Rozrusznik ZETOR Super 50 ??

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 213
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

Rozrusznik ZETOR Super 50 ??

Post autor: zdziaszek »

Witam
Ostatnio zauważyłem że rozrusznik w moim superku najprawdopodobniej robi mi zwarcie i ma ciężko zakręcić, przy czym połączenia i kable wszystko ok. Już jeden akumulator padł mi najprawdopodobniej z jego winy a teraz mam nowy i znów problemy z odpalaniem... Rozrusznik był już kilka razy w naprawie a ostatnio usłyszałem że wszystko ok a w traktorze robi mi problemy ;/
Stąd moje pytanie, czy podejdzie mi np taki rozrusznik do mojego supra??

http://allegro.pl/rozrusznik-ursus-c330 ... 64901.html

Zamiast płacenia za sprawdzanie starego rozrusznika i wkładanie do niego kasy (dodam że jakiś czas temu elektryk stwierdził że automat jest uszkodzony i założył z jakiejś skody ciężarowej który też swoje kosztował) mogę taki rozrusznik kupić... Proszę o poradę czy taki podejdzie.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Rozrusznik ZETOR Super 50 ??

Post autor: papiszon »

Rozrusznik z sześćdziesiątki jak najbardziej pasuje do supra. Róznica jest tylko w tym, że w suprze jest starsza wersja. Ma dłuższą głowiczkę, a tym samym inny elektrowłącznik (automat) i podwójne szczotki. Symbol, o ile mnie pamięć nie myli to R7.


Dopiero teraz zobaczyłem ten na allegro. Ten jest z przekładnią. Jeśli naprawdę to oryginał niemiecki ( w co watpię), a nie chińszczyzna to za te pieniadze warto.
Jak go kupisz to napisz jak się sprawuje, bo u mnie też jest już przegrzany i prosi się o wymianę.

Pozdrawiam:*tdown*
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Rozrusznik ZETOR Super 50 ??

Post autor: Bolszewik »

Na pewno nie ma tam przekładni planetarnej (chyba że definicja przekładni planetarnej ostatnio się zmieniła) tylko portalowa.

Na pewno nie jest to rozrusznik porządnej firmy bo żadna porządna firma nie wypuszcza produktu bez podania swojej marki symbolu itp.

Nie oznacza to wcale że to musi być koniecznie szmelc, ja bym jednak kupił coś co nosi jakąś cechę fabryczną.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ