Kosiarka rotacyjna do SAMa

Wszelkiego rodzaju kosiarki ciągnikowe
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Kosiarka rotacyjna do SAMa

Post autor: chrapek3011 »

Wiem,że obroty 540 ale przy tych 540 też musi oddawać jakąś moc...a nie tylko kręcić bo kręcić.Wtedy nie będzie kosić tylko szarpać...albo przewracać i przyklepywać tą trawę
Awatar użytkownika
z_daro
Posty: 297
Rejestracja: 14 lut 2008, 22:28

RE: Kosiarka rotacyjna do SAMa

Post autor: z_daro »

No to jak będzie gęsta trawa to nie musze jeździc jak głupi tylko odpowiednio redukuje bieg;) Teraz to i tak nie ma co za bardzo gdybac tylko musze to poskładac wszystkie mechanizmy i wypróbowac dopiero wtedy się okaże;)
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 213
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

RE: Kosiarka rotacyjna do SAMa

Post autor: zdziaszek »

Dziś przypadkowo znalazłem kosiarkę, która na pewno by ślicznie śmigała przy samie ;) Tutaj link z ogłoszenia: http://tablica.pl/oferta/kosiarka-IDHR7D.html
Awatar użytkownika
z_daro
Posty: 297
Rejestracja: 14 lut 2008, 22:28

RE: Kosiarka rotacyjna do SAMa

Post autor: z_daro »

No faktycznie fajna i widac że silnik "siódemka" daje z nią radę.
Mała aktualizacja porobiłem fotki po pomalowaniu podkładem już dużo lepiej wygląda do tego lepszym aparatem więc jakośc dużo lepsza:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz przystawka:
Obrazek
Obrazek
Jak widac trzeba troche porobic z pompą bo była zamontowana z tyłu a trzeba ją zamontowac z przodu żeby z tyłu można było wyprowadzic WOM.
Jeszcze przekładnia zwalniająca którą pełni skrzynia od żuka. Po przeliczeniu przy 1700obr silnika wałek ma 540obr/min jednak gdy okaże się ze silnik troche muli zawsze można zmienic koło pasowe w kosiarce na mniejsze.
Obrazek
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Kosiarka rotacyjna do SAMa

Post autor: Wicher »

Świetna robota :D
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
pawel81
Posty: 78
Rejestracja: 02 lip 2011, 8:59

RE: Kosiarka rotacyjna do SAMa

Post autor: pawel81 »

Próbuj , próbuj z tą kosiarką może się uda i będzie śmigać*tup*
Awatar użytkownika
z_daro
Posty: 297
Rejestracja: 14 lut 2008, 22:28

RE: Kosiarka rotacyjna do SAMa

Post autor: z_daro »

Pompa założona WOM też już bliski ukończenia, trzeba tylko ułożyskowanie za dyfrem przymocowac do ramy i gotowe, zamieszczam kilka fot jak to wygląda:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Witam, to już prawie finał pracy nad kosiarką, jak się okazało pracuje się z nią bardzo przyjemnie a silnik nie ma wcale ciężko. Pozdrawiam wszystkich szczególnie tych którzy twierdzili że nie uda się ten zestaw zgrac ponieważ dawaliście mi motywacje:D
Jak widac na zdjęciach kosiarka ma mniejsze koło pasowe bo na oryginalnym silnik nie mógł się zebrac, niby 540obr WOM ale silnik jednak wysokoobrotowy jest.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Kosiarka rotacyjna do SAMa

Post autor: damber »

To już sianokosy... A tak na poważnie, to świetna robota z tą kosiarką. Jak widać dla chcącego nic trudnego *tup*
Facebook. old URSUS tractor
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Kosiarka rotacyjna do SAMa

Post autor: brutal66 »

Witam, gratuluję. Trzymałem kciuki żeby się udało. Też by mi się taka przydała:)
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
pawel81
Posty: 78
Rejestracja: 02 lip 2011, 8:59

RE: Kosiarka rotacyjna do SAMa

Post autor: pawel81 »

Mała zgrabna wszędzie się wciśnie. Gratuluję *rolleyes**rolleyes*sprzętu i wytrwałości. Filmik z wyższej trawki prosze.*tup**tup*
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Kosiarka rotacyjna do SAMa

Post autor: papiszon »

Od początku twierdziłem, że "sam" z taką "półkosiarką" sobie poradzi. Ładnie ją odszykowałeś, a i traktorek niczego.*tup*
ODPOWIEDZ