Steyr

Dyskusje na temat innych ciągników
wojtekmoto
Posty: 4
Rejestracja: 02 sie 2006, 19:59

Steyr

Post autor: wojtekmoto »

Witam. Czy ktoś wie cokolwiek o taki ciągniku Steyr. Facet chce go sprzedać za 4tys., przednia oś jest, stoi 3 lata na dworze, czy opłaca się tyle za niego zapłacić.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Steyr

Post autor: Ursus »

Obawiam się, że 4 tyś. zł to za dużo jak za ten ciągnik. Oczywiście takich ciągniczków wg mojej wiedzy jest mało w Polsce, ale 4 tyś za coś takiego, w co trzeba włożyć może więcej jak drugie tyle to się nie opłaca. Ale jak zbijesz cenę to może być całkiem obiecujący ciągniczek...
Oczywiście to moja opinia - nie miałem jeszcze okazji restaurować żadnego ciągnika, ale widzę po prostu jaki zakres prac jest do wykonania. A na chodzie pewnie nie jest ??
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Steyr

Post autor: rafal »

Zgadzam sie z wczesniejszą opinią. Jest to stosunkowo rzadki traktorek , tym bardziej ciekawy obiekt do odrestaurowania. Tylko cena jest juz powalająca. Koszt remontu może przekroczyć drugie tyle. Ważne jest też co było przyczyna unieruchomienia traktorka? Najczęściej jest to zatarcie, a są to już w przypadku nawet popularnych ciagników ( Zetor Ursus) dość kosztowne sprawy. Szlif wału, panewki do tego tuleje to może być grubo powyżej 2500 zł na poczatek.
Do tego te wszystkie oryginalne akcesoria trzeba raczej szukać za granicą a to już są grube pieniążki. Gdyby był na chodzie to można by jescze neocjować cenę na 3500. :yes:
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Steyr

Post autor: Jacek ze Skansena »

Nie płać czasem tyle temu gościowi. Znam innego gościa, który chce 3 tys za lepszy sprzęt. A jak potargujesz to i mniej i jest na czterech kołach.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Steyr

Post autor: Ursus »

To i tak nie jest najdroższy Steyr :) Kiedyś gość chciał za takiego Steyr'a 180 z tym, że doszczętnie zardzewiałego i z wpół rozebranym silnikiem, bez przedniej osi i wogóle złom - gość chciał 5 tyś. zł :bigeek: Ale chyba do dziś nie sprzedał tego.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Steyr

Post autor: rafal »

a to chyba widziałem go na zdjęciach
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Steyr

Post autor: Ursus »

Tak, to ten co wysyłałem Tobie i Jackowi jego zdjęcia :yes:
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: sztajerek :)

Post autor: Deleted_User »

Ufff, nareszcie udało się zalogowac. Na wstępie zwracam uwagę że cosik jest nie tak z forum, ponieważ usilnie nie chce się ładowac itd., ale pewnie to przejściowe.

Co do tematu, bo o to mi chodzi, to mogę co nieco powiedziec na temat tego modelu steyr'a ponieważ używałem go przez kilkanaście lat... Co wiecej, mam w posiadaniu taki, sądzę nawet że ciągle sprawny. Ostatni raz jak nim jechałem, zgasiłem, opróżniłem układ chłodzenia i tak sobie stoi juz kilka lat poid okapem. Zeszłej zimy niestety zeszło z kół powietrze.

Czasami nosze się z zamiarem uruchomienia, odrestałowania tylko czasu brak i chyba tez chęci..

Mój egz. jest produkcji 46 albo 49 - nie pamiętam. Ojciec kupił go w 86 i do jakiegoś 2000 dzielnie obsługiwał gospodarstwo rolnicze o skromnej powierzchni niecałych 8ha. po jakimś 2000 przestałem bawi się w rolnictwo, więc stał się bezuzyteczny.

jeżeli ktos ma pomysł co z nim zrobic, moze ktoś chciałby go kupic..

kontak do mnie najlepiej mailowy k.tarczynski@poczta.fm

Pozdrawiam.

PS. razem z sprawnym ciągnikiem zakupiliśmy całą mase części zamiennych, tak na wszelki wypadek. Nigdy nie były uzywane
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Steyr

Post autor: Ursus »

Witam serdecznie!

Z tym forum to mnie zmartwiłeś :confused: U mnie nic się takiego nie dzieje. Jakby ktoś jeszcze tak miał to dajcie mi znać na PW :uhoh:
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Steyr

Post autor: Deleted_User »

Witajcie,

Dla wszystkich zainteresowanych, wykonałem kilka zdjęc tego ciagnika. Niestety nie udaje mi sie ich zamiescić na forum :(. Prosze pisać na meila to je prześlę.

Chciałbym nadmienić równiez że pojazd jest na sprzedaż. W razie pytań prosze pisać [mail]k.tarczynski@poczta.fm[/mail]

Zamieszczam nadesłane fotki - Ursus

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Steyr

Post autor: Ursus »

Witam!

Proszę te fotki przesłać na [mail]retrotraktor@wp.pl[/mail] a ja już się nimi zajmę i tutaj je zamieszczę.
Pozdrawiam!
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
wujekcinek
Posty: 111
Rejestracja: 09 gru 2006, 9:52

RE: Steyr

Post autor: wujekcinek »

cos takiego spotkałem na Węgrzech. Niestety z powodu barier językowych dowiedziałem się tylko, że jest z 1950 roku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Steyr

Post autor: Jacek ze Skansena »

Ten na Węgrzech to też Steyer jest.
Szukam namiaru na Steyera tego pierwszwego co ktoś zamieścił na forum. Jeśli jeszcze jest to potrzebuję kilka części. Może ktoś mi podać namiar?



Raz jeszcze proszę o namiar na tego Pana co ma tego nie kompletnego Steyra.
ODPOWIEDZ