T-25 Władimirec - różne problemy

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
Awatar użytkownika
basior-78
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2017, 20:03

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: basior-78 »

Ciekawe czy by szło dopasować z jakiegoś powiedzmy busa gumki zaworowe uszczelniające ? Tam te prowadnice dosyć wychodzą ponad poziom płaszczyzny tej że głowicy . Teoretycznie powinno się to udać , jedynie dopasować średnicę tych uszczelniaczy.
Awatar użytkownika
basior-78
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2017, 20:03

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: basior-78 »

Wymieniał ktoś ten uszczelniacz :

Obrazek

To jest w korpusie tylnym hydrauliki gdzie wałek wychodzi od dźwigni włączania walka wom.
Zaczęło się tam pocić , chcę to wymienić ale nie wiem czy tam zwykły simmering czy jakiś inny uszczelniacz. Jak ktoś ma wiedzę w tym temacie to proszę o informację.

Dziękuje.
kamil2222
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2021, 23:12

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: kamil2222 »

Witam mam ten sam problem co kolega ciągnik posiadam od niedawna nie miałem wczesniej stycznosci z t25. obejrzałem tą dzwignie pod którą jest uszczelniacz i wydaje sie, że trzeba zdejmować całą pokrywę z tylu aby go wymienić
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4853
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Wszystko do odkręcenia ....
Dlatego nie wymieniam bo się poci symbolicznie ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
kamil2222
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2021, 23:12

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: kamil2222 »

u mnie trochę bardziej niż symbolicznie i w wolnej chwili będę musiał to zrobić ale raczej bliżej zimy
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4853
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

No to proponuję przy okazji generalny przegląd całego podnośnika, a z rozpędu i skrzyni biegów bo jak pozdejmujesz wszystkie blachy podłogi ....
:mrgreen:

Mój gubi około 1 litra oleju na rok (mam nieszczelność na korpusie pod WOM) więc na razie olewam i dolewam ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
kamil2222
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2021, 23:12

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: kamil2222 »

mam ciągnik od niedawna olej lał się prawie z każdego miejsca okazało się, że wszystkie śruby były poluzowane po dokręceniu jest lepiej ale jeszcze trochę pracy trzeba włożyć ciągnik 95 rok ale kupiony od handlarza czyli w ciemno silnik i skrzynia pracują fajnie i cicho tylko te wycieki ;) przy kupnie ciągnik wymyty jak nowy a po jakimś czasie wychodzą kwiatki
Awatar użytkownika
basior-78
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2017, 20:03

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: basior-78 »

W takim razie tak to zostawię przynajmniej do grubszej awarii. U mnie też tylko się poci może jakaś kropla spadnie ale to jedna na kwartał :)
b6544
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2022, 9:24

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: b6544 »

Cześć. Teściu poprosił mnie o pomoc, ma problem z ciągnikiem t-25A. Gaśnie mu co jakiś czas ciągnik, stwierdził że wymaga wymiany pompy wtryskowej. Na pompie jest tabliczka znamionowa o numerze HT-21/2-4-07. Jak dobrać nowa bądź regenerowaną pompę do tego modelu. Wszystkie aktualne katalogi nie zawierają takiego oznaczenia. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4853
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Jeśli gaśnie co jakiś czas to czemu od razu wymieniać pompę ?

Po co strzelać z armaty do wróbla ?

Proponuję:
1. Spuścić syf z dna zbiornika.
2. Zalać do do pełna.
3. Spuścić kondensat z odstojnika paliwa.
4. Wymienić filtry paliwa.
5. Odpowietrzyć układ.
6. Sprawdzić szczelność w/w.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
młody98
Posty: 24
Rejestracja: 31 paź 2023, 19:43

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: młody98 »

panowie pomocy po remoncie t25 nie chce odpalić zawory ustawione dobrze kąt wtrysku ustawiony na znaki a on kręci i co najwyżej dymek puści szary albo cofnie w dolot co może być nie tak dodam że na samostart też nie chce odpalić
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4853
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Odpowietrzony ?
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
pop
Posty: 788
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: pop »

Ja bym bardziej obstawiał źle ustawiony rozrząd.
Awatar użytkownika
młody98
Posty: 24
Rejestracja: 31 paź 2023, 19:43

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: młody98 »

odpowietrzony rozrząd ustawiony na znaki dzisiaj była próba odpalenia na zaciąg i nic nawet nie kopcił
Awatar użytkownika
młody98
Posty: 24
Rejestracja: 31 paź 2023, 19:43

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: młody98 »

silnik był robiony cały nowy wał panewki korbowody tłoki pierścienie cylindry głowice po regeneracji do tego cała skrzynia sprzęgło i zwolnice sam robiłem wszystko przy składaniu silnika uważałem żeby rozrząd był na znakach kąt wtrysku ustawiony pomiędzy t1 t2 przy suwie sprężania odpowietrzony pompa daje paliwo na wtryski wtryski też po regeneracji ustawione na 165 luz zaworowy 0.30 na wydechu i ssaniu i nie mam już głowy 3 dzień sprawdzam wszystko po kolei
Awatar użytkownika
pop
Posty: 788
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: pop »

Sprawdzałeś,czy wtryskiwacz psika ?,a z drugiej strony,czemu nawet na samostarcie się nie odzywa,czyli coś jest skopane.Odpocznij od problemu i jeszcze raz pomyśl.
Awatar użytkownika
młody98
Posty: 24
Rejestracja: 31 paź 2023, 19:43

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: młody98 »

tak wtryskiwacze działają na ciągniku sprawdzałem no właśnie ani na samostarcie ani na zaciąg
Awatar użytkownika
pop
Posty: 788
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: pop »

Nie ma takiej opcji,żeby silnik nie puścił dyma ,jeśli psiknie paliwko.Iwan puszcza dymka nawet jak kręcisz na odprężniku.Na samostarcie to odpala silnik bez pompy wtryskowej,więc przemyśl jeszcze raz ,kolejność suwów i kiedy psika paliwo i do którego cylindra.
ODPOWIEDZ