Sprężarka produkcji ZSRR

Wszystko co związane z motoryzacją
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

Sprężarka produkcji ZSRR

Post autor: olowaty »

Drodzy koledzy i koleżanki. Ostatnio udało mi się odkopać kompresor, który dostałem kiedyś od znajomego. Brakuje w nim płyty zaworowej, ale to nie problem, się dorobi. Głowica jest pomimo braku na zdjęciach. Teraz moje pytanie. Czy ktoś wie co to za cudo? Jaka wydajność, max obroty pracy?

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Dzwoniłem do WAN Gdynia i pracownik grubo po 60-tce powiedział, że były takie kopie sprężarki WAN-K, robione przez Ruskich, jednak szczerze mówiąc nie widział żadnej na oczy. Są one podobne ale większe. Twierdzi że ten mój to podobno jeden z tych wynalazków. Proszę o wszelkie info na temat tego wynalazku, jeżeli ktoś z takową się spotkał.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Sprężarka produkcji ZSRR

Post autor: Bolszewik »

Wiele Ci niestety nie pomogę, ale przedostatnie zdjęcie jednoznacznie sugeruje że musi być obudowa te łopatki na kole pasowym wymuszają obieg powietrza.

Zwróć uwagę czy nie ma tam gdzieś strzałki kierunku obrotów. W moim kompresorze jest ustalony kierunek obrotów. Co prawda na lewych też działa tylko że po chwili strasznie się grzeje i z odpowietrznika dym idzie.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Sprężarka produkcji ZSRR

Post autor: olowaty »

http://www.freetorg.com.ua/lead/kompres ... 93042.html
Udało mi się znaleźć typ i dane. Czy może mi ktoś przetłumaczyć co jest co bo ruskiego nie kumam?
Nawet było podwozie od niego, ale niestety butle były skorodowane, więc zostały wyrzucone.
darius
Posty: 315
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: Sprężarka produkcji ZSRR

Post autor: darius »

Olowaty to jest tekst z linku który podałeś.
Wyposażenie sprężarkowe ma na celu dostarczenie sprężonego powietrza do pneumatycznych i pneumatyczne w produkcji budowlano-wykończeniowe, malowanie i inne prace, które muszą ciśnienie do 0,7 MPa. i przepływ powietrza do 33m3/chas (520l/min).
CO-7B sprężarek tłokowych, dwucylindrowy, jednym etapie, jednostronnego działania, chłodzony powietrzem. Sprężarki z tej serii są stosowane w instalacjach do produkcji typu "izolacji UNIPOR" Penoizol "itp., jak również do produkcji piany. Sprężarki mogą być wyposażone w urządzenia sprężarki SOM fabryka w Wilnie, a jednostka sprężarki OAO Bieżeck Plant Avtospetsoborudovanie, Rosja. Jednostka działa na kompresor Żywienia i 380V AC 50Hz. Napęd sprężarki transmisji pasowej z trójfazowe silniki asynchroniczne moc 4,0 kW. Wszystkie węzły w sprężarki montowane są na odbiornik, wyposażony w ruchu kół i szyn. Instalacja jest prosta i łatwa konserwacja. Cena 5220 UAH. (VAT). Wszystkie informacje na www.rotan.com.uaAdres: Kijów, Ukraina
ul. Usług 4.
Firma: LLC "Spółka" Budmasz "
Kontakt: Andrew D. Chudyuk
Telefon: (044) 360 10 maja
WWW: http://rotan.com.ua
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1545
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Sprężarka produkcji ZSRR

Post autor: marek »

Sprężarka ta przypomina mi sprężarkę od starej schładzarki do mleka jakie mieliśmy w ,,kołchozie".Przed wentylatorem była zamocowana chłodnica do płynu w tamtych czasach bodajże freonu.
ODPOWIEDZ