RE: Sterowanie wyjściami hydrauliki T25

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
jumzik
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2010, 18:15

RE: Sterowanie wyjściami hydrauliki T25

Post autor: jumzik »

witam.jest to wykonalne ,musisz podłączyć przewód z siłownika pod jedno z wyjść rozdzielacza na którym bedzie ciśnienie gdy dzwignie bedziesz mniał w położeniu pomiedzy połozeniem neutralnym a połozeniem pływającym . wtedy uniesiesz ramiona na podnoszeniu a opuscisz gdy dzwignię przesuniesz w pozycje pływajacą.niepraktykowałem tego w ten sposób ale wydaje mi sie że tak to powinno działać.jeżeli sie myle to prosze kolegów z wiekszym doświadczeniem o poprawe . pozdrawiam
darius
Posty: 315
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: Sterowanie wyjściami hydrauliki T25

Post autor: darius »

Nie ważne pod ktore sie wepniesz i tak bedzie podnosiło a na pływającym opadnie.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Sterowanie wyjściami hydrauliki T25

Post autor: Bolszewik »

Jumzik - za nic nie rozumiem co napisałeś choć czytałem ze trzy razy. o_O

************************************************************

Rozumiem że to ma być do wywrotki czy coś w tym guście ?

Zatem to idzie na 99% tak:

Podłącz prawe górne wyście. Wtedy podnosząc lewarek z położenia neutralnego w górę uruchamiasz działanie siłownika. Po osiągnięciu maksimum lewarek wraca na pozycję neutralną. W razie potrzeby sam możesz zablokować pracę siłownika w dowolnym punkcie ustawiając go w tej pozycji. Pociągnięcie lewarka do oporu w dół (poprzez pozycje opuszczania) przełączy go na tryb pływający i wtedy olej zostanie wtłoczony pod ciężarem urządzenia z powrotem do zbiornika oleju.

Jak podłączysz odwrotnie, a jestem prawie pewien że taka jest kolejność to jak przedmówca mówił nic się nie stanie poza tym że użytkowanie będzie mniej wygodne i sam szybko to zmienisz.

Jak możesz załóż sobie oba wyjścia wiadomo może się kiedyś do czegoś przydadzą.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Sterowanie wyjściami hydrauliki T25

Post autor: Bolszewik »

To masz coś zrąbane bo w co najmniej trzech ciągnikach z którymi miałem do czynienia tak jest i działa.


Jak nie opada na pływającym to coś z rozdzielaczem jest lub może siłownik jest taki ramol że stawia tak wielki opór *rolleyes* Albo .... nie bardzo mam inny pomysł ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ