Ubezpiecznie oc

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
Awatar użytkownika
Grzegorz02
Posty: 211
Rejestracja: 01 maja 2012, 12:31

Ubezpiecznie oc

Post autor: Grzegorz02 »

Jak jest z ubezpieczeniem jeśli kupie sprzęt w który pare lat nie było płacone ubezpieczenie oc.Czy ja kupując ten sprzęt bende musiał zaplacić oc za poprzedniego własćiciela?Proszę o odpowiedz.
Awatar użytkownika
Marcin09
Posty: 19
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:31

RE: Ubezpiecznie oc

Post autor: Marcin09 »

miałem tak z motorem i musiałem opłacić zaległe oc*bye*
czyzor23
Posty: 158
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:08

RE: Ubezpiecznie oc

Post autor: czyzor23 »

dokładnie żeby było ważne to musi być ciągłość
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Ubezpiecznie oc

Post autor: brutal66 »

Witam, według informacji, które otrzymalem od ubezpieczalni, sprzedający może sprzedać pojazd bez OC natomiast kupujący ma obowiązek wykupić ubezpieczenie OC najpoźniej jeden dzien od zakupu i nie ponosi odpowiedzialności za okres w którym pojazd był nieubezpieczony ale nalezał do porzedniego właściciela. Takie inormację uzyskałem bezpośrednio od przedstawiciela kilkunastu firm ubezpieczeniowych.
Marcin jeśli zapłaciłes to moim zdaniem Cie oszukali. Niestety jezeli chodzi o przepisy komunikacyjne jest wiele nieścisłości i wiele firm/ urzędów interpretuje przepisy według własnego uznania.
Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1546
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Ubezpiecznie oc

Post autor: marek »

brutal66 napisał/a:
Witam, według informacji, które otrzymalem od ubezpieczalni, sprzedający może sprzedać pojazd bez OC natomiast kupujący ma obowiązek wykupić ubezpieczenie OC najpoźniej jeden dzien od zakupu i nie ponosi odpowiedzialności za okres w którym pojazd był nieubezpieczony ale nalezał do porzedniego właściciela. Takie inormację uzyskałem bezpośrednio od przedstawiciela kilkunastu firm ubezpieczeniowych.
Marcin jeśli zapłaciłes to moim zdaniem Cie oszukali. Niestety jezeli chodzi o przepisy komunikacyjne jest wiele nieścisłości i wiele firm/ urzędów interpretuje przepisy według własnego uznania.
Pozdrawiam Tomasz
Jest dokładnie jak tu napisano.Kiedyś trzeba było płacić zaległość poprzedniego właściciela. Teraz już nie.Poprzedni właściciel nie ma obowiązku przekazywania ubezpieczenia i po sprzedaży ma prawo uzyskać od swojego ubezpieczyciela zwrot nadpłaty.Więc nie obowiązuje ciągłość ubezpieczenia.Czyli sprzedając wycofujesz. Kupując ubezpieczasz. Każdy odpowiada za swój okres kiedy był właścicielem pojazdu.
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Ubezpiecznie oc

Post autor: brutal66 »

Dokładnie, ale aby sprzedający mógł wycofać ubezpieczenie musi taka informacje zawrzec w umowie ale pomimo to kupujący jest objęty tym ubezpieczeniem jeszcze przez tydzień od daty zakupu.

Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2570
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Ubezpiecznie oc

Post autor: SEBRIGHT »

Mi w ubezpieczalni mówili dokładnie tak jak marek napisał. Kupując pojazd bez oc ubezpieczasz go od dnia w którym stałeś się jego prawnym właścicielem. Za wcześniejszy okres kiedy nie były opłacane składki odpowiada ten, kto był właścicielem pojazdu w tym okresie.

Inna sprawa że co ubezpieczalnia to inna interpretacja, i jak znajdą kogoś nie znającego przepisów, normalne że wykorzystają sytuację żeby wyciągnąć zaległą kasę...
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1546
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Ubezpiecznie oc

Post autor: marek »

I jeszcze jedno.Gdy zaczynasz opłacać własne OC i zmieniasz firmę ubezpieczeniową pamiętaj o złożeniu wypowiedzenia w poprzedniej firnie ubezpieczeniowej gdzie był ten pojazd ubezpieczony najpóźniej jeden dzień przed końcem poprzedniego okresu ubezpieczenia. bo inaczej możesz wpaść w pułapkę tzw. podwójnego ubezpieczenia.Czyli zapłacisz składkę za siebie i może Ci przyjść do zapłaty od poprzedniego ubezpieczyciela.Wypowiedzeniem zajmuje się agent ubezpieczeniowy u którego zawierasz nową polisę, ale lepiej mu o tym przypomnieć.
marek k25
Posty: 50
Rejestracja: 20 wrz 2008, 21:50

RE: Ubezpiecznie oc

Post autor: marek k25 »

Ja na wiosnę kupiłem ursusa 4011 i był bez oc, przeglądu i na dodatek jeszcze była nie zgłoszona darowizna w urzędzie miasta, a potem jeszcze się okazało że nie było go w elektronicznej bazie danych.
Co do oc to wyglądało tak że na umowie kupna sprzedaży wpisałem że pojazd nie posiada ważnego oc. W urzędzie skarbowym nic im to nie przeskadzało, a w urzędzie miasta zarejestrowałem go czasowo i dostałem do podpisu zawiadomienie że muszę go ubezpieczyć w dniu rejestracji. Przy odebraniu dowodu stałego musiałem pokazać te ubezpieczenie.
A ubezpieczenie oc mam zapłacone od dnia rejestracji a nie kupna.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1546
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Ubezpiecznie oc

Post autor: marek »

ODPOWIEDZ