Wyciek oleju silnikowego z pompy wtryskowej w S 320

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
Awatar użytkownika
PawOs
Posty: 58
Rejestracja: 20 lut 2011, 18:39

Wyciek oleju silnikowego z pompy wtryskowej w S 320

Post autor: PawOs »

Nie jestem mechanikiem a też silnik przy moim Samie nie pierwszej młodości i byle kto nie będzie mógł ustalić przyczyny usterki.
Do rzeczy, po wypchaniu zaślepek w głowicy przez lód dostała się woda do silnika i pojawił się wyciek oleju przez otwór w pompie w którym widać jak pracuje tłoczek. Głowicę naprawiłem, zalałem nowym olejem ale wyciek na wysokich obrotach pojawia się nadal. Stan oleju pomiędzy kreskami w połowie, filtr oleju wyczyszczony był, woda się nie dostaje, kompresji nie mierzyłem ale nie ma przedmuchu przez uszczelkę. Proszę o pytania lub propozycje co sprawdzić.

Edit:
Widzę że to ciężki orzech do zgryzienia nie tylko dla mnie. Z obawy że źle zostałem zrozumiany to podam link do filmiku z tym silnikiem. Stan z przed remontu.
Najbardziej cieknie z tego elementu który reguluje dawkę paliwa.

http://www.przeklej.pl/plik/sam-avi-0026qk4c37tb
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4850
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Wyciek oleju silnikowego z pompy wtryskowej w S 320

Post autor: Bolszewik »

Odkręć pompę wtryskową, tam powinien być jakiś uszczelniacz.

Chyba że jest w pokrywie rozrządu, ale tak czy inaczej pompę musisz zdemontować.

Jeśli kiepsko czujesz się w mechanice to raczej kogoś poproś o pomoc. Po co masz się uczyć na swoich błędach.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
PawOs
Posty: 58
Rejestracja: 20 lut 2011, 18:39

RE: Wyciek oleju silnikowego z pompy wtryskowej w S 320

Post autor: PawOs »

Najgorsze że nie widzę tam żadnego uszczelniacza. Mam książkę serwisową i katalog części i jakoś brak mi koncepcji.

http://obrazki.elektroda.net/14_1268443443.jpg



Pompę rozbierałem już kilka razy i czyściłem więc się tego nie boję tylko ...tam nic nie ma. Chyba że w pokrywie ale chciałbym tą możliwość sprawdzić na samym końcu. Nie mam czym zmierzyć ciśnienia oleju bo może jest za duże i dlatego tak wyrzuca. Dodam że silnik pracował na wolnych obrotach 1,5 h i się nic nie lało ale jak dodam gazu to cieknie po chwili. Na ściągnięcie pokrywy zawsze przyjdzie czas a może to jakiś banał.
Nagram kolejny filmik jak skończę, nie poznacie maszyny :).Tylko ten wyciek ...



Nikomu nic do głowy nie przychodzi?
Napisałem do ASO do andori i zero odpowiedzi. Nie mam pojęcia o co caman.
Kończę składać podnośnik hydrauliczny i pasuje odpalić silnik a nie znam przyczyny
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Wyciek oleju silnikowego z pompy wtryskowej w S 320

Post autor: baro »

Zrób dokładne zjecie bo filmik nie jest najlepszej jakości i umieść zaznacz na zdjęciu z ką spróbuj ten element wymontować oczyścić do stanu chirurgicznego i osadzić na jakiejś paście chyba ze to jakaś sekcja lub element ruchomy...
punto1108
Posty: 4
Rejestracja: 05 mar 2011, 10:17

RE: Wyciek oleju silnikowego z pompy wtryskowej w S 320

Post autor: punto1108 »

Ja też mam ten sam problem tylko że mi to się lało dość mocno i po rozebraniu pompy nic uszkodzonego nie zauważyłem, nie ma tam żadnego uszczelniacza . Przychodzi mi na myśl tylko to, że może podciśnienie się zrobiło i pociągło olej.
Awatar użytkownika
PawOs
Posty: 58
Rejestracja: 20 lut 2011, 18:39

RE: Wyciek oleju silnikowego z pompy wtryskowej w S 320

Post autor: PawOs »

Wszystkie elementy silnika były czyszczone czyli myte i przedmuchane i schludnie poskładane.

Myślę że rozwiązanie miałem cały czas pod nosem. Niżej screen z instrukcji obsługi. Dziś mnie natchnęło by ją przeczytać jeszcze raz...

http://img51.imageshack.us/i/pompau.jpg/

Bo to jak z piciem: "czytać to cza umieć" :)

Sprawdzę to jak poskładam Sama,w tej chwili jestem w trakcie remontu przekładni kontowej, skrzyni biegów i montuję podnośnik hydrauliczny. Zdam wam relację jak się z tym uporam ale to na bank ta przyczyna bo wszystkie inne wyeliminowane.

punto1108, myślę że Ci pomogłem :)
punto1108
Posty: 4
Rejestracja: 05 mar 2011, 10:17

RE: Wyciek oleju silnikowego z pompy wtryskowej w S 320

Post autor: punto1108 »

To jest bardzo możliwe.
Jak naprawię pompę to się tą możliwość sprawdzi.
A co to za książka,
bo ja mam też książki ale takiej nie mam?
Awatar użytkownika
PawOs
Posty: 58
Rejestracja: 20 lut 2011, 18:39

RE: Wyciek oleju silnikowego z pompy wtryskowej w S 320

Post autor: PawOs »

punto1108 napisał/a:
To jest bardzo możliwe.
Jak naprawię pompę to się tą możliwość sprawdzi.
A co to za książka,
bo ja mam też książki ale takiej nie mam?
Mi pojawił się wyciek jak poszła woda do oleju,wtedy lało się cały czas. Po wymianie oleju i wymyciu wszystkiego wyciek pojawia się tylko na wysokich obrotach. "Starzy" użytkownicy przestrzegali właśnie przed tym by ten element był zawsze czysty, że kłopoty z zapalaniem to też wina tego że nie "oddycha". Był też temat na forum "elektroda" gdzie gość żalił się że podczas jazdy z górki pojawił się wyciek (zlał mu się olej do głowicy bo był duży pochył i zatkał ten wywietrznik), tam mu nikt też na to nic nie poradził.
Instrukcje zdobyłem w ASO w Andorii,po prostu poprosiłem ich i mi zeskanowali. Wrzuciłem je do tematu z instrukcjami:

http://www.retrotraktor.pl/forum/viewth ... post_46178
punto1108
Posty: 4
Rejestracja: 05 mar 2011, 10:17

RE: Wyciek oleju silnikowego z pompy wtryskowej w S 320

Post autor: punto1108 »

A więc pompa naprawiona, odpowietrznik wymyłem w benzynie i po odpaleniu się już nie lało.
A pro po to nowa pompa do S-320 kosztuje 400zł

Dzięki za link ~PawOs
Konwal
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2023, 21:18

Re: RE: Wyciek oleju silnikowego z pompy wtryskowej w S 320

Post autor: Konwal »

punto1108 pisze: 24 mar 2011, 19:47 A więc pompa naprawiona, odpowietrznik wymyłem w benzynie i po odpaleniu się już nie lało.
A pro po to nowa pompa do S-320 kosztuje 400zł

Dzięki za link ~PawOs
Witam chciałbym zapytać w jaki sposób usunąłem wyciek z pompy paliwa s 320?
ODPOWIEDZ