Rejestracja a brak dokumentacji

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
fernando135
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:37

Rejestracja a brak dokumentacji

Post autor: fernando135 »

Witam wszystkich, posiadam traktor BAUTZ 200D z 1961r traktorek super wszystko sprawne. Chciałem go zarejestrować ale niestety nie mam dokumentacji, jedynie czytelne tabliczki znamionowe na silniku i ramie. W urzedzie komunikacj powiedziano mi ze nie ma mozliwości rejestracji bez dokumentów pochodzenia czli np dowód lub papiery celne . Może ktos z was miał podobny problem, proszę o wasze opinie i informacje czy jest mozliwośc obejścia tego przepisu lub jak takie dokumenty odtworzyć pozdrawiam wszystkich i czekam na informacje.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Rejestracja a brak dokumentacji

Post autor: Ursus »

Witaj,

Poczytaj to co znajduje się już na tym forum. Temat ten ciągle wraca, ale był już poruszany kilka razy.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Rejestracja a brak dokumentacji

Post autor: olowaty »

Jest kilka sposobów:
1. Rejestracja jako SAM.
2. Rejestracja jako normalny pojazd zabytkowy na podstawie umowy kupna sprzedaży.
3. Rejestracja jako pojazd wolnobieżny na podstawi faktury zakupu złomu użytkowego.
4. Kupno "papierów" na taki sprzęt i "dzięciol z numerami"
Poszukaj na forum. Było. A powyższe to moje doświadczenia. Oprócz ostatniego. :d Poszukaj tematu bodajże rejestracja zabytku.

Możliwości jest wiele. Najważniejsze jest udokumentowanie tego, że wszedłeś w posiadanie tego ciągnika legalnie.
johan
Posty: 8
Rejestracja: 27 mar 2010, 19:37

RE: Rejestracja a brak dokumentacji

Post autor: johan »

Witam.Z racji tego,że jestem nowicjuszem w tym temacie,a mam zamiar nabyć Dzik-a ze złomowiska oraz go zarejestrować(zgodnie z podpowiedzia ~olowaty z dnia 17.12.09 - pkt.3 Rejestracja pojazdu wolnobieżnego na podstawie faktury zakupu złomu )chciałbym dowiedzieć się co winna zawierać faktura w opisie dotyczacego przedmiotu nabycia(jekie dane).Drugie moje pytanie dotyczy umiejscowienia tebliczek ciagnika lub w razie braku takowej gdzie znajdę nr.ciagnika?
A może sa inne możliwości?
Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ