HELA

Dyskusje na temat innych ciągników
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

HELA

Post autor: Mirek »

Dziś byłem przez przypadek na dożynkach w Pakości i stał tam ciągnik HELA.Okazało się, że jest to ciągnik mojego znajomego:lol:
Czy ktoś wie coś więcej o tym ciągniku???
ObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Być może tak kiedyś na Kujawach bywało....
Obrazek
Obrazek:lol::smilewinkgrin:
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12223
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: HELA

Post autor: Ursus »

HELA czyli Hermann Lanz Aulendorf - firma z miejscowości Aulendorf. Tyle wiem - nic więcej niestety :( Ciągle zastanawiam się czy ta firma miała coś wspólnego z Lanz z Mannheim :confused:
Słuchaj zaciągnij swojego znajomego na RT :) No i do Klubu niech się zapisze w miarę możliwości - w przyszłym roku chciałbym ten ciągnik zobaczyć w Wilkowicach :yes:

Może tutaj ktoś "czytaty po niemiecku" znajdzie jakieś informacje:

http://www.hela-d24.de/
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: HELA

Post autor: Deleted_User »

Ta firma nic nie ma wspólnego z Lanzem z Mannheimu, tylko nazwisko takie same. Koła i przednie kratki na powietrze powinny być czerwone z żółtym paskiem na okolo. Nic Ci nie mogę więcej powiedzieć bo nie mogę otworzyć tych fotek, ale mysle że to jest HELA D24. :smilewinkgrin:
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

RE: HELA

Post autor: Mirek »

Tak to HELA D24 :lol: mojego znajomego. http://zetor25k.fotosik.pl/albumy/132697.html - w tym albumie też są zdjęcia tego ciągnika. Jak ktoś co wie na temat tej marki i tego modelu to pisać :D
Awatar użytkownika
z_daro
Posty: 297
Rejestracja: 14 lut 2008, 22:28

RE: HELA

Post autor: z_daro »

Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: HELA

Post autor: rafal »

fajny prospekt reklamowy:) Tam jest napisane: Prawdziwy traktor dla każdego gospodarstwa.
Traktorek sprawia całkiem przyzwoite wrazenie. Spróbuję się tym zając w opracowaniu traktor tygodnia.
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: HELA

Post autor: agrotechnik »

Ciekawa konstrukcja.
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: HELA

Post autor: vauxhall »

zgadza sie zbiezne sa tylko nazwiska zalozycieli.byly stosowane silniki KHD
<DEUTZ>1,2 3 cylindrowe.ktorych licencje kupila MWM .nieduza fabryczka,ktora tez zaniknela jak i inne w dobie globalizacji.
ciekawostka jest fakt ze przed wojna na terenie niemiec dzialalo prawie 100 firm ktore zajmowaly sie produkcja traktorow.dzis niemcy w swoich rekach nie maja zadnej fabryki.podobnie jak w produkcji samoch.w latach 70 dzialalo na swiecie ok 36 duzych kompanii,dzis to tylko 16
ODPOWIEDZ