Hamulce mechaniczen

Wszystko co związane z motoryzacją
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

Hamulce mechaniczen

Post autor: hubert »

Witam serdecznie chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o hamulcach mechanicznych, które zamierzam sobie sprawić w mojej samoróbce, a prawie nic o nich nie wiem, prosze o odpisanie!
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Hamulce mechaniczen

Post autor: Ursus »

A co byś chciał konkretnie wiedzieć?? Kup sobie na Allegro jakąś ksiażkę w stylu Poradnik mechanika czy coś podobnego i wszystko się dowiesz :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Hamulce mechaniczen

Post autor: hubert »

najbardziej mnie interesują rozpieraze, ponieważ nigdzie niee moge ich dostac, wie ktos moze gdzie można kupić, albo moze ktoś ma??
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Hamulce mechaniczen

Post autor: hubert »

Że muszę przedłużyć, sdzczęski, to wiem, ale raczej chcialbym mieć orginalne rozpieracze, mniej roboty i w ogóle, a ma ktoś moze z tej strony całej, do sprzedania moze akie rozpieracze?
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Hamulce mechaniczen

Post autor: Jacek ze Skansena »

Kup kolego tarcze kotwiczne od żuka kompletne i załóż i nie masz problemu. Na złomowiskach jeszcze takie coś można dostać. W sklepie podejrzewam, nie kosztuje za dużo. Jeśli i to bedzie dla ciebie za trudne to zrezygnuj z budowy SAMA.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Hamulce mechaniczen

Post autor: hubert »

SAMA ma juz zbodowanego, bębny komplet mam i w ogóle wszystko już przygotowane, nie mam tylko rozpieracza, a w mojej okolicy nigdzie nie można czegoś takiego dostać!
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Hamulce mechaniczen

Post autor: hubert »

W samie były już nie takie probelmy jak, to, i sobie poradziłem, a na hamulcach się kompletnie nie znam, i gdybym wiedział jak wyglądają rozpieracze to bym je sobie zrobił, ale nigdy ich nie widziałem!
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Hamulce mechaniczen

Post autor: Deleted_User »

Ursus napisał/a:
A co byś chciał konkretnie wiedzieć?? Kup sobie na Allegro jakąś ksiażkę w stylu Poradnik mechanika czy coś podobnego i wszystko się dowiesz :)
Ja mam taką książkę.Tam wszystko jest czego byś chciał wiedzieć:D.Tylko ona jest stara,ledwo się trzyma i tylko połowa tej książki się zachowała,bo reszta kartek zginęła.:(
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Hamulce mechaniczen

Post autor: olowaty »

http://www.sciaga.pl/tekst/2415-3-uklad ... _samochodu
Tu masz opisane bardzo ładnie. Na końcu tekstu.
A co do porad to każdy się uczył kiedyś i na pewno nadal dowiaduje się nowych rzeczy. A proszę o wyrozumiałość. To że układ zastosowany jest w samie to nie znaczy że porady nie przydadzą się komuś innemu.
Wracając do układu mechanicznego, to na przykład w starym lublinie jest sworzeń na skrzyni biegów na którym mocowany był rozpieracz mechaniczny.
Aczkolwiek nie pchałbym się w układ mechaniczny bo jest mało efektywny, dlatego już nie stosowany. Lepiej cylinderek zaadoptować plus pompa hamulcowa.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Hamulce mechaniczen

Post autor: hubert »

Już wszystko wiem, dzięki panowie za porady;) Jednak zastosowąłem hydraulike, temat można zamknąć:)
ODPOWIEDZ