Spotkanie w Sarbinowie

Rozmowy na temat zlotów i imprez
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: piotr31 »

To o której mam w piątek zajechać ,chętnie pomogę
Krzysiek86
Posty: 46
Rejestracja: 02 sie 2012, 17:35

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: Krzysiek86 »

Koledzy z Piotrkiem to ja już jestem umówiony od tygodnia:)
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: rafal »

O to dobrze Krzysiek :-)

Piotrek myślę, że jak byście podjechali już razem z maszynami w piątek wieczorem, około 19 to będzie dobrze. Musimy je odpowiednio poustawiać.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: Jacek ze Skansena »

Maryś będzie z traktorami rano w sobotę. Z samego rana i potem pojedzie po maszyny to będzie trochę później. Ja go poproszę aby wcześniej wyjechał z domu i był w Sarbinowie całkiem rano.Prędzej się nie da.
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: piotr31 »

Tak jak Jacek pisze zajadą do mas i załadujemy co nieco .Rafał czy te moje eksponaty mogą tam trochę postać bo nie będę w stanie ich zabrać od razu po zlocie
Krzysiek86
Posty: 46
Rejestracja: 02 sie 2012, 17:35

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: Krzysiek86 »

Tak miało być w pierwszej wersji i tak mi najlepiej pasuje. Przyjadę do Sarbinowa rano (tak jak Maryś z traktorkami), pomogę mu je rozładować i później pojadę z nim do Piotrka.

PS. Tylko proszę podajcie mi godzinę o której przyjedziecie z lawetą z traktorkami.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: Jacek ze Skansena »

Na miejscu planują być na 8:00 mniej więcej.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: rafal »

Panowie spoko :-) Dziś rozmawiałem z Arturem i zrobilismy małą zmianę w planie zlotu. Parada będzie dopiero o 18:00, a to ze względu na to , że w południe turyści leżą na plaży. My sobie rozpoczniemyn luzie o 12-13, prezentacją i konkurencjami. Nasz wyjazd brzegiem Bałtyku zgłoszony jest przez Artura do Straży Gminnej, któa będzie nas eskortować.

Tak więc 8:00 to będzie naprawdę odpowiednia godzina.

Piotrek, nie ma problemu maszyny mogą tam bezpiecznie stać, tak długo jak długo trzeba będzie.
Krzysiek86
Posty: 46
Rejestracja: 02 sie 2012, 17:35

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: Krzysiek86 »

Chłopaki mam OGROMNĄ PROŚBĘ*sarcasm*, z racji, że jeszcze się dorobiłem swojego traktorka czy będzie możliwość wystartowania w konkursach zręcznościowych na sprzęcie któregoś z Was?


Z góry dziękuje :D
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: rafal »

Chętnych nie widzę, nie słyszę ;-)
Krzysiek pogadaj na miejscu z chłopakami.


Pierwsi zlotowicze już się zameldowali w Sarbinowie. Jutro rano dojedzie delegacja z Nysy.

Mój Allis Chalemrs odpadnie z uczestnictwa. Udało się go odpalić, ale trapi go pompa wtryskowa, którą jutro wysyłam do specjalisty.
Obrazek

Obrazek

W Kłaninie i Dadzewie ciągniki są już przygotowane.

Przedstawiam program imprezy

12:00 Początek i prezentacja kolekcjonerów i ciągników

13-15 Konkurencje
- pchanie nosem ciągnika piłkę plażową między pachołkami
- jazda z kuflem wody
-najwolniejsza jazda bez użycia sprzęgła
-slalom tyłem
oraz przejażdżki traktorami, na miejscu można będzie można skosztować grochówkę z kuchni polowej i świeżej rybki prosto z wędzarni

18:00 parada brzegiem Bałtyku do miejscowości Chłopy

19:00 wieczór dla kolekcjonerów
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: Jacek ze Skansena »

Chłopaki zapakowali ostatni traktorek, który będzie miał swoją premierę i to nad Morskim rejonie. Paweł wstawi niebawem fotkę.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12240
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: Ursus »

Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: rafal »

Powiem Wam, że Ferdek Gold wyszedł miodzio! :-) Cieszę się, że właśnie w Sarbinowie będzie jego premiera.

Wczoraj wieczorem zakończyliśmy grodzić teren i ustawiać namioty. Zaczęły też zjeżdżać pierwsze traktory. Będzie też nowy Zetor dla porównania ze starym.

Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: Jacek ze Skansena »

Zaczyna być ciekawie. Za chwilkę powinny dojechać ekipy z Łochowic i okolic. Transport wyjechał przed 4:00 a traktorzyści o 5:00. Myślę, że za chwilkę powinni się pojawić na miejscu. Rozładunek i pojadą do Piotrka po maszyny konne.



Imprezka się rozwinęła a ludzi co nie miara i wszystko zadowolone, więc chyba na tym jednym zlocie się nie skończy. Czekam na dalsze informacje.
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: piotr31 »

Jacek zlot uważam za udany .Marian trochę narzekał że nie ma Supra ale i tak poszalał traktorkiem Mareckiego .A grochówka Artura miodzio *flower*



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12240
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: Ursus »

A gdzie fotki na tle Bałtyku? ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: Jacek ze Skansena »

No właśnie jak nie będzie fotek ma tle to tak jak by ta impreza u mnie była. Muszą być !
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: piotr31 »

Nie było już nas na paradzie brzegiem morza . *bye*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12240
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: Ursus »

Rafał może coś cyknął ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Spotkanie w Sarbinowie

Post autor: rafal »

Niestety nie miałem wystarczająco dobrego aparatu, po za tym bez Jacka fotki i tak będą nieważne. Dlatego zdjęcie na tle morza, musimy odłożyć do drugiej edycji za rok :-)

Ja ze swej strony bardzo dziękuję wszystkim, którzy nas odwiedzili oraz tym którzy przywieźli sprzęt. Zwłaszcza Skansenowcom Łochowice oraz Jackowi, który mimo, że nie mógł przyjechać to dopilnował wysyłki sprzętu i zorganizował transport. Przyjechało kilka miejscowych traktorów w tym odrestaurowane C-328 i Zetor 25. C-330. Podziękowania Piotrowi31 za udostępnienie kolekcji maszyn konnych.

Oczywiście ogromne podziękowania dla Artura i jego małżonki Julity, za gościnę i cierpliwość do naszej kompanii.

Parada przyciągnęła z plaży ilości widzów, które przerosły nasze oczekiwania. Prawdę mówiąc zablokowaliśmy Sarbinowo, zrobił się ogromny korek. Ale kierowcy w większości byli wyrozumiali i pozdrawiali nas.

Miejscowi miłośnicy zabytkowych traktorów zapowiedzieli w następnym roku dostarczyć kilka odrestaurowanych ciągników. Myślę, że to już jest dość pozytywny efekt pobudzenia lokalnych kolekcjonerów.
Podczas rozmów odnotowałem głosy, że brakowało czegoś takiego w naszym regionie.

Mam nadzieję, że Artur jako pomysłodawca dostanie w przyszłym roku wsparcie od gminy, tym bardziej, że lada chwila będzie składał wniosek. To pozwoliło by nam zorganizować tą imprezę na znacznie większą skalę.

Relacja w przygotowaniu

Poniżej na gorąco kilka fotek z imprezy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ