Modele Rolnicze - Klusek

Czyli ciągniki i maszyny w małych rozmiarach
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 623
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

Modele Rolnicze - Klusek

Post autor: klusek-rolnik »

Witam wszystkich w moim temacie.
Dawno, a nawet bardzo dawno nie udzielałem się na RT. Biję się w pierś i mam nadzieje nadrobić zaległości.

Moja przygoda z modelarstwem zaczęła się poniekąd na tym forum. Więc czuje sie zobowiązany pokazać Wam wszystkim nowości.

Obecnie pracuję nad zestawem zielonkowym którego już dzisiaj nie spotkamy na naszych łąkach.
Specjalnie na potrzeby tego pomysłu/projektu udaliśmy się z kolegami modelarzami z naszego nieformalnego stowarzyszenia "Kombinat" na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, aby zrobić odpowiednią dokumentacje tych, i nie tylko tych, maszyn.

Na pierwszy rzut poszła przetrząsarko-zgrabiarka ROT-1 o symbolu Z-214.
Maszyna sama w sobie bardzo prosta, i wydaje mi się że dość uniwersalna i praktyczna, ale... niespotykana już dzisiaj.
Wygląda to tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obecnie skończyłem kolejny element tego zestawu jakim jest zgniatacz pokosów Z-213 "Światowit"
Maszyna prosta konstrukcyjnie. Docelowo będzie spięta z trzecim elementem układanki jaki właśnie zacząłem budować.
Bardzo lubie kontrast. Nie lubię gdy maszyna zlewa się kolorystycznie z ciągnikiem. Tak jak w modelarstwie tak i w codziennym życiu.
Dlatego często każda maszyna bądź ciągnik ma inny kolor po to aby nie zlewało mi sie to w oczach. Ot, takie moje małe skrzywienie.
Z tego powodu kosiarka Osa, jako trzeci element układanki będzie w kolorze błękitnym, złamanym lekko w odcienie szarości.

Zgniatacz który skończyłem prezentuje się tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Będę meldował kolejne postępy z prac. Mam nadzieje że pocieszy to Wasze oko tak samo jak moje :roll:
Awatar użytkownika
AdamPGR
Posty: 24
Rejestracja: 21 wrz 2022, 13:53

Re: Modele Rolnicze - Klusek

Post autor: AdamPGR »

Skoro powstał:
Z-213 "Światowid"
Z-214 "ROT-1"
to wydaje mi się, że teraz pora jeszcze na
Z-215 "Jaga" :lol:

Chciałbym zauważyć że w aktywności na forum w dziale modelarskim masz przerwę około 10 lat :shock:
Mam nadzieję, że nadrobisz i pokażesz co się działo w tym czasie, a nie tylko najnowsze maszynki :D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Modele Rolnicze - Klusek

Post autor: Ursus »

A mnie ogromnie cieszy, że wracacie do nas modelarze ;) Obserwowałem po nagłym rozwoju facebooka, że forum mocno upadło pod kątem liczebności postów, ale odnoszę wrażenie, że po kilku latach to wraca ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 623
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

Re: Modele Rolnicze - Klusek

Post autor: klusek-rolnik »

Skoro jesteśmy obecni na Wilkowickim Festiwalu to nie może nas tutaj zabraknąć. ;)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Modele Rolnicze - Klusek

Post autor: Ursus »

Mi się marzy reaktywacja stoiska RetroTRAKTOR - ale to wiąże się z dyżurowaniem tam - a za mało nas jest żeby je pilnować. Bo wiadomo, że w kulminacyjnych momentach każdy chce iść popatrzeć itd a nie siedzieć ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 623
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

Re: Modele Rolnicze - Klusek

Post autor: klusek-rolnik »

No i cóż.
Plan był aby do końca roku skończyć kosiarke. I udało się nawet kilka dni przed terminem :lol:

Kosiarka Osa 2
Kolorystyka jak zazwyczaj u mnie bywa "wesoła" :?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


I małe podsumowanko całego roku sklejania.
Przybyło na półce kilka maszyn, i jeden ciągnik.
Teraz troche odpoczynku i z nowym rokiem startuje z nowym projektem :shock:

Obrazek
ODPOWIEDZ