Nierówna praca silnika T25

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
kuba102
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2012, 19:17

Nierówna praca silnika T25

Post autor: kuba102 »

Witam wszystkich i proszę o poradę.
Mam taki problem z Władkiem, otóż na wolnych obrotach ciągnik sam wchodzi na wysokie obroty i potem z nich spada(kuleje). nie mam pojęcia co to może być za przyczyna, czyżby to była pompa wtryskowa? wtryski były sprawdzane i są wyregulowane,zawory również. Proszę o radę.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: bossmann »

Po prostu masz coś nie tak z ciągnikiem.



Ha ha pozwoliłem se tak za żartować jak co niektórzy majstrzy z serwisu .... panie naciskam na gaz i nic, puszczam gaz i wchodzi w obrotry, co jest. Majster´- no auto jest zepsute, proszę nim tu przyjechać i się zobaczy.
Awatar użytkownika
konrad43
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2008, 22:53

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: konrad43 »

Świetna odpowiedź, teraz przynajmniej wie żeby przy szukaniu miejsca awarji pominąć przyczepe.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: bossmann »

no tak niedopisalem zeby do przyczepy sie nieodzywac. *yes*
kuba102
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2012, 19:17

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: kuba102 »

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi!!! Myślałem że są tutaj ludzie na poziomie ale raczej się pomyliłem i siedzą tu SAMI SMARKACZE! Którzy nie mają pojęcia w takiej kwestii!
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: damber »

Kuba102 co tak ostro! Masz napisane, że to był żart. Musisz troche poczekać, a napewno otrzymasz jakąś pomocną odpowiedź.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4852
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: Bolszewik »

Kuba102:

Najpierw polecam sprawdzić czy drożny jest układ paliwowy (przelew do zbiornika) i czyste filtry. Szczególną uwagę proszę zwrócić na małą śrubkę powrotu paliwa na filtry. Jeśli będzie miała złą średnicę otworu to silnik nie będzie wchodził na obroty.

Problemem może być też uszkodzenie śrub napędu pompy wtryskowej. Czasami mogą się poluzować lub wyklepać. Wtedy powstaje luz i pompa źle pracuje (osobiście miałem taki przypadek). Żeby to sprawdzić należy odkręcić kolek wlewu oleju i zajrzeć do środka. Możliwe że nie za wiele zauważysz (przydało by się lusterko dentystyczne). Nawiasem mówiąc narzędzia chirurgiczne są wg. mnie niezbędne w warsztacie *flower*
Ostatecznie można odkręcić cały wlew oleju wtedy dobrze widać.

Radzę nie ruszać pompy samodzielnie tylko oddać ją do dobrego zakładu.





**********************************************************


Bossmann:

Po prostu masz coś nie tak z klawiaturą.


Ha ha pozwoliłem sobie tak za żartować jak co niektórzy moderatorzy z forum .... panie naciskam na Nich żeby pisali poprawnie i nic, puszczam bez poprawek i wchodzi że piszą poprawnie, co jest. Moderator - no klawiatury mają zepsute, proszę tu przyjechać i się alty i shifty podłączy.

*flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower**flower*
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
kuba102
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2012, 19:17

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: kuba102 »

ja jeśli się na czymś nie znam to nie zabieram głosu w sprawie doradzania,a na pewno nie żartuję z ludzi którzy potrzebują pomocy.



ok, dzięki Bolszewik za porady,jak tylko będę miał chwilkę to posprawdzam to wszystko.ale to dopiero w sobotę,bo w tygodniu długo pracuje i nie mam możliwości. jak coś to napiszę co to była za przyczyna.
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: oman7 »

~kuba102
Spokojnie nie denerwuj się poczekaj a rady zaczną sypać się jak z rękawa.
Konrad i bossman nie mieli zamiaru cię denerwować choć przyznam ci troche racji ty jako nowicjusz na tym forum zostałeś trochę szorstko przyjęty.

PANOWIE trochę powagi.

Nawiasem to chciałbym być smarkaczem ach to były czasy!*clap*
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4852
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: Bolszewik »

Jeśli będzie to problem z napędem pompy wtryskowej to mała uwaga. Jeśli są urwane / uszkodzone śruby mocujące napęd pompy wtryskowej.

Należy użyć śrub utwardzanych 8.8, muszą one być nie nagwintowane do końca ale posiadać zewnętrzny wymiar 6 mm. Nie wiem jak to się fachowo mówi, mnie uczono ze to śruba z piersią.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... th-nut.jpg

Teoretycznie zabezpiecza się je specjalnymi podkładkami i zagina blaszki. Lepiej zrobić jednak inaczej, poprzewiercać łebki śrub i związać je drutem, zaś pod same śruby dać podkładki sprężynowe. Ja tak zrobiłem i już lata pracuje bez problemu.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: bossmann »

kuba zarty... ja sie nieznam wiec siedzac calutki dzionek na rt czytajac wpisy zarty mnie sie zlapaly ... jest tu sporo fachowcow i napewno cos zaradza, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: papiszon »

kuba102 napisał/a:
Witam wszystkich i proszę o poradę.
Mam taki problem z Władkiem, otóż na wolnych obrotach ciągnik sam wchodzi na wysokie obroty i potem z nich spada(kuleje). nie mam pojęcia co to może być za przyczyna, czyżby to była pompa wtryskowa? wtryski były sprawdzane i są wyregulowane,zawory również. Proszę o radę.
Nie bardzo rozumiem słowo "kuleje". Czy chodzi o tzw. falowanie? Naprzemian nabierające obroty i spadajace? Jeśli tak, to regulator obrotów. Czy te objawy nastąpiły raptownie, czy już od dłuższego czasu jest nierównomierna praca silnika?

Tu sporo jest ludzi z poczuciem humoru. Należy się cieszyć, że dobry humor dopisuje.
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: vauxhall »

Prawdopodobnie brak oleju w pompie wtryskowej,pompa pracowala na "sucho"i zuzyty jest regulator obrotow.
W moim byl ten sam problem,poprzedni wlasciciel o ciagnik dbal,ale o pompie chyba zapomnial.
Po wlaniu oleju praca regulatora sie poprawila,ale nadal obroty falowaly ,ponizej zakresu 1000 obr/min silnik potrafil tez zgasnac.
Po czesciowym rozebraniu pompy zobaczylem co jest,zakupilem inna z allegro i przelozylem caly regulator.(zakupiona miala zuzyta sekcje tloczaca).
Po tym zabiegu silnik pracuje wzorowo.
Zauwazylem tez ze ten problem(brak oleju w pompie) dotyczy wielu ciagnikow-c-330,c-360.
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: svecla »

@vauxhall Zgadza się, u mnie w zetorze (konstrukcja powiedzmy bliźniacza do c360) jak go kupiłem też falowały obroty. Doszłem dopiero po kilku miesiącach przeglądając katalog części, że na pompie jest bagnet oleju (no, zielony byłem :D). No to wlałem trochę oleju, popracował trochę, było już troszkę lepiej. po kilku godzinach spuściłem to co było w pompie, czyli wodę *eek* z odrobiną oleju wlaną przeze mnie, następnie alałem świeżego oleju do miarki. Po kolejnych 15 H wymieniłem olej ponownie, a silnik chodził już prawie równo. Teraz, po zrobieniu pewnie ze 150 mth od kupna (no, 60 km na 3ha się nie narobi w rok :D), regulator spisuje się bez zarzutu.

Wniosek: dbać o stan oleju w pompie i w regulatorze (nieraz są osobne wlewy!) i wszystko będzie hulać, chyba że już jest za późno. Ale regulator obrotów to taka podła rasa, że ciężko go zajechać - na szczęście *flower*
vojteg
Posty: 24
Rejestracja: 10 kwie 2012, 18:34

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: vojteg »

Kolejny temat przeglądam i kolejne pytanie do Was :)
Mam taki objaw w T25
przykład; wyjeżdzam na droge asfaltowa więć 6 bieg i jadę. daje gazu pięknie wszystko pracuje i nagle spadek obrotów, a pedałem nawet nie drgne i wali takim siwym dymkiem z tłumika, a po chwili wraca do tego co ma byc powtarza sie to co jakiś czas nie wiem od czego to zależy zeby temu zaradzić puszczam i wciskam pedał gazu ale czy pomaga to hmm szczerze inie wiem
Natomiast jak jest pod obciążeniem np. pług to poprostu spadaja na chwilke obroty - ciągnik sobie zwalnia i za chwile wszystko wraca do normy i obroty sobie rosna do tego poziomu na jakim jechalem przed samoczynym zwolnieniem.

Dodam, że zrobione było w nim:
-nowe koncówki wtryskiwaczy ustawienie uszczelki itd.
-wymiana uszczelnień i regulacja pompy paliwowej - tylko co oni z nia robili nie wiem poplombowali wszystko zółta farba. Pytam o jakaś gwarancje to tylko moge sie ubiegać o wtryskiwacze, a w pompie nic mechanicznego nie ruszali tylko uszczelnienia i regulacja.
- wyczyszczony całkowicie układ paliwowy; od baku przez filtry, podkladki mosiezne na kazdej śrubie, oringi uszczelki, do wtrysków.

Ze znajomym starszym gosciem ktory od bardzo dawna zajmuje sie różnymi naprawami stwierdzilismy ze moze wiesza sie regulatror w pompie?? nawet zagladalismy tam przed oddaniem do serwisu ale wizualnie było ok. Olej w pompie kontroluje na bieżaco
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: Wicher »

Tak, to najpewniej wina regulatora.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: lonus »

Jeżeli niedawno czyli po zimie czyściłeś układ paliwowy to pewnie regulator padł ale jeszcze sprawdź wcześniej czy nie masz syfu w przewodach:p
Awatar użytkownika
Witek2010
Posty: 152
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:14

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: Witek2010 »

A może on tak przerywa jakby się zapowietrzał?
vojteg
Posty: 24
Rejestracja: 10 kwie 2012, 18:34

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: vojteg »

Czyściłem w zeszłym roku przed jesienią jeszcze.
przewodów na 100% nie wyczyściłem, ale wszystkie możliwe filtry odstojniki pompa była zupełnie zdemontowana, wszystkie podkładko mosiężne wymienione, jak i uszczelnienia gumowe które były w kiepskim stanie albo miałem co do nich obawy, nawet zaczyszczałem delikatnym papierkiem krućce przed przykręceniem przewodów, żeby lepiej przylegały podkładki.
Naprawdę się starałem:)
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Nierówna praca silnika T25

Post autor: lonus »

vojteg napisał/a:
Czyściłem w zeszłym roku przed jesienią jeszcze.
przewodów na 100% nie wyczyściłem, ale wszystkie możliwe filtry odstojniki pompa była zupełnie zdemontowana, wszystkie podkładko mosiężne wymienione, jak i uszczelnienia gumowe które były w kiepskim stanie albo miałem co do nich obawy, nawet zaczyszczałem delikatnym papierkiem krućce przed przykręceniem przewodów, żeby lepiej przylegały podkładki.
Naprawdę się starałem:)
I po zimie skropliła się woda w zbiorniku i masz galaretę w baku na dole , odstojnik ci się zasyfił , wystarczającej ilości paliwa nie zasysa i silnik zdycha jak dodasz obrotów
ODPOWIEDZ