kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Wszelkiego rodzaju kosiarki ciągnikowe
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: piotr31 »

Narzędzia .olejarka.przebijak blacharski. przecinak ślusarski 10x20x50 .klucz 11x14 klucz 14x17 tylko do kosiarek na kołach ogumionych .klucz 17x19. klucz 24x27 smarowniczka tłoczkowa
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: Wicher »

Papiszon, my mówimy o tym samym, w schowku mojej kosiarki była właśnie taka podłużna z przyciskiem ;) Używam jej do dziś.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: Bolszewik »

U mnie jest uchwyt na oliwiarkę, na pewno nie była więc chowana do środka (przynajmniej w moim egzemplarzu). Takie detale mogły się zmieniać zależnie od daty produkcji. Poza tym co fabryka miała na składzie to dawała o ile dała i ktoś po drodze nie sprywatyzował ....

Tam nie było kalamitek z zapasem smaru, jedynie "kulka" na kosie miała otworek w który lało się olej. Co dwa - trzy przejazdy zależnie od długości pola lałem tam olej. Zwykle używało się do tego celu najgorszego przepalonego syfu.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: brutal66 »

Witam, po tygodniowej nieobecności. Dziękuję wszystkim za opinie.

Zgadza się co pisze Bolszewik, jest kilka punktów smarnych, jednym z nich jest właśnie głowiczka do której leje sie olej. Choć zazwyczaj po prostu polewano ruchome części kosiarki zużytym olejem różnego pochodzenia (silnikowy, hydrauliczny, hipol) stąd pewnie takie zabrudzenia mojego egzemplarza. Nie mogłem tego usunąć nawet szpachelką. Wobec tego najpierw używałem szczotek na wiertarce, następnie różnych odtłuszczaczy i ponownie szczotki. Do wyczyszczenia pozostał juz samo ramie wraz z listwa tnącą. Reszta już zapodkładowana- niektóre pomalowane na kolor wyjściowy.

Co do skrzynki, u mnie były w niej same śruby i nakrętki. W dodatku były tak skorodowane że wszystko stanowiło jeden kawałek rdzy który trzeba było odbijać młotkiem i przecinakiem:)

Pozdrawiam wszystkich Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: Przemo »

No w końcu jesteś Tomek, już myślałem że walczysz ze śniegiem czy co?bo żadnych wieści haha..*clap* Eee... no to widzę że rdza niezła się złapała aż się boję jak się wezmę za swoją*annoy*
z tym smarowaniem to większość tak samemu dozowała olej przepracowany lub co było byle tłuste*yes* u mnie też jest tego mazutu do czyszczenia.No to fajnie Ci Idzie byle tak dalej bo sianokosy tuż :Dtuż
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: brutal66 »

Hej Przemek, ze śniegiem walczyć nie muszę, choć podwórze duże to niewiele mam do odsnieżania:) Zamęt w pracy mamy, i pracowałem od 9 do 18- 19ej. Stąd tydzień wolnego od warsztatu sobie zrobiłem.
A jak u Ciebie? Jakieś postępy?

Pozdrawiam
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
roki212
Posty: 27
Rejestracja: 30 wrz 2012, 21:43

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: roki212 »

Mam identyczną tylko o rok starszą, jest cały czas na chodzie, ale też przydałby się jej remont tylko brak czasu*annoy*
http://zapodaj.net/26dbdd7af2ba0.jpg.html
http://zapodaj.net/0f38e63fdeedc.jpg.html
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: brutal66 »

Witam wszystkich:)
roki 212 u mnie też czasu niewiele ale zawsze znajdę chwilę aby skoczyć do warsztatu. Sam demontaż, wymiana zużytych elementów oraz ponowne złożenie nie powinno zabrać więcej niż trzy popołudnia. Chyba, że ktoś tak jak ja rozbiera na czynniki pierwsze, czyści samodzielnie ( ręcznie), wymienia zużyte elementy, maluje podkładem i farbą. Wtedy niestety trzeba poświęcić trochę czasu, którego największą część zabiera czyszczenie elementów i malowanie wszystkich drobiazgów. Ja maluje podkładem każdy element z osobna, dopiero potem po złożeniu poszczególnych podzespołów maluje je farbą i składam w całość.

Właśnie na jutro zaplanowałem malowanie drobiazgów, nie obejdzie się bez zdjęć :)

Pozdrawiam Tomasz



Przed malowaniem:
Obrazek

oraz w trakcie ale to i tak nie wszystko:
Obrazek
Obrazek
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: Traktorek98 »

Malujesz natryskowo czy pędzlem?
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: bossmann »

Wyglada na to że bedzie prezentować sie bardo dobrze.
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: brutal66 »

Witam, wszystko maluje natryskowo. Pistolet kupiłem do malowania Zetorka, pomalowałem nim cały traktorek i jak widać nadal służy, do tego podłączam sprężarkę 24l olejową. Na takie potrzeby zupełnie wystarcza.
Trochę jestem niezadowolony, ponieważ rozrobiłem za dużo farby niebieskiej i aby się nie zmarnowała musiałem pomalowac elementy które miały byc czarne. Zobaczymy jaki będzię efekt końcowy.

Pozdrawiam Tomasz



Panowie pilne pytanie:
jak oryginalnie powinien wyglądać element widoczny na zdjęciu? Ta blacha wygląda na oryginalnie giętą ale co z tym prętem? Jak on powinien wyglądać?

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: bossmann »

Podejzewam ze tak. niepamietam jak u mnie jest dokładnie,ale jest ta blach i pręt też dziwnie wygięty. sąsiad mowił że tak ma być.
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: brutal66 »

No dobra, jeszcze jedno pytanie.
Czy ten mniejszy element powinien przylegać do dużego na całej swojej długości, czy też może powinien odstawać tak jak jest? Pytam, ponieważ jest tam ślad po spawaniu ale nie wygląda mi na oryginalny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: damber »

Ładnie wyglądają te części z kosiarki w kolorze niebieskim - ciekaw jestem efektu końcowego, bo już chyba nie wiele zostało do zrobienia :)
Facebook. old URSUS tractor
czarny ciagnik
Posty: 73
Rejestracja: 02 lis 2011, 13:16

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: czarny ciagnik »

z tego co pamiętam w mojej, ten mniejszy element zamocowany jest na stałe natomiast większy jest lekko odgięty tak jak u ciebie, do tego większy jest ruchomy, czyli w położeniu roboczym pływa sobie po łące i w czasie cofania jak się zapcha trzeba go podnieść. Służy do tego kawałek rurki wystający do tyłu, niewiem tylko czy to ten sam model.
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: brutal66 »

Witam,
Damber- fakt juz niewiele do malowania pozostało. Efekt końcowy potrafię sobie wyobrazić. Zastanawiam się natomiast jak będzie pracować*yes*
Kamil- dzięki za podpowiedzi, za cholerę nie mogę sobie niektórych elementów przypomnieć:(



Witam, poniżej efekt wczorajszych prac. Dziś pomimo, że pogoda była fajna i dzień dobry to w warsztacie jakos utknąłem i tylko bałaganu narobiłem:(
A ogólnie to fantazja mnie poniosła bo odkręciłem i wyczyściłem wszystkie bagnety a potem "pomalowałem" poprzez zanurzanie w farbie- szybko i wygodnie :)

Obrazek

Teraz tylko skręcić listwę i pomalować kolorkiem i gotowe do skręcania. Łozyska zakupione (tamto uszkodzone zostało zregenerowane przez znajomego tokarza- koszt przysłowiowa flaszka), simeringów niestety nie mam wszystkich ale to nie przeszkadza, będę skręcał to co mozliwe.
Możliwe też, że zrobię kilka dnie wolnego od warsztatu aby zająć się wiosennymi porządkami w sadzie i na podwórku.

Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
roki212
Posty: 27
Rejestracja: 30 wrz 2012, 21:43

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: roki212 »

Masz może instrukcje do takiej kosiarki z ciekawości bym sobie poczytał co tam pisze na jej temat
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: brutal66 »

Niestety nie posiadam instrukcji, a szkoda też bym sobie poczytał.



Witam, stan pracy na chwilę obecną. Chciałoby się więcej ale obowiązki domowe wzywają, czekam też na simeringi i oringi.

Obrazek

Przydałyby mi się też zdjęcia Waszych kosiarek, niektórych elementów jakos nie mogę podpasować. Jezeli ktos może zrobic i podesłać na meila będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
patryk98
Posty: 191
Rejestracja: 14 mar 2010, 20:35

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: patryk98 »

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize ... .jpg[/img][/url] mam nadzieje ze pomogło*tup*
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: brutal66 »

Dobre, a masz może coś jeszcze? Im więcej zdjęć tym lepiej.
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
ODPOWIEDZ