Ciągniki i maszyny w filmach

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 623
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: klusek-rolnik »

Fakt Panie jacku to chyba był C-25 w kolorze wiśniowym.A przecież w Sami Swoi była Przodownica którą naprawiali....A co do nie lubie poniedziałku to te "treblinki" chyba do Vistuli były...??
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Jacek ze Skansena »

A widziałeś na pewno w Sami swoi w czasach powojennych. Lata były czterdzieste lub początek 50-tych a na podwórku stał RS-09
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: agrotechnik »

No stał RS, i to niebieski.
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Marcin125p »

Jacek ze Skansena napisał/a:
Marcin czy to był C 328 czy możne C 25 wiśniowy. Ciekawe jaki był naprawdę. Mi się wydaje ze jednak 25.
Dokładnie to nie wiem, trzeba by tę scenę otworzyć w zwolnionym tempie.
Wczoraj oglądałem "Atak szarańczy" i było kilka ujęć z ciągnikiem JD z lat 70-tych oraz kilka nowszych maszyn: nowy ciągnik JD i kombajn Massey-Ferguson, który młócił kukurydzę.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: rafal »

hehe koledzy ciekawa dyskusja:). Kilka małych sprostowań. Treblinki w filmie "Nie lubię poniedziałku" to fikcja filmowa. Nie ma czegoś takiego w kombajnie jak nośnik do treblinek, - nie mniej jednak ówczesne kłopoty z zaopatrzeniem w częsci to już prawda.
RS-09 w Samych Swoich
A teraz bedzie mała dedukcja. Z tym RS-em w Samych Swoich to jest tak, że ta scena dzieje się niby w latach sześcdziesiątcyh bo Jaśko przyjechał z Ameryki żegnac się. No ale w następnych odcinkach po wieku Ani należało by przypuszczac, że powinny to byc jednak lata piecdziesiąte. Bo w 1973 roku Ania idzie na studia czyli ma około 18-19 lat. Czyli jak Jaśko przyjechał to mamy połowę lat piecdziesiątych , a więc RS w zasadzie nie powinien tam stac. Jak bysmy się nie głowili, te filmy, to komedie, a nie dokumenty, wiec nie ma się czym przejmowac. :)
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Marcin125p »

W filmie "Panny z Wilka" była widoczna na parę chwil lokomobila.



Wczoraj oglądałem na TVP Info jakiś program o PRL-u. Temat: PGR-y. Pokazywali głównie prace polowe: orka C-45, pielenie buraków Farmallem lub JD, koszenie zboża snopowiązałką oraz Bizonami. Pokazali również wizytę Edwarda Gierka w PGR-ze ze słynnym cytatem "Dobrze, sypie towarzysze" oraz parę plakatów propagandowych. Szkoda tylko że to wszystko trwało aż 3 minuty :|.



Kolejne maszyny: tym razem serial "Karino". W odcinku 4 był widoczny Bizon Z040, przyczepa zbierająca a w oddali stała Vistula. W odcinku 7 na parę sekund pokazali Ursusa C-4011 z przyczepą.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: rafal »

Serial " Karino" powtarzali niedawno na TVP Kultura, Marcin jest bardzo spostrzegawczy.
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 623
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: klusek-rolnik »

Dzisiaj oglądałem film Daleko od szosy i był moment ukazujący prace żniwne. Młócono młocarnią Warmianka MSC-7B (chyba, bo w temacie młocarń sie nie kojarze) a napędzana była silnikiem stacjonarnym (andoria) ale niewiem jaki to model silnika
Awatar użytkownika
Dobrodziej103
Posty: 192
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Dobrodziej103 »

Dziś w serialu "Święta Wojna" w odcinku pt. "Kopalnia" można było zobaczyć stary, ogromny dwutłokowy silnik parowy co napędzał kiedyś jakieś urządzenia w kopalni:o, poza tym można było zobaczyć całą kopalnie od wewnątrz gdyż Bercik i jego koledzy zjechali pod powierzchnie na wycieczkę.;)
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Marcin125p »

W filmie pt "Popiełuszko. Wolność jest w nas" na kilka chwil pokazali zielonego Ursusa C-330.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: piotr31 »

Nie pamiętam tytułu. Małżeństwo chciało się pozbyć czołgu z działki,i po ten czołg przyjechały dwa URSUSY C45 .Było je widać przez kilka sekund pod koniec filmu .
Awatar użytkownika
Dobrodziej103
Posty: 192
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Dobrodziej103 »

Tytuł tego filmu brzmi "Szczęściarz Antoni".
data premiery: 1961-03-03 (Polska)
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Marcin125p »

W wczorajszym odcinku "Rancza" w akcji przeciwko mafii brał udział prócz mieszkańców Wilkowyj nastepujący sprzęt: zielona C-330 z siewnikiem, dwiema przyczepami oraz z rozrzutnikiem. Z drugiej strony również traktor z dwiema furmankami. W trakcie strzelaniny maszyny nie ucierpiały ;).
"Zmiennicy" w odcinku pt."Safari" na kilka sekund było widać Ursusa C-360 ze snopowiązałką. Dokładnie gdy wieżli Rawicza do Krakowa po akcji na CPN-ie (cudzoziemiec, kobieta z dzieckiem, proboszcz).
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Ursus c-325 »

Furmanki były ciągnięte przez coś pochodnego od C-4011. Po odgłosie silnika można było poznać, że już sporo przepracował.
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: krzmaz7 »

Właśnie obejrzałem "U Pana Boga w ogródku" gdzie nie trudno zauważyć Ursusa C-360, ale oprócz sześćdziesiątki w filmie jest jeszcze Bizon, trzeba się przyjrzeć żeby go zobaczyć, a widać go (w zasadzie sam tył) podczas sceny, gdy Ignacy chce skoczyć z wieży.
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: agrotechnik »

Mi się przypomniał film "Milioner" (z Gajosem w roli głównej) to tam była scena ze jechał orać c355 i mu koń zajeżdzał drogę.
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Marcin125p »

krzmaz7 napisał/a:
Właśnie obejrzałem "U Pana Boga w ogródku" gdzie nie trudno zauważyć Ursusa C-360, ale oprócz sześćdziesiątki w filmie jest jeszcze Bizon, trzeba się przyjrzeć żeby go zobaczyć, a widać go (w zasadzie sam tył) podczas sceny, gdy Ignacy chce skoczyć z wieży.
Te maszyny widziałem, ale prócz tych to jeszcze był C-330 ciągnący dwukółkę z prosiakami.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: krzmaz7 »

Fakt, zapomniałem o nim.
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Marcin125p »

Wczoraj oglądałem "Bursztynowy amulet" i pojawił się taki sprzęt: orka pługiem konnym, zgrabianie słomy grabiarką konną oraz 2 Lanze i maszyny konne: kultywator (sprężynówka?), kopaczka i przetrząsacz widłowy do siana.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Ursus c-325 »

W serialu "Pan na Żuławach" jest sporo scen z udziałem maszyn rolniczych. Występują: Ursusy C-45, C-451, C-325, C-328, Zetor 25, International oraz Władimirec T-25. Poza tym dużo maszyn konnych m. in. Przodownica w akcji, kosiarki, kopaczki itp.
Poza tym bardzo dobry serial.
ODPOWIEDZ