T-25 trochę kopci

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

T-25 trochę kopci

Post autor: Mentos22 »

Panowie mam kłopot albo nie kłopot sam nie wiem :) Otóż gdy mój władimirec pracuje to czasem poleci biały dym przy gwałtownym dodaniu gazu kopci na czarno a potem z czasem się ustatkuje , wymieniłem filtry paliwa dalej to samo, obstawiam jeszcze rozpylacze chodź nie wiem bo wyczytałem że silnik by przerywał i moc by spadła ja nic takiego nie zauważyłem a może wina tłumika bo może jest stary i zasyfiony, za te wtryskiwacze trochę boję się zabrać bo coś tam trzeba potem ustawiać , tata się śmieje że mam już chorobę na punkcie tego kopcenienia ale ostatnio znajomy mi kostkował siano Władimircem i nawet mu dymka nie puścił, może coś doradzicie bo sam nie wiem :)
darius
Posty: 315
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: T-25 trochę kopci

Post autor: darius »

Jak bialy dymek to leją wtryski sam tydzień temu zmienialem,a przy zmianie trzeba ich ustawic.Jak byś kupowal to kup Polskie WZM.A Cisnienie to ustaw w zależności od kondycji pompy wtryskowej.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 trochę kopci

Post autor: Bolszewik »

Weź sobie odkręć wtryski i daj do ustawienia, ewentualnie wymiany końcówek. Koszt takiej usługi jest niewielki.

Sam przy wtryskiwaczach nie grzeb nie twierdź że dobrze rozpylają itd. To bzdura, >> TYLKO << na odpowiednim przyrządzie można to stwierdzić. Wizualnie to wróżenie z fusów.

Jak wyeliminujesz temat wtrysków to zawieź pompę do sprawdzenia i ewentualnie regulacji.

Jeśli dalej dymi to zapewne głowice, szkoda czasu na ich naprawę, nowe kosztują ok. 150 zł.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Witek2010
Posty: 152
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:14

RE: T-25 trochę kopci

Post autor: Witek2010 »

Czasem przez takie szukanie problemu zrobi się gorzej niż jest miałem już tak parę razy i teraz nie zwracam na dymki i tego typu sprawy uwagi. Jak już się dzieje coś poważniejszego: traci moc, bierze ponad 1 litr oleju na cały dzień ciężkiej pracy to wtedy można coś grzebać.

Może masz poprostu paliwo gorszej jakości chociaż władki tego zbytnio nie odczuwają.

U mnie ostatnio dzieje się coś dziwnego. Jak w baku jest mniej niż 35 litrów paliwa to tak jak ja to nazwałem "kaszla" pod górę przy obciążeniu (zapowietrza się tak jakby, ) . Jak doleje do pełna problem znika. Testowane na dwóch władkach - nie jest to wina paliwa próbowałem już inne lać i to samo. To pewnie wirus z czasem przejdzie. :)
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: T-25 trochę kopci

Post autor: KECZO »

Witek2010 napisał/a:
U mnie ostatnio dzieje się coś dziwnego. Jak w baku jest mniej niż 35 litrów paliwa to tak jak ja to nazwałem "kaszla" pod górę przy obciążeniu (zapowietrza się tak jakby, ) . Jak doleje do pełna problem znika. Testowane na dwóch władkach - nie jest to wina paliwa próbowałem już inne lać i to samo. To pewnie wirus z czasem przejdzie. :)
Skąd ja ten problem znam...*dull*
Awatar użytkownika
Witek2010
Posty: 152
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:14

RE: T-25 trochę kopci

Post autor: Witek2010 »

Jak go rozwiązałeś? Rurka pod bakiem żeby paliwo leciało pod własnym ciśnieniem?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 trochę kopci

Post autor: Bolszewik »

Jakoś ze dwa tygodnie wstecz zreflektowałem się że może być mało paliwa....

Było coś koło 4 litrów ..... ech ta skleroza ..... ale żadnych "efektów" nie było. Dodam że układ paliwa nie był w żaden sposób przerabiany (zasysa z góry). Paliwo ze stacji Orlen.

Sprawdźcie sobie układ paliwowy, osobiście stawiam na pęknięcie rurki zasysającej paliwo wzdłuż szwu, lub nieszczelność na nyplu zbiornika.

Co do dymków to gwałtowne dodanie gazu powoduje pojawienie się lekkiego dymka, ale ustaje po ustabilizowaniu obrotów - normalna rzecz bo po prostu nie przepala nadmiaru paliwa. Dym pojawia się też w momencie rozruchu - pierwsza dawka paliwa, szczególnie przy używaniu odprężnika niedokładnie spalona.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: T-25 trochę kopci

Post autor: KECZO »

Bolszewik napisał/a:
Jakoś ze dwa tygodnie wstecz zreflektowałem się że może być mało paliwa....

Było coś koło 4 litrów ..... ech ta skleroza ..... ale żadnych "efektów" nie było. Dodam że układ paliwa nie był w żaden sposób przerabiany (zasysa z góry). Paliwo ze stacji Orlen.
Właśnie to "zjawisko" występuje tylko w niektórych T25...

Rurkę już sprawdzałem i jest szczelna jak i cała reszta układu. Pozostaje jeszcze kwestia pompy zasilającej...
Witek2010 napisał/a:
Jak go rozwiązałeś? Rurka pod bakiem żeby paliwo leciało pod własnym ciśnieniem?
Właśnie nic z tym nie robiłem zresztą nie powinno się jeździć na rezerwie i zawsze przed robotą mam full bak *sarcasm*
Awatar użytkownika
Witek2010
Posty: 152
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:14

RE: T-25 trochę kopci

Post autor: Witek2010 »

Czyli u Ciebie też pomaga jak się zeleje do pełna?

Przypominam sobie teraz że kilka lat temu był ten sam problem. Ciągnik miał wtedy całkiem rozebrany silnik i złożony spowrotem tylko właśnie była założona nowa ta pompa zasilająca i problem znikł. Spróbuję teraz też w najbliższym czasie wymienić i napiszę czy są efekty. Ale nie rozumiem dlaczego pompa mogła by to kaszlanie zlikwidować.

Zauważyłem że najczęsciej kaszla jak się przejedzie szybciej pod górę np. przez miedzę jak zabója ciągnikiem jak lekko podskoczy chociaż nie jest to normą. Próbowałem też w tym samym miejscu na wstecznym pod górę i wyglądało że wtedy mniej kaszla a czasem nawet wcale.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1545
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: T-25 trochę kopci

Post autor: marek »

Sprawdź czy nie masz wody w filtrze i odstojniku[jeśli jest]
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: T-25 trochę kopci

Post autor: pawel807 »

Mój dymił kiedyś tylko przy odpalaniu i dodaniu większych obrotów, ale to trochę. Zrobiłem wtryski, zrobiłem pompę i jeszcze gorzej dymi jak przed robotami. Teraz leci cały czas niebieski dymek jak się dobrze przyjrzeć. Mechanik mi powiedział głowice do wymiany, może i u Ciebie coś jest nie tak z głowica ?
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: T-25 trochę kopci

Post autor: KECZO »

Witek2010 napisał/a:
Ale nie rozumiem dlaczego pompa mogła by to kaszlanie zlikwidować.
Wiesz, ona podaje paliwo na filtry i później do pompy wtryskowej i jeżeli by coś niedomagała to mogła by się tak objawiać. Puki poziom paliwa jest dość wysoki to jest jej "lżej" gdyż ciśnienie hydrostatyczne (?) paliwa jakby wspomaga zasysanie, ale jak już jest mniej paliwa pompa może nie urabiać już np. przez jakiś defekt.

W sumie można się pokusić o jakiś test np. wziąć zasilanie w paliwo z jakiegoś zewnętrznego zbiornika ustawionego w innej odległości:p

Zauważyłem też że wymiana uszczelki na tłoczku ręcznej pompki paliwa pomaga. W sumie mogła by przy większym podciśnieniu właśnie tędy łapać powietrze

Wracając do tematu to kopci Ci on na ciepłym czy zimnym? Mój też sobie puszcza biały dymek na zimno oraz w czasie normalnej pracy jak ustawie zbyt niskie wolne obroty i nierówno pracuje ale czemu się tak dzieje to wytłumaczył już Bolszewik;)

Ale jak to mówią niektórzy czarny dym, zdrowy dym*flower*
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: T-25 trochę kopci

Post autor: Mentos22 »

darius napisał/a:
Jak bialy dymek to leją wtryski sam tydzień temu zmienialem,a przy zmianie trzeba ich ustawic.Jak byś kupowal to kup Polskie WZM.A Cisnienie to ustaw w zależności od kondycji pompy wtryskowej.
Darius a powiedz mi co to znaczy że leją wtryski?? bo za bardzo nie wiem, jeśli o to chodzi to żadnych wycieków nie mam silnik jest suchy..........

Na razie zostawię te wtryski bo nawet nie wiem gdzie je zawieść do ustawienia ,do odstojnika muszę popatrzeć bo tam od nowości (czyli od roku) nie zaglądałem tam, jak się zagrzeje to tylko przy przy gazówce pójdzie czarny dym a potem się ustatkuje chodź czasem idzie delikatny dymek. Z tego co mówicie to takie dymienie jest normalne :) w tygodniu coś władek będzie robił to poobserwuję go i wtedy dokładnie napiszę
Awatar użytkownika
Witek2010
Posty: 152
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:14

RE: T-25 trochę kopci

Post autor: Witek2010 »

Mentos22 wtryski i pompę kiedyś wiem, że robili gdzieś w Brzozowie ale teraz nie wiem czy to jeszcze istnieje .
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: T-25 trochę kopci

Post autor: Mentos22 »

Do Brzozowa mam nie daleko także muszę się dowiedzieć :) Odpukać pompa wtryskowa jest ok jest z 1991 roku z plombami jeszcze :) A na to dymienie muszę się przyjrzeć :)
darius
Posty: 315
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: T-25 trochę kopci

Post autor: darius »

Pompy robi też gościu w Kozłówku koło Strzyżowa ,mi rok temu robił.
ODPOWIEDZ