RE: nówka silnik C330 nominał

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: Roman1313 »

Byłbym wstępnie zainteresowany. Czy pompa wtryskowa w zestawie czy tykl goły silnik. W jakim stanie te części tz czy je ruda nie bierze czy nie mają uszkodzeń mechanicznych typu rysy czy obicia.
Czy drobnica taka jak śruby, panewki, tulejki, uszczelki itp są w zestawie czy we własnym zakresie?
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: cobraxx »

Przepraszam, że się wtrącam ale nie podoba mi się jak ktoś woli coś na złom oddać za tanioche, a osobie trzeciej wcisnąć drożej.
Więć okazja, okazją ale to ten silnik musi ważyć ok. tonę by 900zł na złomie dostać. Liczmy nawet 500kg u mnie złom po 1.2zł co daję 600zł.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: Ursus »

No dobra, ale Miłosz, Ty chcesz to sprzedać? Bo nie za bardzo rozumiem cel założenia tego tematu.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: Roman1313 »

Co do ceny 800-900 zł to koledzy mają racje że trochę zawyżona jeśli w perspektywie czeka złomowisko. Zawsze można ponegocjować ;)
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: Wicher »

Albo obserwować i zawinąć ze złomowiska już na kilogramy, ja już takie akcje robiłem:D
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
czyzor23
Posty: 158
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:08

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: czyzor23 »

tylko nie wszędzie na złomowiskach ci chcą odsprzedać przynajmniej ja się z tym spotkałem że koles mi nie chciał odsprzedać a chciałem mu dać więcej niż za złom
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: baro »

U mnie w wiosce jest gość co ma nowy silnik od c330 z osprzetem kupili na zapas bo ojciec jego pracował w agromie w tamtych latach, chłop juz niema traktora gospodarki no brew nic, silnik stoi w kanale w garażu co jakiś czas go przekreci walem, olejem zalany, 5 razy juz prubowałem. kupić Najpierw cena 12tysiecy złotych potem chcial 8tyś potem znowu 5tyś ostatnio swierdził ze na allegro używane sa za 2tys to on chce 3,5 tys zł i niezejdzie ani grosza. Ale nie wytłumaczysz że ten silnik sie nadaje do remontu bo na gładzi cylindra pewnie sie zebrała wilgoć skropliła powstała rdza i mikro wzery tak samo w pąpie wtryskowej na zaworach i wszędzie i ze silnik do remontu. On ma nowy nigdy nie używany... Miał nową skrzynie od stara i ziła151 i też chcial miliony i co? poszła na złom...
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: Wicher »

To trzeba z głową do takiego na złomie, najlepiej porobić sobie znajomości po złomach w okolicy i można łowić :D
Ceny często to zdzierstwo, bo np. oficjalnie u mnie we wiosce trzeba przywieźć dwa razy tyle złomu.
Nieoficjalnie 1 zł za 1 kg, zależy czy gruby czy drobny:D
A ludzie różne skarby mają, u mnie we wsi stoi silnik od DT 75 po remoncie, na złomie kiedyś widziałem koła od 88 Boforsa...
Ale wracając do takich zakupów, ktoś kto się nie zna poda albo za wysoką albo za niską cenę, a nuż się sprzedać uda...
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: Roman1313 »

"koledzy znalazłem na sprzedaż kompletny silnik C 330,nominał z kołem zamachowym. Silnik jest do złożenia. Cena 800-900zł . Sprzedający mieszka koło Namysłowa tj. trasa Opole-Namysłów. Mówił że jak nie znajdzie kupca to go wywali na złom. Myślę że to okazja. 900zł za nowy silnik."


Naciołem sie na tym zakupie. Miał myć nominał a po wizycie u mechanika się okazało że silnika się z tech części nie poskłada*tdown*.Także nie polecam tego sprzedającego.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: chrapek3011 »

Kupiłeś to Roman?
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: Jacek ze Skansena »

Romam a co tam brakowało.? Mi napisał ten gość , że się rozmyślił i nie sprzedaje. Warto to wyjaśnić dla innych co by chcieli od niego coś kupić?
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: Roman1313 »

Jeśli chodzi o braki to drobnica - zawory śruby popychacze, koła zębate na wał ale nie w tym problem. Wał i blok miały być nominał a wyszło że są używane po szlifie. Pozostałe to część nowych część już mniej lub więcej było używane. Stan konserwacji części miał wiele do życzenia ale to mi akurat nie przeszkadzało. Leżakowanie w garażu zaciera z czasem ślady uzytkowania i czasami się trudno połapać czy coś jest nowe czy już gdzieś pracowało. Na przyszłość będe musiał z mechanikiem się wybierać na większe zakupy. Uważam że ten zestaw nie był wart tej ceny ale coż pośpiech to jednak nie najlepszy doradca heh*dull*
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: drandrzej »

ech ,lubię takie rzeczy ,sam kupiłem kiedyś "nową" pompę wtryskową do bombajka i "2 nowe" pompy olejowe

co na to sprzedawca ?
makumba
Posty: 169
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:45

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: makumba »

Roman a nie mozesz mu tego oddac jak cie okłamał z tym silnikiem ja tez kupiłem pompe wtryskowa do 328 a okazało sie ze od esa cho c była nowa



Romek je...j go tym silnikiem w łeb , niech odda kase i po sprawie i niech go wyp...... na złom*saycheese*
piorun1234
Posty: 230
Rejestracja: 24 maja 2011, 20:55

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: piorun1234 »

Moim zdaniem powinna powstać na forum czarna lista użytkowników dotycząca zakupów / sprzedaży jak jest na innych forach internetowych . Odstraszyło by to nieuczciwych sprzedawców którzy oferują towar niezgodny z opisem ( lub go nawet nie wysyłają go po wpłacie na konto ) oraz pośredników którzy oferują towar nie znając jego faktycznego stanu technicznego .
Jako alternatywę można by było zrobić listę godnych polecenia użytkowników dotycząca zakupów / sprzedaży co znacznie ułatwiło by transakcje
Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: chrapek3011 »

W sumie się nie dziwię i od samego początku nie pisałem dlatego,że co może być dobrego za tysiąc złotych skoro za nowy blok wyprodukowany w latach 80-tych trzeba dać minimum tysiąc złotych.A gdzie reszta?Za używany silnik z wózka widłowego od 330 w dobrym stanie minimum 2000zł.Niech ktoś spróbuje złożyć z nowych części(ale nie tych współczesnych)taki silnik,to zobaczy jak to jest.
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: Wiesiek »

Sprawdza się stara zasada: "co tanie , to drogie". Ale cóż, sam nie raz dałem się nabrać. Jak mówią: podatek od chytrości...
Z tą czarną listą, to niezły pomysł, ale trzeba też trochę uważać, by kogoś nie skrzywdzić. Czasami o to nietrudno.
ursuss c-360
Posty: 108
Rejestracja: 29 paź 2011, 14:03

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: ursuss c-360 »

[/quote]
Naciołem sie na tym zakupie. Miał myć nominał a po wizycie u mechanika się okazało że silnika się z tech części nie poskłada*tdown*.Także nie polecam tego sprzedającego.[/quote]

to może byś chciał go odsprzedać :)

napisz dokładnie co to wkoncu jest ( jaki szlif) i ile byś chciał ??

no i oczywiście gdzie po to trzeba przyjechać :D
piorun1234
Posty: 230
Rejestracja: 24 maja 2011, 20:55

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: piorun1234 »

Chodzi mi głównie o nieudciwych sprzedawców z allegro którzy często zmieniają konta , oraz niekiedy forumowiczów jak popełnią jakieś ciężkie grzechy .
Każdy chce jakąś część nabyć w miarę tanio ,bo niekiedy ceny są po prostu chore nawet jak za używane części .

Blok silnika i głowica w jakim są stanie ,nie popękane ?
makumba
Posty: 169
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:45

RE: nówka silnik C330 nominał

Post autor: makumba »

zgadzam sie koledzy
ODPOWIEDZ