Pompa wody?

Ogólne dyskusje o maszynach rolniczych
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

Pompa wody?

Post autor: hubert »

Znalazłem dzisiaj takie coś w szpargałach, przy przeprowadzce do nowego warsztatu:

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wygląda mi to na pompę wodną. Działająca poprzez napęd od 1 HC 102 przez pasek klinowy, jak mnie pamięć nie myli, dziadek kiedyś czymś pompował wodę ze studni na ogród, ale to było za łepka, nie pamiętam szczegółów. Kołem nie da rady obrócić, wkładając palca do dziur na wąż? Czuć taki wodny roztwór szlamu, rdzy, kamienia i smaru. Jeżeli ktoś coś takiego kiedyś widział, używał, wie co to dokładnie proszę, o pomoc, chciałbym to uruchomić, zawsze może się przydać:D
darius
Posty: 315
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: Pompa wody?

Post autor: darius »

Tak jak powiedział Jozef to jest pompa hydrauliczna,i przy pompowaniu wody długo nie pochodzi,wiem bo sam tak pompowałem wode.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Pompa wody?

Post autor: hubert »

Powiem szczerze ze się zdziwiłem, spróbuję to rozkręcić i uruchomić. Wiecie z czego to może pochodzić?
darius
Posty: 315
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: Pompa wody?

Post autor: darius »

A co bedziesz z tej pompy robił,bo by mi się taka przydała.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Pompa wody?

Post autor: hubert »

Planuje hydraulikę w samie, bo nie mam, rozebrałem ją wczoraj, wyczyściłem płynem hamulcowym łożyska i się kręci. Wymienić uszczelnienia, skręcić i powinno śmigać.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Pompa wody?

Post autor: Bolszewik »

Śmiem wątpić czy to zadziała do hydrauliki.

Musiał byś ją porządnie naprawić a nie tylko umyć. Taka naprawa, a raczej regeneracja/odbudowa pompy olejowej jest dość droga.

Jak ją umyłeś i jest względnie szczelna to możesz sobie nią przelewać olej z beczki do beczki.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ