Holder

Ogólnie o ciągnikach
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Holder

Post autor: Deleted_User »

Witam
Niewiem czy tu dobrze pisze ale chyba tak.Mam pare fajnych traktorków m.in. Deuz, porsche disel, holder itp. robie właśnie tego holdera teraz wygląda tak:

Obrazek



Jest to Disel DWUSÓW na olej ma specjalną komore w baku.Niewiecie jaki tam olej mam dokładnie lać?? niechce żeby mu sie cos stało.Traktor jest prawie skończony. Zrobje fotki i wkleje. pozdrawiamObrazek


ObrazekOstatnio robiłem porsche traktor był doszczętnie spalony:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekJeszcze był deuz ale niemam fotek.Te maszyny są od mojego wujka ma ich ponoć 27 + stare auta itp. wszystko w niemczech.teraz to tu przywozi. Następny będzie chyba zetor niewiem jeszcze.Pozdro
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Holder

Post autor: Ursus »

Witam serdecznie !

Super - Wy zawodowo się zajmujecie restauracją ciągników ??
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Holder

Post autor: rafal »

ostatnio nabyłem Holdera z takim samym silnikiem, tylko wersja jednoosiowa. W zbiorniczku znajduje się jeszcze trochę tego niemieckiego oleju, chetnie też bym się dowiedział jaki to olej. Lub jaki zastosowaliście oststecznie po remoncie silnika? :)
Ten Holder to który rocznik?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Holder

Post autor: Jacek ze Skansena »

Jaki rocznik tego Porszaka jesli mozna spytać? I jeszcze jedno czy jest możliwość zamiany lub zakupu jakiegos traktorka czy zostawiacie je wszystkie sobie? Pozdrawiam i cieszę się, że pojazdy takie unikatowe do naszego kraju zjeżdżają.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Holder

Post autor: Deleted_User »

Witam ponownie!!
Nie nie zajmujemy sie w sumie zawodowo takimi cackami to raczej dla nas też hobby, jestem z zawodu elektromechanikiem i pracuje przy autach.Ten porsche to 57 rocznik.Ten holder chcieliśmy sprzedać tak jak stoji z kosą pługiem i całym orginalnym sprzętem za 1800 zł. Niestety już jest zrobiony.Będe miał chwile czasu to wkleje fotki.Jak dobrze pamiętam to razem ich jeszcze zostało 24 sztuki. 5 czy 6 jest gotowych reszta w niemczech stoji i czeka na przywóz do polski.Holder to tocznik 56.To chyba superol albo mixol?? niewiem dokładnie. Też mi zostało troche tego oleju i cały silnik tylkko zatarty. ale chcemy go remontować.pozdrawiam i czekam na dalsze komentarze.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Holder

Post autor: Jacek ze Skansena »

Tego Holderka na Zetorka 25 na chodzie do remonu zewnętrznego wymienię i już. Jak pasuję to można wymienić.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Holder

Post autor: Deleted_User »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek



Zostało jeszcze troche roboty. kosa itp. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Holder

Post autor: Ursus »

No ale już i tak się świetnie prezentuje. Widzę, że nie ma już tutaj odpalania "na peta" tylko jest świeca żarowa. To oryginalnie było zainstalowane czy ktoś w toku ulepszeń zastosował samodzielnie ??
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

RE: Holder

Post autor: Mirek »

Świetna kolekcja!!
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Holder

Post autor: Deleted_User »

Świeca była orginalna! Niewiem tylko jeszcze jaki olej tam lać. A została końcówka. Niechce go zajechać bo silniczek chodzi gładko i cichutko jak pszczółka :D pozdrawiamTak wygląda holder, całkowicie już gotowy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A to nowy nabytek ALLGAIER A-111 z 54 r. jak będzie gotowy wkleje fotki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam!!! :D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Holder

Post autor: Ursus »

Super - jestem pod wrażeniem :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Holder

Post autor: Deleted_User »

No... tego masz z wujkiem SKANSEN otwórz :)
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Holder

Post autor: hubert »

Piękne, wspaniale się spisaliście, ciągniczki wyglądają jak NOWE;)
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Holder

Post autor: agrotechnik »

Jak prosto z fabryk. Gratuluję działalności, oby tak dalej a założycie interes na rekonstrukcji takich maszyn i ich odrestaurowaniach.
ODPOWIEDZ