RE: Z czego zrobić reduktor??

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Z czego zrobić reduktor??

Post autor: baro »

Myślę iż kazdy warsztat tokarski sie tego podejmie tylko niestety koszt zbudowania takiego reduktora z wykonanych wszystkich elementów przez nich może przekroczyć koszt budowy calego sama. Nie lepiej wykorzystać reduktor z gaza czy stara? bądź też skrzynie biegów drugą? albo dostać reduktor s skrzynią?
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: Z czego zrobić reduktor??

Post autor: krakerss »

Witaj
Miałem sama na przekładni kontowej zrobionej z mostu żukowskiego. Muszę przyznać że sprawowało się to całkiem nieźle. Zrobili to górale myślę więc że to pomysł całkiem sprawdzony w życiu,
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4852
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Z czego zrobić reduktor??

Post autor: Bolszewik »

Odradzam reduktor kątowy z mostu żuka.

Doradzam coś fabrycznego bez znaczenia co to będzie, byle fabryczne.
Miałem reduktor robiony z trybów rozrządu od Stara 28 wielokliny wstawione do trybów z wałów od Stara 200. Całość w robionej obudowie z blachy 8 mm. Owszem był dobry ale jak się uszkodził &^%#@# katastrofa.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Z czego zrobić reduktor??

Post autor: baro »

Bolszewik napisał/a:
Odradzam reduktor kątowy z mostu żuka.
A dlaczego? Też miałem taki pomysł do sama. I chcialbym poznać twoja opinie przeciw.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4852
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Z czego zrobić reduktor??

Post autor: Bolszewik »

Bo to nie jest most / przekładnia samonośna - wszystko w temacie.

Jeśli Ci mało to znajomy miał w samopale (S-320) i najpierw się psuła potem padła.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Z czego zrobić reduktor??

Post autor: Mentos22 »

Dorwij gdzieś kolego oryginalny reduktor z c330/c328 tą przystawkę co się na wom zakładało i można było młocarnie napędzać. Przełożenie 1/4 reduktor nie do zajechania miałem go u siebie w samie.
ODPOWIEDZ