Remont kapitalny C4011 - dobór części

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
mateuszf
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2024, 15:38

Remont kapitalny C4011 - dobór części

Post autor: mateuszf »

Witam kolegów.

Jestem w trakcie remontu kapitalnego silnika C4011. Z dotychczasowych prac udało się wykonać:
-regeneracja głowic,
-regeneracja bloku silnika, zostało wykonane osiowanie bloku oraz zamontowane wstawki pod tuleje cylindra w miejscach gdzie przegnił blok.
-szlif wału korbowego, wydał na 2 szlif choć brakowało nawet 0,1 do nominału. Był zużyty na szczęście nie katastroficznie.
-czyszczenie bloku, jestem w trakcie, ma być jak w aptece. Podobnie kiedyś podszedłem do remontu silnika benzynowego i chodzi tip top.

Mam trochę ból głowy z doborem części. Krąży wiele opinii że to wszystko nowe to szmelc. Wiele osób radzi aby zostawić stare korby, jednak jedna korba jest całkowicie inna, silnik chodził tak przez lata ale teraz trzeba zrobić zgodnie ze sztuką. Na pozostałych owal 0,05-0,1 na stopie plus duży luz na główce która niby można by zregenerować, ale jeśli dojdzie jeszcze regeneracja stóp korby to w mojej opinii jest to nieopłacalne i podjąłem decyzje o zakupie nowych korbowodów. Tylko co tu wybrać. Jeśli macie jakieś sprawdzone zestawy naprawcze i korby to proszę o poradę co kupić. Nie chcę szukać dziadowskich oszczędności, tylko zrobić wszystko ja się należy.


Wiem że jest już podobny temat, jednak nie chcę mieszać komuś i tutaj skupiłbym się bardziej na doborze części.
Awatar użytkownika
Borekk17
Posty: 393
Rejestracja: 09 gru 2018, 22:30
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Remont kapitalny C4011 - dobór części

Post autor: Borekk17 »

Korby korurs wykonanie spoko xena około 100zl sztuka
Druga sprawa to jak będziesz użytkować maszynę jeżeli tylko jako eksponat aby się przejechać to po co pchać się w koszty zestawy naprawcze thm korba korurs panewki mahle
Ursus C-4011 Zetor 3011 major x4 Fortschritt E512
mateuszf
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2024, 15:38

Re: Remont kapitalny C4011 - dobór części

Post autor: mateuszf »

Będzie pracował na małym gospodarstwie 10ha.
ODPOWIEDZ