ciągnik na samogon ;-)

Ogólnie o ciągnikach
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

ciągnik na samogon ;-)

Post autor: Marcin125p »

To znalazłem w necie :
http://wiadomosci.onet.pl/1608433,69,item.html

I co o tym sądzicie? Według mnie tak pół na pół. :uhoh:
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: ciągnik na samogon ;-)

Post autor: Deleted_User »

Zasilanie silnika ZI alkoholem jest już znane. W Brazylii na ten przykład samochody, są sprzedawane w wersji przystosowanej do zasilania alkoholem. Stosowanie mieszanki benzyna+alkohol to stara metoda.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: ciągnik na samogon ;-)

Post autor: Deleted_User »

W moich stronach dość popularne jest jeżdżenie na oleju z "biedronki" wymieszanym z ropą w odpowiednich proporcjach ciągnik działa normalnie i pracuje równo sam tego nie próbowałem bo szkoda mi włada B) ale są takie medyki co jeżdżą tylko na takim mieszanym z benzyną czy gazoliną...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: ciągnik na samogon ;-)

Post autor: Jacek ze Skansena »

Ci co jeździli na alkohol to zimą nigdy nie marzli. Traktor jechał a jak kierującemu zimno sie zrobiło to sie podzielił paliwem i dalej w drogę. Dobre co?
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: ciągnik na samogon ;-)

Post autor: Szczepan-1990 »

Hehe. No fakt, mieli dobre "ogrzewanie"
gladius
Posty: 18
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:21

RE: ciągnik na samogon ;-)

Post autor: gladius »

Czesc wszystkim,jezdzilem cale lato i jesien ciagnikami na bio oleju chodza dobrze troche slabsze lecz zapach fajny ,u RSa uszczelnila sie pompa wtryskowa ,jak sie nagrzal to rowniej chodzil nie dodawal sobie gazu,takze polecam na lato bo warto a zawsze to troche taniej
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: ciągnik na samogon ;-)

Post autor: papiszon »

Nie polecałbym tych traktorków na samogon niektórym rolnikom, bo zamiast orać, leżeli by pod miedzą, a traktor sam stałby na polu z pustym zbiornikiem.
A poważnie. Jeździłem na mieszance olej z "Biedronki" + olej nap. (suprem), mieszanina pół na pół i nawet w chłodne dni (zbiór buraków) chodził całkiem dobrze. Tylko zapach frytek roznosił się dookoła. Ale chyba teraz nie bardzo się to opłaca.
ODPOWIEDZ