RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: robson372 »

Moim zdaniem jeśli jest to tak jak piszesz 2-sów to nie powinien być awaryjny bo to najprostszy silnik jaki może być,firma Terra ma bardzo dobrą opinię na rynku,zresztą firma do dziś jest dużym producentem sprzętu ogrodniczego więc myślę że jeśli jest w dobrym stanie to długo ci powinna posłużyć,z różnymi naprawami też nie powinien mieć problemu bo w takich ciągniczkach stosowane są najprostsze konstrukcje jakie mogą być,więc jak się to mówi w takich małych ciągnikach nie ma się co zepsuć:p
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: olowaty »

Co do Terry, to jest to sprzęt licencyjny Gutbrod. Ja mam taki pierwowzór i remontuje powoli 2gi rok. Jeżeli sprzęgło jest trójdzielne, to jest nie do zdobycia. Można założyć sprzęgło od chińskiego quada 50 ccm. Gaźniki są o kant d... rozbić. Ja założyłem w swoim gaźnik Bing. Niestety nie ma teraz samoregulacji obrotów. Nowy gaźnik czeski to koszt około 250 PLN.
W oryginałach wyciera się korpus, przepustnica ma luz. W ostateczności silnik nie chce palić.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: olowaty »

Co do Terry to zależy też jaki rocznik. Do tych z początku produkcji już ciężko z flakami do skrzyni przekładniowej. Zależy jaka cena za jeden i drugi ciągniczek. Powiem tak. Ja osobiście bym wziął Deutza. Terra jest dobra jako kosiarka. Takie moje zdanie. Części do Terry też nie są tanie, a w sumie jak się dowiadywałem, to większość jest droższa niż do normalnych ciągników. Co do oringów na osiach, to albo ty albo on się przejęzyczyliście. Z tego co się orientuję tam są wszędzie simeringi. Oringi są tylko na wybieraku od biegów.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: olowaty »

No to w sumie żadnych atrakcji nie ma z cenami. Po prostu rynkowe. Ja za swojego Gutbroda dałem 200 PLN, ale remontuję już 2-gi rok. Jak na razie kosztował mnie w sumie 600 PLN. W zasadzie czekam na jeden wałek do skrzyni i finito będzie.
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: robson372 »

Ja w tej twojej sytuacji brał bym tego Deutza,Tera poradzi sobie z różnymi pracami w ogrodzie jednak przy Deutz to różnica ogromna,no i cena też zaporowa za terrę,pamiętaj że silnik dwusów mimo malej pojemności i mocy to potrafi swoje spalić,silnik diesla na pewno będzie oszczędniejszy,co do osprzętu to dzisiaj można kupić różny osprzęt w centrach ogrodniczych,z tym że trzeba czasami przerobić zaczepy itp,po za tym 3,500 zł za terrę to według mnie bardzo dużo,za tą kwotę to kupisz Dzika albo Ursusa c-308 w idealnym stanie i z całym osprzętem,a jak trafisz okazję to w dobrym stanie razem z osprzetem kupisz juz za 1500 zł,ciągnik ten jest dużo większy od terry i mocniejszy a ponad to części są dostępne i według mnie jest mało awaryjny.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: olowaty »

Tak jak pisze Robson, terra jest dobra do ogródka oraz jak ja pisałem jako kosiarka. Co do ceny 3500 PLN za komplet, to jest to normalna cena. W Czechach też po tyle chodzą.
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: robson372 »

Nie wiem jaki jest silnik w tk4 ale na pewno Disel a tym samym może być zarówno dwusów jak i czterosów,z tym że 2 suwy w Dislech są mało spotykane,tu masz więcej o tym napisane:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_dwusuwowy
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: robson372 »

A mógł byś podać model tego Deutza?Szukam w necie więcej informacji o tym ciągniku jednoosiowym Deutz i znaleźć nie mogę.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: olowaty »

Patrz tu:
https://forum.retrotraktor.pl/viewthread ... ead_id=180



A tutaj kolego masz podręcznik użytkownika i katalog części:
http://www.schlepper-freunde.eu/Download.htm

A ciągniczek według tego co piszą na tym niemieckim forum to Agria 1900, a DL660 to typ silnika.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: olowaty »

Ja po niemiecku też średnio. Po polsku ciężko będzie znaleźć instrukcję. Są w sprzedaży bardzo dobre słowniki techniczne niemiecko-polskie. Ale jest dobra wiadomość, bo firma Agria istnieje nadal, więc części są.
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: robson372 »

Ciągnik piękny,myślę że za 2500tys zł się opłaca,tym bardziej że jest to silnik Diesel i jak na taki ciągnik to 14km to naprawdę jest bardzo dużo,Agria jest chyba największym producentem ciągników jednoosiowych na świecie,ma naprawdę mnóstwo różnych modeli jak i samych silników,rozwiązania techniczne też są bardzo dobre,z tego co czytałem są to bardzo dobre i trwałe ciągniki,rozumie że ta przyczepa z tyłu tez jest w komplecie z ciągnikiem?Nie które modele Agriy miały napęd na cztery koła czyli na ciągnik i na przyczepę,czy ten model też ten napęd posiada?
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: robson372 »

Wątpię żebyś coś lepszego znalazł w tej cenie,pamiętaj że to jest diesel a tym samym bardzo ekonomiczny,ciągniki jednoosiowe z silnikami diesla są zawsze drogie a tym samym silnik diesel jest dużo cięższy co jest dużym plusem dla ciągnika jednoosiowego, a na co byś chciał zapolować na tej giełdzie?Masz jakiś konkretny ciągnik na myśli czy po prostu chcesz zobaczyć co tam jest ciekawego?
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: agrotechnik »

@Olowaty- co do części to jest teraz taka tendencja że do wszystkiego da się kupić. Jak znajomy 15 lat temu składał Junaka do kupy, to miał problem niezły, za częściami i sporo czasu stracił na ich zdobyciu a dzisiaj proszę- allegro i w tydzień mamy wszystko. Nawet do takich zabytków jak AWO SIMSON 425 da się kupić wszystkie części. No ale jak pojazd jest bardzo rzadki lub małoseryjny to części wiadomo że brak, jak w przypadku bizona giganta- jak ktoś ma już go, to zazwyczaj jeden pracuje a drugi stoi i robi za magazyn części zamiennych.
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: robson372 »

szuwar pomyśl nad dzikiem albo ursusem c-308,na allegro jest dość sporo tego rodzaju sprzętu,poszukaj też na ogłoszeniach rolniczych w internecie.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: olowaty »

Jeden jest nawet na naszym forum. :D
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: robson372 »

Ewentualnie możesz też poszukać ciągniczka który się nazywa Mesko RJS-1,jest to Polski ciągnik jednoosiowy z lat 80 i jest on jest bardzo podobny do czeskiej Terry z tym ze dużo tańszy,z całym osprzętem to nie powinien być droższy niż 1000zł,zresztą myślę że dzika też kupisz w tej cenie.
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: robson372 »

Trochę poczekaj a okazja sama się trafi,za 2500 tys zł to nie znów taka okazja,RJS-1 miał zastąpić Dzika ale okazał się gorszy od niego i nie zastąpił,jak widziałem Dziki które szły po 2500tys zł w idealnym stanie,w gorszym stanie to kupisz za 1500zł z maszynami.Wysyłam ci link gdzie jest na sprzedaż dzik z maszynami w cenie 2500 tys zł,chociaż według mnie to żadna okazja.
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: robson372 »

Ja mieszkam na Górnym Śląsku i rzeczywiście w mojej okolicy jest bardzo dużo Dzików,Ursusów c-308,wynika to z tego że jest tu dużo małych gospodarstw rolnych.Co do części to ja nie mam z nimi większych problemów,dużo części pasuje od różnego rodzaju Motocykli,przykładowo ja kranik w swoim dziku mam od Junaka,kondesator pasuje od Ogara albo od WSK,gaźnik dopasujesz od Jawy 350,platynki kupiłem bez problemu w sklepie Motoryzacyjnym gdzie głównie są części do Motocykli,teraz nawet zaczęli znów świecę zapłonową M18 produkować,i zawsze możesz sobie kupić adapter do tych świec.Pozostałe części kupisz na Allegro,jak sam widzisz z częściami do Dzika nie ma żadnego problemu.
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: robson372 »

szuwar no i gdzie te fotki,nie słyszałem o mikrociągniku MTZ i dlatego pytam,MTZ to rosyjska firma która produkuje ciągniki ale o mikrociągnikach nic nie słyszałem,a może to jest Irus?Coś mi się o uszy obiło że to był Rosyjski mikrociągnik ale pewny nie jestem.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: TERRA-VARI opinje testy czy warto kupić

Post autor: olowaty »

A były male MTZ-y:

- łamaniec MTZ-082 na silniku Briggs&Strattton:
Obrazek

- normalny MTZ-2045 z napędem 4WD i dieselkiem:
Obrazek
ODPOWIEDZ