Problem z przystawką GAZ 51

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
Awatar użytkownika
Farmiro
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:47

Problem z przystawką GAZ 51

Post autor: Farmiro »

Witam, mam problem z przystawką do skrzyni Gaz51, dostałem kiedyś tą przystawkę fabrycznie nową i postanowiłem, że to zamontuje. Założyłem po kilku problemach, lecz wystąpił kolejny problem a mianowicie nie da się jej załączyć. Próbowałem walić młotkiem i nic. W jakiej pozycji ma być ten dzyngiel od załączania aby działała? Powinien być schowany czy jeszcze bardziej wyciągnięty. Czy może przez to ,że przystawka jest fabrycznie nowa ma jakąś blokadę?
Obrazek
Sam S301
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1545
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Problem z przystawką GAZ 51

Post autor: marek »

Młotka stosować nie polecam.Może wystarczy obrócić wałkami bo ząb mógł trafić na ząb i nie chce się załączyć. Odkręć te 6 śrub od dekla i wszystko zobaczysz. Tam nic nie powinno wylecieć bo to dekiel zamykający obudowę.Wydaje mi sie że w takich połączeniach powinny być kołki naprowadzające.Mogło się coś przekosić na otworach mocujących przystawkę do skrzyni biegów.
Darcio
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2007, 20:28

Re: Problem z przystawką GAZ 51

Post autor: Darcio »

Odkręć przystawkę i zobacz jak załącza się napęd, tzn. jak należy ustawić dźwignię, by przekazywany był napęd. Jednocześnie możesz ocenić, czy koło zębate przystawki zazębia się z odpowiednim kołem skrzyni. Mam taką przystawkę od Stara i tam są dwie dźwignie załączające napęd (lewe i prawe obroty). Przy wyjętej przystawce nie ma problemu z rozpracowaniem jej działania.
Awatar użytkownika
Farmiro
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:47

Re: Problem z przystawką GAZ 51

Post autor: Farmiro »

Na razie nie będę odkręcał przystawki od skrzyni, 2 tygodnie ją montowałem, na tą chwilę zdejmę dekiel od przystawki, zobaczę, prawdopodobnie rdza trzyma.
Sam S301
ODPOWIEDZ