Przyczepa lekka ....

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Przyczepa lekka ....

Post autor: Ursus »

A co się dzieje jak dźwignie przesuniesz w tył ciągnika?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
marek_spectra
Posty: 272
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:05

RE: Przyczepa lekka ....

Post autor: marek_spectra »

Wydaje mi sie że teoretycznie powinno to działac tak:

Poz 0 dzwignia na srodku - nic sie nie dzieje

Poz 1 dzwignia do przodu - siłownik podnosi

Poz 2 dzwignia do tyłu - nic sie nie dzieje , silnik mocniej pracuje bo tłoczy olej
przez zawór zwrotny

Poz 3 dzwignia całkiem do tyłu , zatrzask , poz pływajaca - paka powinna opadać pod własnym cieżarem a u mnie nie opada, tylko lekko sie podnosi !
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Przyczepa lekka ....

Post autor: Ursus »

Ale u Ciebie jest tak, że dajesz dźwignię w kierunku siedzenia to podnosi, a jeszcze dalej do siedzenia to jest pływająca.
A co się stanie jak przesuniesz dźwignię w kierunku przyczepy? Bo nie widziałem być z tego korzystał na filmie.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
marek_spectra
Posty: 272
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:05

RE: Przyczepa lekka ....

Post autor: marek_spectra »

Już mi chłopaki wyjasnili :)

http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... &start=110

Generalnie mam siłownik i owszem z sekcją pływającą, ale dwusekcyjny, czyli działa jedynie z siłownikiem dwustronnego działania (zgadza sie bo pługiem do sniegu działał b dobrze) Do kipra czyli siłownika jednostronnego działania muszę mieć rozdzielacz taki:

http://allegro.pl/rozdzielacz-do-silown ... 33456.html

lub w swoim zastosować by-pas bezposrednio do skrzyni. Szkoda że nie wiedziałem o tym wczesniej, ale jakoś sobie poradzimy :)
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Przyczepa lekka ....

Post autor: damber »

No trzeba przyznać, że przyczepka będzie wyglądać jak z fabryki po ukończeniu. Aż miło się patrzy na tak fachowo zrobioną konstrukcję.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
marek_spectra
Posty: 272
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:05

RE: Przyczepa lekka ....

Post autor: marek_spectra »

Damber, nie przesadzaj, przy Twoich dziełach to ta moja dłubanina może sie schować.

Ale musze sie publicznie przyznać, że efekty twojej pracy, jak i innych kolegów z Forum RT ,działają mobilizująco i to bardzo. Po prostu, widząc świetne efekty pracy innych , sam człowiek przykłada sie jeszcze bardziej do tej swojej roboty.
ODPOWIEDZ