MotoGodzina

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

MotoGodzina

Post autor: Deleted_User »

Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji ile trwa 1 motogodzina w przeliczeniu na godzinę zegarową?? Bo różne źródła różnie podają... A konkretnie chodzi o dotarcie Władimirca T25A po kapitalnym remoncie. Byłabym wdzięczna za radę. :D
przemek125
Posty: 230
Rejestracja: 28 cze 2008, 16:56

RE: MotoGodzina

Post autor: przemek125 »

1 motogodzina to jest zegarowa godzina pracy silnika.
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: MotoGodzina

Post autor: krypton »

W ciągnikach rolniczych i innych maszynach napędzanych silnikami spalinowymi o zmiennych obrotach motogodzina to czas pracy urządzenia przy znamionowych obrotach:

M=n*t/nz
gdzie:

M - motogodziny,
n - obroty maszyny w jednostce czasu, zazwyczaj na minutę,
nz - obroty znamionowe w jednostce czasu,
t - czas w godzinach.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4853
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: MotoGodzina

Post autor: Bolszewik »

Dotarcie wstępne ok. 10 Mtg. na wolnych obrotach, ale uwaga nie za małych silnik ma pracować równo. Wymiana oleju i mycie filtra oleju.
Ja po prostu wyprowadziłem go daleko do ogrodu i chodził po kilka godzin przez kilka dni.

Następnie koło 50 Mtg należy oszczędzać silnik żadne tam orki czy zrywka w lesie. Potem wymiana oleju i mycie filtra oleju.

Następnie możesz używać go względnie normalnie.

Ja tak docierałem swojego po kapitalnym remoncie.

Co do przeliczenia na zegarową to temat był już poruszany, poszukaj. Sposoby określania i przeliczania Mtg na przestrzeni czasu uległy zmianom nie wiem które są najaktualniejsze i obowiązujące. W każdym razie w nowych maszynach 1 Mtg ~ 1h.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
holik1994
Posty: 9
Rejestracja: 24 sie 2008, 14:06

RE: MotoGodzina

Post autor: holik1994 »

1Mtg= 1godz. i 33min
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4853
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: MotoGodzina

Post autor: Bolszewik »

Na podstawie czego tak sądzisz :confused:

Wyżej masz wzór który kiedyś obowiązywał.
Obecnie z uwagi na to że maszyny mają inny niż kiedyś reżim pracy 1 Mth jest w przybliżeniu równa 1 h. Zależy to od rodzaju maszyny i daty jej produkcji. Dla T-25 poprawniejszy będzie wzór. Kolegę Black_angel`a interesuje ile godzin zajmie mu docieranie silnika. Ja zgodnie z pouczeniem mechanika wstępnie docierałem ok. 10 Mth co trwało poniżej 20 godzin zegarowych.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: MotoGodzina

Post autor: rafal »

Motogodzina jest zależna od obrotów w jednostce czasu. O ile dobrze pamietam było to tak, że 40 minut pracy przy 2200 obr /min dawało 1 mth na liczniku ( np w Zetorze Foretrra). Natomiast około 1800obr /min w ciagu godziny zegarowej również dawało 1mth.
Jeszcze do lat siedemdziesiątych stosowano głównie zasadę godziny pracy. Natomiast wraz z pojawieniem się w latach sześcdzesiątych obrotomierzy z licznikami mth okazało się , że pierwsza zasada godziny zegarowej jest niemiarodajna.
Jak podaje definicja :
W ciągnikach rolniczych i innych maszynach napędzanych silnikami spalinowymi o zmiennych obrotach motogodzina to czas pracy urządzenia przy znamionowych obrotach:
ODPOWIEDZ