Hamulce ursus c 360 bład przy składaniu

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
mentosek321
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2024, 20:49

Hamulce ursus c 360 bład przy składaniu

Post autor: mentosek321 »

Witam
mam 17 lat zaczynam z przygoda mechaniki jestem samoukiem i popełniłem błąd
urwały się śruby przy zwolnicy i rozebrałem wszystko przy rozbieraniu okazało się że sprężyna od hamulca nożnego jest peknięta nie zwróciłem uwagi czy hamulce działaja na oby dwa koła i nie wiem d kiedy jest pęknięta dodam że ciagnik nie jest mój.Przy składaniu hamulcy nie byłem i osoba co miała poinformować o tym nie poinformowała i wszystko zostało złożone bez tej spręzyny która jest z przodu ( ta od tyłu była normalnie założona).
I teraz ciagnik jedzie ale trzyma troche prawe koło ale da sie jechać.I teraz pytanie czy to sie w jakiś sposób rozleci czy po prostu okładzina sie wytrze do pewnego stopnia i tyle.Ciągnik jest pilnie potrzebny do jazdy na jutro i na pare dni.
Z góry dziękuje za pomoc
i prosze o szybką odpowiedź
pozdrawiam
tomasinho09
Posty: 233
Rejestracja: 03 mar 2014, 22:25

Re: Hamulce ursus c 360 bład przy składaniu

Post autor: tomasinho09 »

Myślę, że to będzie się grzało. Pytanie tylko jak bardzo. Wytrzeć, to się wytrze na pewno, nie wiadomo co stanie się z bębnem. Naprawiałem hamulce w ciągniku, gdzie jedna sprężyna była zerwana. Bęben hamulcowy był do niczego.
Awatar użytkownika
Borekk17
Posty: 388
Rejestracja: 09 gru 2018, 22:30
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Hamulce ursus c 360 bład przy składaniu

Post autor: Borekk17 »

Pewnie przy odpowietrzeniu cylinderek wyszedł więcej niż zwykle i teraz będzie się grzało cały czas koniec końców spalisz okładziny albo okładzina odparzy się od szczęki i zablokuje całkiem
Ursus C-4011 Zetor 3011 major x4 Fortschritt E512
ODPOWIEDZ