korku nie zadziałało i uszkodziło chłodnicę, chłodnica jest w miarę w dobrym stanie, zanim to zalutuje jaką chłodnicę kupić ta będzie w zapasie
Czeslaw
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2011, 23:10

Re: Chłodnica ursus c-330

Post autor: Czeslaw »

Tak myślałem, korek niesprawny. Ja kupiłem używaną chłodnicę od 28 na OLX. Ważne by nie miała uszkodzeń na pionowych rurkach. Resztę można polutować.Szczegóły zawsze warto telefonicznie ustalić. Do dziś jeżdżę na używanej starej chłodnicy (ubytki cyny wcześniej polutowałem)Tak samo do "30" można szukać w sieci.Nowa produkcja może być lipna.
ODPOWIEDZ