zerwany gwint

Wszystko co związane z motoryzacją
klaudek960
Posty: 23
Rejestracja: 05 gru 2009, 19:44

zerwany gwint

Post autor: klaudek960 »

Witam nie bardzo wiem gdzie ten temat umieścić.Więc proszę o pomoc jak prostym sposobem wykręcić zerwaną śrubę z ośki w dziku 2 na której wisi piasta koła .chodzi mi o tą śrubę która trzyma zabezpieczenie żeby nie spadła piasta dodam że chodzi mi o ciągnik nie o przyczepę .gwint się zerwał wewnątrz osi jest to zerwanie wewnętrzne.Z góry dziękuję za pomoc:)
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: zerwany gwint

Post autor: damber »

Najlepiej wykrętakiem.
Wiercisz otwór w zerwanej śrubie, a potem wykrętakiem tak jak podczas gwintowania tylko, że w lewą strone jak masz prawy gwint.
Obrazek
Facebook. old URSUS tractor
klaudek960
Posty: 23
Rejestracja: 05 gru 2009, 19:44

RE: zerwany gwint

Post autor: klaudek960 »

A dało by się rozwiercić śrubę i wykruszyć ją srubokrętem?
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: zerwany gwint

Post autor: damber »

Ja osobiście bym tego nie próbował, możesz uszkodzić gwint w tej oś-ca. Nie wiem jak głęboko zerwała Ci się ta śruba, jeśli na równo to można jeszcze przyspawać nakrętke do tej zerwanej śruby i w ten sposób ją wykręcić-sam tak niekiedy robię jak jest taka możliwość:yes:
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: zerwany gwint

Post autor: Bolszewik »

Rozwiercić i wyłupać gwint można, tylko Ty raczej tego nie zrobisz. Żeby zrobić to z sensem trzeba by element umocować w statywie i rozwiercać wiertarką stołową dobierając bardzo precyzyjnie wiertło. W praktyce przy tak dużym i ciężkim elemencie jest to w warunkach domowych niewykonalne i jedyne co możesz zrobić zepsuć gwint.

Wykrętaki jeśli kupujesz to raczej nie "żółte" bo one są do niczego.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ