Remont-URSUS C-325

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

bossmann napisał/a:
Zycze sniegu i fajnej zabawy. Moze jakis filmig z akcji biale szalenstwo .
Jeśli będzie możliwość, to może filmik powstanie *yes*



~Jacek0106 - co myślisz o kółkach podporowych do pługa, bo tak sobie wymyśliłem, że jak będę opierał pług bezpośrednio o glebę, to na wiosnę podwórko będzie wyglądało jak po stadzie dzików. Jak na razie nie mam kostki i chyba będzie lepiej jak pług będzie się opierał na dwóch kółkach tak, aby lemiesz gumowy był w odległości 1 -2 cm od gruntu...
Facebook. old URSUS tractor
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: jacek0106 »

Damber nie martw się tym bo guma musi iść po podłożu, dociera się i żadnych zniszczeń nie robi. Ja nawet jak podłoże jest ubite i przemarznięte to całym ciężarem z kołami w powietrzu pcham. Place i różne zakamarki najlepiej na prostym pługu się robi, a dłuższe drogi to ze skosem. Zobaczysz że będziesz na zmrożone podłoże jeszcze obciążnik na łyżkę dorabiał. Na początek dotrzyj trochę lemiesz na okrągło na asfaltach i betonach no i przy roztopach podnoś przy większym skręcie, to nic nie zryjesz.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Jacek dziękuję za rady - na pewno z nich skorzystam :)
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Fotki będą, ale tak jak pisałem na sam koniec.

Maskę mam zaklepaną - oczywiście jest do poprawek blacharskich, ale z tym nie będzie problemu, bo przyrządy mam już zrobione, no i przede wszystkim praktyka z pierwszej blacharki ciapka jest!

Tak, silnik do remontu, dlatego też robię dźwig i wózek do demontażu silnika, aby sobie robotę ułatwić.
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

Fajnie ze juz za soba masz pierwszy udany remont , drugi z bagazem doswiatczen bedzie z pewnoscia latwiejszy. Z niecierpliwoscia czekam na fotorelacje.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Doświadczenie, które zdobyłem przy pierwszym remoncie - bezcenne! No i przede wszystkim narzędzia, które musiałem przy pierwszym remoncie sobie podorabiać - one też dużo czasu pochłonęły, aby je zrobić. Drugi remont powinien dużo sprawniej przebiegać, chociaż będzie więcej roboty, bo silnik to - TRUP!



Wszystkim zaglądającym do tego tematu, a także Wszystkim pozytywnie zakręconym na punkcie staroci nie tylko rolniczych dużo zdrowia, miłej i spokojnej atmosfery podczas świętowania w gronie najbliższych, no i wypasionych prezentów pod choinką ;) Mój tegoroczny prezent jaki sobie zrobiłem niestety się pod nią nie zmieści *yes*

Obrazek
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

To Mikolaj mnial co niesc w worku. :D
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: jacek0106 »

Ten temat to kawał solidnej mechaniki z dokładnością do bólu.
WESOŁYCH ŚWIĄT.
szybki
Posty: 328
Rejestracja: 14 wrz 2013, 23:26

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: szybki »

bossmann może Mikołaj tego nie niósł pewnie wisiał na tym jak go ciągnęły renifery



dodam tylko ze fajnie wykonany gratuluje pomysłowosci
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: piter7011 »

Cześc próbuję wysłac ci wiadomośc ale masz pełną skrzynkę pozdrawiam Piter
strazak
Posty: 29
Rejestracja: 14 sty 2012, 13:21

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: strazak »

Witam! Obserwuję ten temat z wielkim zaciekawieniem i muszę chylić czoło przed wykonawcą remontu tego sprzętu. Mam pytanie do kolegi i wielką prośbę byś zrobił trochę fotek i więcej szczegółowych informacji wykonania zaczepu bo jest rewelacyjny! Pozdr.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

Witaj .co u Ciebie ?



Zastanawiam sie co z Damberem ? Czyzby zapracowany przy wiosnie?
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Witam szanownych Retro-Traktorzystów po dłuższej przerwie. U mnie wszystko po staremu. Ciapek zapierdziela w różnego rodzaju pracach nie tylko polowych, a ostatnia fotka jaką cyknąłem. to przy obsypywaniu ziemniaków...

Obrazek

W tym roku raczej częstym gościem na RT nie będę, bo mam tyle roboty, że na hobby nie ma już czasu niestety *no* Pozdrowienia dla Wszystkich i do usłyszenia *tup*
Facebook. old URSUS tractor
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: jacek0106 »

Ładniejszy od tego z muzeum, i trochę go szkoda do pługa. Nie masz nic tańszego do tyrania w ziemi?
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

zguby się znalazla.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

jacek0106 napisał/a:
Ładniejszy od tego z muzeum, i trochę go szkoda do pługa. Nie masz nic tańszego do tyrania w ziemi?
Coś tańszego hmmm...... można by coś kupić np: 60'kę, ale cała przyjemność jest wtedy jak ciapkiem mogę trochę popracować. W tym roku ciapek odwalił już kawał dobrej roboty. załadowałem i przewiozłem kilka ton ziemi, spychem równałem teren, no i wszystkie prace polowe. Jak na razie ciągniczek sprawuje się świetnie.

W planach jest kolejna przeróbka, ale o tym już niedługo napiszę. Zdradzę, że dotyczyć będzie układu TUZ *tup*
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: chrapek3011 »

jacek0106 napisał/a:
Ładniejszy od tego z muzeum, i trochę go szkoda do pługa. Nie masz nic tańszego do tyrania w ziemi?

Ten co w (muzeum) to też oryginałem w procentach nie jest.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Niestety, ale taka prawda...
damber napisał/a:
W planach jest kolejna przeróbka, ale o tym już niedługo napiszę. Zdradzę, że dotyczyć będzie układu TUZ *tup*
Oto dodatkowy element TUZ:

Obrazek

Jeden z dwóch, bo będą zamontowane dwa takie elementy, prawy (na foto) i lewy.
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

*dull* aha. *stress* z lewej i prawej strony powiadasz.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Wyjaśniam do czego służą te "dziwne" uchwyty - są to blokady ramion podnośnika. Ramiona na czas nie używania podnośnika fabrycznie spina się łańcuchem i też tak robiłem, ale teraz jeden ruch palcem i ramiona są zablokowane, a co najważniejsze nie uderzają o koła. Blokada działa także przy podnoszeniu podnośnika. To tyle do tej małej przeróbki *tup*
Facebook. old URSUS tractor
ODPOWIEDZ