kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Wszelkiego rodzaju kosiarki ciągnikowe
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: brutal66 »

Panowie, kto jeszcze posiada zdjęcia lub kosiarkę i może zrobić zdjęcia- będę bardzo wdzięczny. Chodzi przede wszystkim o mocowania mechanizmu podnoszenia i opuszczania, mocowanie sprężyny itd.



Patryk98, dzięki za Twoje fotki. Troche juz rozjaśniły sytuacje :):)



Witam, kosiarka już prawie skręcona. Lekki przestój spowodowany nadejściem wiosny i pracami porządkowymi. Zdjęcia wkrótce.

Chciałbym bardzo podziękować Harvesterowi za zdjęcia instrukcji kosiarki konnej. Wspaniały prezent:)

Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
roki212
Posty: 27
Rejestracja: 30 wrz 2012, 21:43

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: roki212 »

Hej, a mógłbyś mi podesłać zdjęcia tej instrukcji do kosiarki
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: harvester »

nie ma za co :D , wstaw fotki kosiarki ciekaw jestem jak wyszła
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: brutal66 »

Na pewno zrobię zdjęcia. Dziś jak się wziąłem za wiosenne porządki na dworze to zmrok mnie naszedł. Może jutro jak nie zapomnę, choć jeszcze nie skończona.

Pozdrawiam Tomasz



Witam, przesyłam obiecane zdjęcia. Niestety wciąż czekam na łożysko ( juz zregenerowane ale jeszcze nie dotarło) dlatego tylko jedno kolo założone. W warsztacie dosycha mechanizm tnący więc jeżeli pogoda pozwoli juz wkrótce będzie gotowa.

Obrazek
Obrazek

A oto drewniany dyszel- efekt pracy mojego sąsiada Pawła, któremu należą się podziękowania za poświęcony czas dbałość wykonania.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: harvester »

ładnie sie prezentuje , a łożysko jak regenerowałeś ? nowe wałki
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: brutal66 »

Witam, dzięki. Tak kolega dotoczył mi nowe wałki. Początkowo wyglądało że będzie łatwo, plan był zeby wziąć wałek 10mm i stoczyć końcówki aby weszły we wianek ale okazało się że wałek jest mniejszej średnicy i trzeba było zbierać po całości. Uszkodzone były 4 sztuki a że robil to w pracy w wolnej chwili to trochę to zajęło. Dobrze że nie były utwardzane.

Wciąż poszukuję zdjęć. W szczególności chodzi mi o dwa elementy- zrobię zdjęcia, ponieważ trudno to wytłumaczyć:)




Obrazek
Potrzebuję zdjęcia lub informację jak połączyć łącznik z resztą.

Obrazek
Obrazek
A tutaj sposób połączenia obu tych elementów. Czy tylko za pomocą jednej śruby? Jeżeli tylko jedna śruba to jak to jest że ta blacha nie opada? I czy powinna byc sama blacha czy może z jakąś deską? Pytam ponieważ są tam pewne ranty i wytłoczenia, które wzbudziły moje zainteresowanie.

Proszę o pomoc Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: harvester »

ten łacznik jest założony do góry nogami powinien iść odwrotnie , a ta blacha jest przykręcona na jednej śrubie m12 zamkowej takiej jak do drewna a pod nakrętke jest sprężyna z drutu około 4mm i długośći 3cm i na tej srubie jest to skręcone mocno i nie opada
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: brutal66 »

Faktycznie przyjrzałem się powiekszonym zdjęciom i już widzę swój błąd. Założyłem to odwrotnie bo przedtem do tego łącznika podpięty był pręt transportowy i wszystko mi w ten sposób zafałszował.

Dzięki
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
luqasz17
Posty: 160
Rejestracja: 07 sty 2010, 16:26

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: luqasz17 »

Przypomniałem sobie, że w kwartalniku KONIEROBOCZE jest opisany remont kosiarki konnej jeśli ktoś jest zainteresowany mogę zeskanować.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: Przemo »

Sima Tomek a patrzyłeś na te zdjącia w mojej kosiarce w moim poście tam coś dla Ciebie będzie pomocne czy jednak cyknąć Ci dokładniejsze foty?:p
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: brutal66 »

Przemo, dzięki za odzew. Już chyba wszystko wiem:) Więc już nie trzeba.
lukasz17, jak masz mozliwość to każde informacje się zawsze przydadzą, więc możesz skanować:)

Pozdrawiam Tomasz



Witam, kosiarka już ukończona. Niestety aura na razie nie sprzyja więc stoi wraz z Zetorkiem w otwartm garażu. Jak tylko się ociepli założę dyszel i będę ją testował. Co prawda na razie "na sucho" czyli bez trawy ale sprawdzę czy wszystko pracuje jak należy.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 464
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: Albercik »

Piękna robota i ciekawa kolorystyka!
Jak będę się poważniej brał za swoją to w razie czego będę pytał!

Widać po niej że będzie chodzić jak marzenie ;)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: Bolszewik »

Moja była fabrycznie szafirowa.
Dokładnie tkai odcień jak na powyższych zdjęciach.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: damber »

Wyszło super!, a kolorek bardzo ładny ;)
Facebook. old URSUS tractor
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: harvester »

witam , fajnie wyszła super sie prezentuje ,chyba brakuje Ci osłony tam gdzie jest łożysko targańca
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: Ursus »

Mi też się podoba :) Fajnie będzie wyglądała razem z Zetorkiem. :) Taki retro komplet
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: brutal66 »

Witam wszystkich, cieszę się że się podoba. Kolorek zetorkowy więc będzie mały zestaw:) Przyczepka będzie trzecia.

harvester, masz na myśli osłonę koła z mimośrodem? Moja kosiarka jest nieco inna. W wiekszości które widziałem osłona była przykręcona do ramy a do osłony było przykręcone cięgno u mnie natomiast oryginalne ciegno jest nakładane i przykręcane bezpośrednio do ramy.

Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: Przemo »

No Tomek Pięknie Ci to wyszło ,Kosiarka jak tralala Ale ładnie żeś się uporał brawo:p
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

RE: kosiarka listwowa K1001A Tomasza

Post autor: Muran001 »

Może pytania nie są na temat, ale zapytać:

Panie Tomku, ma pan jeszcze inne maszyny oprócz Zetorka, kosiarki listwowej i dwukółki?

Jak postępy w remoncie dwukółki?



Witam, dopiero teraz zobaczyłem że jest tak wiele wpisów. Jeszcze raz dziękuję wszystkim.

Albercik, po to jest właśnie RT i ten post aby sobie pomagać. Na komputerze mam więcej zdjęć jesli będziesz potrzebował. Zawsze tez możesz dzwonić

Muran001 zacznijmy od tego że jestem po prostu Tomasz Tak na pewno bedzie łatwiej. Niestety oprócz tego co wymieniłeś nie posiadam nic więcej ale z pewnością z czasem będzie się to zmieniać Mam takie male ranczo. Kozy, psy, koty. Oczywiście wszystko hobbystycznie. Marzenie to małe "ranczo" z konmi ale jak na razie priorytetem jest przebudowa domu. Co do przyczepki to jak pogoda pozwoli to jutro juz bedzie na kołach

Przemo, w porównaniu do Ciebie i Twoich postępów to powinienem sie wstydzić

Pozdrawiam serdecznie Tomasz





Witam, dopiero teraz zobaczyłem że jest tak wiele wpisów. Jeszcze raz dziękuję wszystkim.

Albercik, po to jest właśnie RT i ten post aby sobie pomagać. Na komputerze mam więcej zdjęć jesli będziesz potrzebował. Zawsze tez możesz dzwonić

Muran001 zacznijmy od tego że jestem po prostu Tomasz Tak na pewno bedzie łatwiej. Niestety oprócz tego co wymieniłeś nie posiadam nic więcej ale z pewnością z czasem będzie się to zmieniać Mam takie male ranczo. Kozy, psy, koty. Oczywiście wszystko hobbystycznie. Marzenie to małe "ranczo" z konmi ale jak na razie priorytetem jest przebudowa domu. Co do przyczepki to jak pogoda pozwoli to jutro juz bedzie na kołach

Przemo, w porównaniu do Ciebie i Twoich postępów to powinienem sie wstydzić

Pozdrawiam serdecznie Tomasz




Coś się tu pokręciło. Mój wpis pojawiło się w wpisie Murana, ale myśle ze wszyscy wiedzą o co chodzi.

Pozdrawiam Tomasz



Witam wszystkich, wczoraj odbyło się pierwsze próbne koszenie. Poniżej linki do filmików. Przepraszam za słabą jakość.

http://youtu.be/1Is833b8s6E
http://youtu.be/c9AtZCxpCOs
http://youtu.be/sz55eVp35xk

Pozdrawiam Tomasz
ODPOWIEDZ