KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Regulaminy, ogłoszenia, współpraca, newsy z życia forum...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: Ursus »

Zgodnie z obietnicą, zamieszczamy pytania konkursowe:

1. W którym roku zmontowano pierwszego Ursusa C-45?

2. Ile osób obsługiwało kopaczkę KCE 2 ,,Śląsk"?

3. Co oznaczał skrót P7P?

4. Jak się nazywało miasto, w którym produkowało się ciągniki Władymirec T-25?

5. Gdzie znajduje się jedyny ocalały egzemplarz kombajnu ŻM-4 (S-4)?

6. Seryjną produkcję jakiej maszyny rozpoczęto 16 czerwca 1948 roku?

7. Podaj imię i nazwisko prezesa klubu Traktor i Maszyna.

8. W jakim miesiącu odbywa się Festiwal we Wikowicach?

9. W jakim mieście produkowano ładowacze NuJN?

10. Podaj imię i nazwisko głównej bohaterki filmu "Dziewczyna z plakatu".


Tak jak zwykle, należy przesyłać odpowiedzi tylko i wyłącznie za pomocą emaila, na adres [mail]konkurs@retrotraktor.pl[/mail].

Po wysłaniu pytań należy się spodziewać odpowiedzi potwierdzającej przyjęcie pytań. Jeśli nie dotrze ona do Was w ciągu 1-2 dni, to dajcie znać.

Na odpowiedzi czekamy do 30.06.2011, do godz. 23:59. Wszystko możecie wyczytać w Regulaminie Konkursu: https://retrotraktor.pl/viewpage.php?page_id=11

Jeśli chodzi o nagrody, to przewidujemy następujące upominki:

1 miejsce - Kubek termiczny AGROmechaniki, kubek RT, koszulka RT, bon zakupowy do sklepu Danrol o wartości 100 zł, film z Wilkowic.

2. miejsce - Kubek termiczny AGROmechaniki, kubek RT, koszulka RT, bon zakupowy do sklepu Danrol o wartości 50 zł, gra "Puchar Sołtysa".

3. miejsce - Kubek termiczny AGROmechaniki, kubek RT, koszulka RT.

Dodatkowo przewidzieliśmy dodatkową nagrodę dla losowo wybranej osoby spośród uczestników, to tak aby zachęcić do udziału większą ilość osób. Jednak, aby nie było fali ludzi, którzy wyślą tylko po to by mieć szansę pustego emaila, ustalimy po przejrzeniu odpowiedzi minimalny pułap punktowy.

Mam nadzieję, że wyczerpałem temat, w razie co możecie zadawać pytania także pod tym samym adresem: [mail]konkurs@retrotraktor.pl[/mail]

Powodzenia!



************************************************

Czas aby podsumować jakoś konkurs. Wpłynęło do mnie 18 emaili z odpowiedziami. Wszystkim serdecznie dziękuję i zarazem gratuluję, bo jestem już po wstępnym przejrzeniu wyników i najmniejszy rezultat to jak dobrze pamiętam aż 6/10 pkt! To bardzo dobry wynik.

Na pewno będzie losowanie, gdyż znalazło się kilka osób, które mają maks. Nie mniej jednak muszę rozstrzygnąć jeszcze pytanie nr 4 i wtedy ogłoszę i prawidłowe odpowiedzi i zwycięzców lub zakwalifikowanych do losowania :)



A jakie są Wasze odczucia? Ciężko było? Dla Was, które pytanie było najłatwiejsze, a które wręcz odwrotnie?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: claas »

Ja odpowiedzi na pytania zbierałem 2 dni. Na pierwsze pytanie to każdy RetroTraktorzysta powinien znać odpowiedź. Najtrudniejsze dla mnie to było 4 i 5 pytanie. Mam nadzieję, że odpowiedziałem poprawnie na wszystkie pytania.
Awatar użytkownika
michciewicz23
Posty: 95
Rejestracja: 15 lut 2008, 22:19

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: michciewicz23 »

sadze ze na tym 4 pytaniu sie wyłozyłem ;p
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: Ursus »

Już niebawem wszystko Wam tutaj zaprezentuje. Mam trochę jak widzicie roboty z Zetorem i nie tylko więc mi się to przeciąga. W tym tygodniu na pewno wszystko stanie się jasne :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2570
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: SEBRIGHT »

Ja najwięcej czasu poświęciłem na pytania 2 i 9, najłatwiejsze było pytanie 8 i 3. Reszta była do znalezienia w artykułach RT albo do wygooglania...
Pewnie znowu spartaczyłem jakieś łatwe pytanie, ale pożyjemy, zobaczymy...

Konkurs jak co roku, kończy się na "grach losowych"
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: Ursus »

No niestety nie udaje się nigdy tak dobrać pytań, aby któreś z nich było rozstrzygające. Albo są za trudne i odstraszają kandydatów, albo wręcz łatwe i wtedy kilka osób ma maks :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: drax »

Mnie znalezienie odpowiedzi na wszystkie pytania zajęło jakieś 20-30 min, nawet jak na jakieś znałem odpowiedź, szukałem i sprawdzałem by się upewnić, ale zobaczymy, pewnie jednak zrobiłem gdzieś ten błąd ;) Z niecierpliwością czekam na wyniki.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: Ursus »

Dobra, nie będę Was dłużej trzymał w niepewności :)

Oto prawidłowe odpowiedzi:

1. W którym roku zmontowano pierwszego Ursusa C-45? (1947)

2. Ile osób obsługiwało kopaczkę KCE 2 ,,Śląsk"? (1 osoba - ale uznawaliśmy jak ktoś napisał 2, ale zaznaczył, że jedna z nich to traktorzysta)

3. Co oznaczał skrót P7P? (Posag Siedmiu Panien)

4. Jak się nazywało miasto, w którym produkowało się ciągniki Władymirec T-25? (Charków, Włodzimierz lub Vladimir)

5. Gdzie znajduje się jedyny ocalały egzemplarz kombajnu ŻM-4 (S-4)? (MNRiPRS w Szreniawie)

6. Seryjną produkcję jakiej maszyny rozpoczęto 16 czerwca 1948 roku? (Żniwiarka Ż5A Przodownica - ważne było podanie symbolu Ż5A)

7. Podaj imię i nazwisko prezesa klubu Traktor i Maszyna. (Rafał Samelczak)

8. W jakim miesiącu odbywa się Festiwal we Wikowicach? (sierpień)

9. W jakim mieście produkowano ładowacze NuJN? (Humpolec)

10. Podaj imię i nazwisko głównej bohaterki filmu "Dziewczyna z plakatu". (Magdalena Figur)



No a do drugiego, losowanego etapu przeszli:
cobraxx
Rolnik122894
SEBRIGHT
drax
Ursus c328
KECZO
Ursus c-325


Gratulujemy! Wszyscy Ci otrzymali maksymalną liczbę punktów i teraz od ich szczęścia będzie zależało kto zgarnie nagrody.

Wśród pozostałych uczestników rozlosujemy także nagrodę pocieszenia :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: drax »

Gratuluję wszystkim :)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: Ursus »

Zapewne kilku Zetorowców sobie ząbki ostrzy na talony do Danrolu :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
WSK
Posty: 73
Rejestracja: 13 paź 2010, 20:13

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: WSK »

Ja również gratuluje zwycięzcą. Jeśli dobrze liczę to ja miałem 6/10.
A w pytaniu 3 literówka.
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: cobraxx »

Gratuluję odważnym, którzy wzięli udział w konkursie, a przede wszystkim tym, którzy uzyskali 100% prawidłowych odpowiedzi:)

Z statystyk osób, które przeszły do losowania to widać, że pytania są za łatwe do odszukania w internecie, może Administratorzy muszą pomyśleć w przyszłości nad pytaniami takimi, które będzie naprawdę ciężko wyszukać w internecie.

Dla mnie najlepsze pytanie to jest pytanie nr 2 i oby więcej takich pytań w tym stylu.


No to Paweł teraz losowanie w tle Zetorka :):D
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: KECZO »

Również gratuluje wszystkim którzy startowali w konkursie szczególnie tym co mieli 100% dobrych odpowiedzi ;)
Jako że miałbyś to konkurs "ogólnoforumowy" to pytania wydawały mi się odpowiednie. Większość odpowiedzi była u nas na stronie, googlowania i szukania w innych źródłach wymagały pytania 4 i 10 (przynajmniej wg. mnie).

Jeszce raz gratuluje wszystkim, a tym którym tym razem nie wyszło życzę szczęścia w następnych konkursach ;)
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2570
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: SEBRIGHT »

Gratuluję wszystkim
Pierwszy raz udało mi się odpowiedzieć na wszystkie pytania*flower*
Paweł oj tak,w moim przypadku na pewno by się przydał...
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: claas »

Ja też gratuluję osobom, które dostały sie do losowania.

W 6. to mi Ż5A zabrakło :o *shop*
Awatar użytkownika
Rolnik122894
Posty: 422
Rejestracja: 31 gru 2010, 16:37

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: Rolnik122894 »

Kiedy będą wyniki ostateczne? Czekam z niecierpliwością.....:D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: Ursus »

Wyniki losowania na pewno po niedzieli będą.

Niech nie martwią się Ci, którzy nie dostali się do losowania głównych nagród, bo spośród wszystkich uczestników (oprócz tych, które wygrają nagrody główne) zostanie rozlosowana nagroda pocieszenia, zachęcająca do choćby udziału w konkursach :)
cobraxx napisał/a:
No to Paweł teraz losowanie w tle Zetorka :):D
No raczej nie, gdyż losowanie będzie przeprowadzone tam, gdzie zamieszkuje "sierotka", która to wylosuje :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: drax »

Ty to potrafisz trzymać w napięciu, bardziej jak niejeden prowadzący z TVNu czy Polsatu ;)
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: Roman1313 »

Gratulacje dla najlepszych*rofl*

4 i 9 było trudne wg mnie a przy 6 brakło mi symbolu maszyny, pozatym takie konkursy to fajna zabawa.

Propozycja z mojej strony co do pytań to aby może układać pytania podczas pisania artykułów lub jak pojawi się jakaś ciekawa duskusja na forum. Wtedy przy kolejnym konkursie będą gotowe , pozostanie tylko kwestia wyboru.*rofl*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: KONKURS 5 URODZINY RETROTRAKTORA

Post autor: Ursus »

drax napisał/a:
Ty to potrafisz trzymać w napięciu, bardziej jak niejeden prowadzący z TVNu czy Polsatu ;)
Dzięki ;)
Roman1313 napisał/a:
Propozycja z mojej strony co do pytań to aby może układać pytania podczas pisania artykułów lub jak pojawi się jakaś ciekawa duskusja na forum. Wtedy przy kolejnym konkursie będą gotowe , pozostanie tylko kwestia wyboru.*rofl*
Można by tak, ale jakoś zawsze są takie spontaniczne. Może następnym razem zrobimy po połowie łatwych i trudniejszych, żeby były rozstrzygające pytania. Bo niebawem będzie kolejny konkurs, który przenieśliśmy z przyczyn organizacyjnych z przełomu maja/czerwca na sierpień.



Losowanie już jutro, w weekend z przyczyn technicznych nie dałbym rady go nagrać, a to było zapisane w regulaminie konkursu. Cierpliwości ! :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ