RE: Młocarnia

Wszystko o starych maszynach żniwnych ...
Awatar użytkownika
jurecq
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2009, 20:25

RE: Młocarnia

Post autor: jurecq »

Mysle ze bez żadnego problemu da się to zrobić, jeśli oczywiście dysponujesz odpowiednim parkiem masznowym. no i oczywiście czasem... sam kiedyś planuje zbudować swoja, ale boje się, ze to tylko w marzeniach zostanie i obecnie na papierze... koszty? zależy na czym chcesz bazować.

Może idiotycznie zabrzmi, ale bardzo prosta młocarenkę zrobiłem naście lat temu z lego technic, używalem jej do młocenia takich aksamitnych kwiatków (nie pamiętam jak się nazywały). działała idealnie: miała bęben młócący, wytrząsacz sitowy i coś w stylu podsiewacza który zbierał ziarna spod wytrząsacza.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Młocarnia

Post autor: Ursus »

To ma być model czy maszyna, która będzie się sprawdzała do młócenia?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
jurecq
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2009, 20:25

RE: Młocarnia

Post autor: jurecq »

czas widzę tu powoli bardzo płynie...

ponizej jeden ze schemtów mojego projektu młocarni, poprzedzony analizą wielu maszyn i kombajnów, ot taka zabawa w przemyślenia jak i co mogłoby działać.

Obrazek
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Młocarnia

Post autor: Wiesiek »

Jak kiedyś będę w stronach mojego śp. Wuja zrobię wam fotkę jak Wuj zrobił wialnię ze zwykłej "smieciarki" Po prostu majstersztyk! Wszyscy podziwiali , a ile usług Wuj zrobił....
Odpowiadając na twoje pytanie mówię że można, ale wał i klepisko musisz chyba wziąść z jakiejś maszyny. Tego raczej sam nie wykonasz.
ODPOWIEDZ