Massey-Ferguson 35

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
pietruszeq
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2023, 14:13

Massey-Ferguson 35

Post autor: pietruszeq »

Cześć,

Jakiś czas temu zachorowałem na klasyczny "traktor" śledzę od jakieś czasu rynek tego typ sprzętów, początkowo kierowałem się w stronę 4011, ale powoli cena mnie zabija, w związku z czym zacząłem z większą przychylnością spoglądać na inne marki. Obecnie zastanawiam się nad Massey-Ferguson. I tutaj pytanie do Was jako specjalistów. Silnik benzynowy czy to jest słuszna droga? Jak z częściami do tego typu sprzętów? Ktoś podzieli się doświadczeniem?

Pozdrawiam Bartosz
bergman31
Posty: 1258
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Massey-Ferguson 35

Post autor: bergman31 »

Massey Ferguson 35 to jeden z najpopularniejszych modeli traktorów na świecie. Z częściami nie ma większego problemu, gorzej jeśli chodzi o cenę.
Silnik benzynowy nie jest najlepszy dla traktora jeśli używa się w rolnictwie, natomiast gdy ciągnik będzie użytkowany hobbystycznie, to będzie to dobry wybór.
Martek
Posty: 366
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Massey-Ferguson 35

Post autor: Martek »

pietruszeq pisze: 31 sty 2024, 9:14 początkowo kierowałem się w stronę 4011, ale powoli cena mnie zabija
Jak Ursus 4011 jest dla Ciebie za drogi to lepiej odpuść, taniej chyba się nie da restaurować i kolekcjonować :)
Tym bardziej jak ma być to pierwszy projekt, a polski ciagnik bedzie najlatwiejszy ze wzgledu na dostep do wiedzy, czesci.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Massey-Ferguson 35

Post autor: Ursus »

Wszystko zależy od tego jaki kierunek chcesz obrać. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że zrobienie C-4011 tak jak nasza, na dzień dzisiejszy z marszu, bez zbierania części (szczególnie detali) przez kilka lat i przy tym cały remont mechaniczny to spokojnie 40 tys +
Więc jeśli ktoś chce kupić zachodni traktor sprawny i go tylko odnowić wizualnie - jakieś malowanie + wymiana opon i tego typu kosmetyka - to będzie tańszy. Natomiast robiąc C-4011 od podstaw i równolegle MF od podstaw - podobny zakres remontu - to C-4011 zawsze będzie łatwiejsza i tańsza moim zdaniem. Chociaż znaleźć C-4011 w stanie w jakim często są sprowadzone zachodnie ciągniki - czyli w zasadzie sprawne, do poprawek i nie kombinowane współcześniejszymi detalami - to jest wyzwanie i w tym wypadku łatwiej kupić np. Hanomaga czy innego zachodniego przedstawiciela moim zdaniem niż C-4011.

Dlatego nie znając tego, czy chcesz kupić stary traktor by mieć jakikolwiek bądź konkretne jakieś sentymenty, tego ile jesteś w stanie sam zrobić, na ile się orientujesz w temacie - doradztwo jest bardzo trudne i obarczone dużym ryzykiem błędu :)

Znam takich co odpuścili C-330 remont bo za drogo, ale prościej się chyba nie da już na dzień dzisiejszy. Taniej - też już było. Jedynie trafienie egzemplarza, który nie wymaga praktycznie żadnych prac jest w miarę tanie - jak go sobie sami dopieścimy (stan bez renowacji, tylko kosmetyka) lub odnowimy tylko wizualnie z jakimiś małymi poprawkami.

Na forum bywały też przypadki, że ktoś na pierwszy rzut zafundował sobie renowację Zetora 25 - tam nie ma lekko :) I też dawali radę, więc nie ma co się załamywać, ale trzeba po prostu dobrze swoje możliwości oszacować, bo jak nam nagle się scenariusz remontu posypie to wiem jak to zniechęca. Znam z autopsji (np. tematy Dzików, gdzie nigdy tak pięknie nie ma :D )
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
pietruszeq
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2023, 14:13

Re: Massey-Ferguson 35

Post autor: pietruszeq »

Martek pisze: 31 sty 2024, 11:33
pietruszeq pisze: 31 sty 2024, 9:14 początkowo kierowałem się w stronę 4011, ale powoli cena mnie zabija
Jak Ursus 4011 jest dla Ciebie za drogi to lepiej odpuść, taniej chyba się nie da restaurować i kolekcjonować :)
Tym bardziej jak ma być to pierwszy projekt, a polski ciagnik bedzie najlatwiejszy ze wzgledu na dostep do wiedzy, czesci.
Może i masz rację, że taniej się nie da. Ale obserwuję rynek trochę z innej strony, i przykładowo patrząc na ceny części Junaków czy WFM OSA,czy też innych polskich sprzętów, bardzo często odnoszę wrażenie, że właśnie przez sentyment do danego sprzętu, przez to, że ktoś z rodziny kiedyś miał, jesteśmy w stanie zapłacić wygórowaną cenę, nie zawsze moim skromnym zdaniem adekwatną do stanu, czy rzeczywistej wartości. Wiadomo rynek dyktuje ceny, ale często za takie same lub mniejsze pieniądze jestem w stanie znaleźć coś naprawdę w fajnym stanie z innym znaczkiem na masce. Kwestia tego co cię kręci ;)
pietruszeq
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2023, 14:13

Re: Massey-Ferguson 35

Post autor: pietruszeq »

Ursus pisze: 31 sty 2024, 12:52 Wszystko zależy od tego jaki kierunek chcesz obrać. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że zrobienie C-4011 tak jak nasza, na dzień dzisiejszy z marszu, bez zbierania części (szczególnie detali) przez kilka lat i przy tym cały remont mechaniczny to spokojnie 40 tys +
Kolego nie mam sentymentalnego podejścia do tego czy innego modelu, tak jak piszesz, przeglądając oferty 4011 naprawdę (moim zdaniem) ciężko trafić na kompletny fajnie zachowany egzemplarz, te sprowadzane z zachodu (oczywiście nie wszystkie) wyglądają o niebo lepiej. Z traktorem nie miałem jeszcze do czynienia, ale nie ma dwóch lewych rąk, wiele będę w stanie zrobić we własnym zakresie, czy to w kwestii blacharki czy mechaniki. Nie jest to też prom kosmiczny i wszystko jest od ogarnięcia. Na pewno na początek nie będę szukał egzemplarza do kompleksowego remontu. Prędzej czegoś do odświeżenia, w miarę kompletnego, możliwie z jednego kawałka, tak żeby się chwilę pocieszyć, a w międzyczasie zobaczymy co przyniesie życie.
pietruszeq
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2023, 14:13

Re: Massey-Ferguson 35

Post autor: pietruszeq »

bergman31 pisze: 31 sty 2024, 11:26 Massey Ferguson 35 to jeden z najpopularniejszych modeli traktorów na świecie. Z częściami nie ma większego problemu, gorzej jeśli chodzi o cenę.
Silnik benzynowy nie jest najlepszy dla traktora jeśli używa się w rolnictwie, natomiast gdy ciągnik będzie użytkowany hobbystycznie, to będzie to dobry wybór.
To ma stać przed domem i przyciągać wzrok sąsiadów ;)
Martek
Posty: 366
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Massey-Ferguson 35

Post autor: Martek »

pietruszeq pisze: 31 sty 2024, 15:40

To ma stać przed domem i przyciągać wzrok sąsiadów ;)
Jesli tylko o to chodzi to nic bardziej nie rusza sasiadow jak nowy Fendt na podworku:p
ODPOWIEDZ