Opryskiwacz - co to za model?

Wszystko odnośnie opryskiwaczy, opylaczy i innego sprzętu do ochrony roślin.
Ignacy21
Posty: 93
Rejestracja: 09 wrz 2023, 10:28

Opryskiwacz - co to za model?

Post autor: Ignacy21 »

Witam , czy jest ktoś z Kolegów w stanie pomóc mi zidentyfikować co to za model opryskiwacza? Chciałem się za niego zabrać, ale nawet nie wiem do jakiego modelu książki szukać. Z moich internetowych poszukiwań jedyne co jest w miarę podobne to opryskiwacz Dziekan:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/oprys ... y-300l-jtc

A to mój opryskwiacz:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
slyclif
Posty: 84
Rejestracja: 16 gru 2020, 23:07
Lokalizacja: Bogacica

Re: Opryskiwacz - co to za model?

Post autor: slyclif »

Konstrukcja dosyć podobna do pilmeta 310N
Ursus C330 1967, Simson SR2 1958, Romet Ogar 200 1987, Romet Ogar 200 1988
Alchemik
Posty: 338
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:29

Re: Opryskiwacz - co to za model?

Post autor: Alchemik »

Swoją drogą wygląda jak z czasów gdzie powstawało też sporo składaków. Firmy czy większy handlarz kupował osobno części i sami składali opryskiwacze
Ignacy21
Posty: 93
Rejestracja: 09 wrz 2023, 10:28

Re: Opryskiwacz - co to za model?

Post autor: Ignacy21 »

I tego się kurcze obawiam, bo jedyne co Babcia z kupna pamięta, to to, że dużą handlarz przyjeżdżał na targ z maszynami, później jedynie co się jeździło sprzęt podbić dla naklejki ;)
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1546
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Opryskiwacz - co to za model?

Post autor: marek »

Proponował bym najpierw udać się do miejsca gdzie robią przeglądy opryskiwaczy, bo może się okazać że ten posiadany opryskiwacz nie może już być użytkowany. UE ze względu na ochronę środowiska dość restrykcyjnie podchodzi do opryskiwaczy.Bo władujesz kasę i będzie lipa.Sąsiad musiał kupić nowy bo ten co miał po wejściu do UE okazał się bezużyteczny.Po za tym trzeba mieć uprawnienia. Ot takie czasy Podobno chcącemu nie dzieje się krzywda. Chcieliście to macie.A tu trochę na temat https://www.topagrar.pl/articles/aktual ... in-2454879
Martek
Posty: 367
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Opryskiwacz - co to za model?

Post autor: Martek »

Ciekawe kiedy zakaża używania ciągników rolniczych niespełniających norm spalin.
Awatar użytkownika
pop
Posty: 790
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Opryskiwacz - co to za model?

Post autor: pop »

Martek pisze: 04 kwie 2024, 10:57 Ciekawe kiedy zakaża używania ciągników rolniczych niespełniających norm spalin.
Na pewno są takie plany,ale mają tyle możliwości likwidacji gospodarstw,że sam sprzedasz,bo nie będzie Ci potrzebny.Zielony terror ma przedstawicieli w naszym rządzie...puste kieszenie mamy zapewnione.
miro
Posty: 47
Rejestracja: 03 cze 2021, 10:30

Re: Opryskiwacz - co to za model?

Post autor: miro »

pop pisze: 04 kwie 2024, 11:50
Martek pisze: 04 kwie 2024, 10:57 Ciekawe kiedy zakaża używania ciągników rolniczych niespełniających norm spalin.
Na pewno są takie plany,ale mają tyle możliwości likwidacji gospodarstw,że sam sprzedasz,bo nie będzie Ci potrzebny.Zielony terror ma przedstawicieli w naszym rządzie...puste kieszenie mamy zapewnione.

Jedyna nadzieja to , ze wiekszosc w koncu zrozumie co to jest zielony terror. Obysmy nie musieli wspominac "czerwonego ładu" jako czasu swobody.
Ignacy21
Posty: 93
Rejestracja: 09 wrz 2023, 10:28

Re: Opryskiwacz - co to za model?

Post autor: Ignacy21 »

Ja jestem rocznik 00, ale jeszcze dobrze pamiętam jak na wsiach czy miastach było żywo, na polach zielono, jak szło się przez wieś było słychać świnki, krowy, konie. A teraz? Ech... Jeszcze ostatnio w radiu coś słyszałem, że chcą nawet zakazać sadzenia doniczkowe w domach, na balkonach... Paranoja... :shock:
Awatar użytkownika
kumarzysta
Posty: 433
Rejestracja: 30 mar 2015, 19:50

Re: Opryskiwacz - co to za model?

Post autor: kumarzysta »

jakie bujdy na resorach.
Opryskiwacz powinien spełniać wszystkie wymagania dotyczące w protokole
Obrazek

Powinien posiadać 2 stopnie filtracji, rozpylacze bez przecieków.
oraz mieszadło(najczesiej jest to przelew)
Rozwadniaczie czy dodatkowe sita są tylko opcją.
Zegar jeśli jest to opryskiwacz zawieszany powinien mieć średnicę 60mm, jeśli jest oddalony to 100 lub 120mm.
Do tego nie należy używać rozpylaczy wirowych przy opryskach roślin na polach, Sady rzadza się trochę innymi prawami.
i to tyle. Badanie przechodzi każdy opryskiwacz nawet z la 70-80 lub samoróbki ( a widziałem czesto zbiorniki większe, lub belki z pilmeta na ramie ze zbiornikiem typu mauzer itd. jeśli wszystko jest zgodne z wytycznymi.
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 844
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

Re: Opryskiwacz - co to za model?

Post autor: Majo »

No taki wynalazki z mauzerami to nie wiem, ale kazdy opryskiwacz jezeli jest sprawny to będzie zalegalizowany.

Druga sprawa nie musisz znac modelu, producenta itd. Cześci do tych prostych opryskiwaczy są raczej bardzo uniwersalne.

Sprawdź oferte w sklepie Mizar. Ja zamawiałem wszystkie cześci do remontu mpjego opryskiwacza w tym roku. To co mieli w ofercie brałem u nich.
ODPOWIEDZ